Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Візуальне визначення якості води зі свердловини

Візуальне визначення якості води зі свердловини
Візуальне визначення якості води зі свердловини
контент-менеджер
жовтня 23.2018
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Власна свердловина в заміському будинку або на дачній ділянці - ідеальне рішення в забезпеченні водою. Вона дозволяє не залежати від водопроводу, а вода в ній здається приємною на смак і прозорою. Якщо навіть вода смачна, освіжаюча, то це не означає, що вона має корисні властивості і не завдасть шкоди здоров'ю. Багато небезпечних домішок можуть не проявлятися в ній в перший час після того, як проведено буріння свердловини на воду. Про їх наявність можна дізнатися за допомогою спеціального аналізу свердловини. Якщо за міським водогоном здійснюється контроль службами, то стан і якість води в свердловині лягає на плечі власників. Слід зазначити, що в ній може бути підвищений вміст заліза, солей, домішок та інших речовин, які можна виявити за допомогою лабораторних аналізів.

Візуальне визначення наявності шкідливих домішок у воді

Фахівці рекомендують проводити аналіз води для пиття і побутових потреб не менше одного разу на рік. Якщо буріння свердловини виконано недавно, то слід протягом року перевіряти раз в квартал. Багато власників часто запитують про те, що якщо смак і запах нормальні, то навіщо проводити перевірку. Її необхідно проводити з кількох причин, так як на воду можуть впливати безліч факторів, у тому числі, природні та людські. Для впевненості і безпеки здоров'ю слід перевіряти з свердловини якість води.

Візуально визначити низьку якість води можна за кількома ознаками:

  • Різнобарвна плівка з райдужними розводами відноситься до першого ознакою, що свідчить про наявність у воді нафтопродуктів. Цілком можливо, що в чисту воду потрапила з несправного насоса  масло. Для цього необхідно перевірити насосне обладнання, вузли і механізми, протікання масла в них. Також з поверхні обсадних труб може змитися мастило. В цьому випадку фахівцями прокачується свердловина, обстежуються фільтри очищення води і встановлюються нові.
  • Наявність рудувато-жовтого осаду після того, як вода постояла кілька годин на повітрі, свідчить про наявність високої концентрації розчиненого заліза. Вживати воду в такій ситуації слід з використанням фільтра-знезалізнювача.
  • Підвищений вміст солей жорсткості визначається по білому осадку на стінках чайника і посуду кип'ятіння для води. Запобігти вихід з ладу нагрівачів в побутових приладах допоможе установка фільтра-помякшувача. Магнієві і кальцієві солі у великій кількості у воді небезпечні для техніки і особливо для організму людини.

Експерти з лабораторій дослідження вважають, що всі ці характеристики вказують на низьку якість води.

Важливо враховувати, що деякі забруднюючі і шкідливі речовини можуть визначатися тільки з проведенням хімічних дослідів, використанням реактивів і знаходженні зразків в спеціальних умовах, в тому числі, визначених температурах, тиску. Точні дані аналізів води, наявність домішок дозволить вибрати відповідне для водопідготовки обладнання. У свою чергу, маючи точні аналізи складу, якості води, можна в подальшому уникнути фінансових витрат.

 Основні причини низької якості води

Щоб кристально прозора, чиста вода могла радувати довго без погіршень, слід знати, які ж причини з часом можуть на неї вплинути після того, як буде облаштована система водопостачання з свердловини. Не виключенням може бути сильний паводок, танення снігу у великій кількості, зміна року, а також рух грунтових вод.

При таких явищах серйозних наслідків може і не виникнути, і якість з часом  може бути в нормі . Але, на жаль, на погіршення показників вплив можуть надати серйозні причини:

  • фактор техногенного характеру, під яким маються на увазі аварійні скиди відходів, транспортні катастрофи та інші несприятливі явища, що сприяють зараженню води, роблячи її небезпечною для життя людини. Шкідливі речовини проникають в грунт з досягненням грунтових вод, що, в свою чергу, призводить до масштабного забруднення;
  • порушення процесів буріння робочими з недотриманням норм і вимог. Наприклад, при облаштуванні системи не дотримані параметри відстані між каналізацією і свердловиною. Якщо спочатку все в порядку, то не виключається, що через певний період часу відходи будуть проникати в питну воду;
  • діяльність сусідів, зокрема, при облаштуванні ними на ділянці вуличного туалету, або ями може бути досить близьким до свердловини відстань. Це призведе до проникнення відходів у систему.

Якщо виникли перші ознаки погіршення якості води і помітні вони візуально, звертайтеся за допомогою до фахівців. Наша компанія максимально швидко усуне проблеми, виконає обстеження, ремонт, або буріння свердловини в зручне для клієнтів час.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Останні статті
Як вибрати тепловий насос (ТН)?
грудня 7.2022
контент-менеджер
Догляд за свердловиною: рекомендації
листопада 8.2022
контент-менеджер
Про нас
Про нас
Інформация про компанію
Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.