Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Водоносні горизонти Києва: Печерський район

 Водоносні горизонти Києва: Печерський район
Водоносні горизонти Києва: Печерський район
контент-менеджер
квітня 10.2020
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Неоднорідна глибина водоносного горизонту Києва пояснюється нашаруванням пластів, сформованих в різні геологічні епохи. Тому підземні води різняться за якісними показниками і призначенням. Грунтовий водоносний горизонт більше схильний до негативних антропогенних впливів, ніж гірські породи глибинних геологічних пластів.

Карта водоносних горизонтів Києва підтверджує залягання підземних вод на відносно малих глибинах. Тому власники землі в будь-якому районі столиці можуть дозволити собі облаштування артезіанської свердловини, після проведення геології і перевірки води водоносного горизонту на вміст токсичних домішок. Придатна для пиття вода міститься в глибинних геологічних шарах. Тому для задоволення питних і харчових потреб бурять артезіанські свердловини в межах столичних районів.

Підземний водоносний горизонт Печерського району

Печерський район займає площу в 27 кв. км на правому березі Дніпра в центральній частині Києва. Печерськ сусідить з Шевченківським, Подільським, Дніпровським і Голосіївським районами столиці. На території Печерська розташовується Центральний ботанічний сад і значущі історичні місця.

Рис.2 Карта Печерского района г.Киева

Мал.2 Карта Печерського району м.Києва

З точки зору умов гідрогеології Печерський район - льодовиково-паводкова тераса, представлена ​​осадовими утвореннями різного походження, серед яких домінують піски і суглинки. Тому для району актуальна проблема захисту від забруднення водоносного горизонту.

 

Утворення загальної гідравлічно пов'язаної системи водоносними горизонтами і комплексами підтверджується результатами багаторазових досліджень. В експлуатації підземних вод домінують процеси низхідній фільтрації. Активна антропогенна діяльність сприяє зростанню інтенсивності і глибини водообміну, що може погіршити питну якість і виснажити підземний водоносний горизонт району.

Особливості залягання водоносних горизонтів в Печерському районі

Візуалізувати гідрогеологію Печерського району дозволяє карта залягання водоносних горизонтів, яка виділяє чотири ключових пласта:

 • четвертинний;
 • бучакський;
 • сеноманский;
 • юрський.

Четвертинний - перший водоносний горизонт, чия глибина залягання варіюється від 5 м до 20 м. На окремих більш заглиблених ділянках четвертинний шар утворює загальний комплекс з полтавським ярусом. Хімічні складові води переважно гідрокарбонатно-кальцієві або магнієві з показниками загальної:

 • жорсткості до 7 мг-екв / дм3
 • мінералізації до 0,6 г / дм3
 • рН рівня до 7,5.

Низька захищеність підсилює ймовірність забруднення і робить непридатними для пиття підземні води першого від поверхні водоносного горизонту.

Рис.3. Четвертичный водоносный комплекс
Мал.3. Четвертинний водоносний комплекс

Глибина залягання водоносного горизонту, чия назва бучакський, коливається в межах 30-95 м. Ярус займає велику площу зі значним запасом підземних вод, захищених від забруднень товстим шаром водотривких порід. Гідрокарбонатно- кальцієві або магнієві підземні джерела володіють показниками загальної:

 • жорсткості до 6,1мг-екв / дм3;
 • мінералізації до 0,9 г / дм3;
 • рН рівня до 7,6.

Бучакський водоносний горизонт, свердловини якого вимагають ускладнених конструкцій,

відрізняється водою хорошої якості. Проте, джерела малопридатні для питної водоподачи, оскільки потребують додаткового знезалізнюють обладнанні.

Сеноманский центральний водоносний горизонт заглиблюється на 60-200 м. Ярус залягає без видимих ​​стратиграфічних порушень. Стабільна потужність водоносного горизонту і захищеність від забруднень забезпечується товстими шарами глини і крейдяних відкладень. Гідрокарбонатно- кальцієві або магнієві хімічні складові підземних вод відрізняються загальною:

 • жорсткістю до 7,3мг-екв / дм3;
 • мінералізацією до 0,9 г / дм3;
 • рН рівнем до 7,5.

Якісні показники сеноманских вод, які також називають артезіанськими, відповідає питним і харчовим державним нормативам.

Рис.4 Водоносный комплекс Печерского района

Мал.4 Водоносний комплекс Печерського району

Юрський напірний водоносний горизонт найглибший в Печерському районі. Води ярусу, що залягає на відмітках глибиною до 350 м, надійно захищені від забруднень товщею глинистих і піщаних відкладень. Гідрокарбонатно- кальцієві або натрієво-кальцієві підземні води характеризуються загальною:

 • жорсткістю до 7,0мг-екв / дм3;
 • мінералізацією до 0,9 г / дм3;
 • рН рівнем до 7,3.

Підземна вода у відкладеннях юри відповідає санітарним і державним стандартам, має приємний смак, застосовується в організації питної подачі і в харчовій промисловості.

З професіоналами надійно

Компанія «Акваторія» з 2007 року спеціалізується на послугах розвідки, буріння, будівництва і обслуговування свердловин на воду в районах і передмістях Києва. До нас звертаються, тому що ми пропонуємо:

 1. досконале знання гідрогеології кожного району столиці;
 2. арсенал передової спецтехніки та тестування у власній лабораторії;
 3. практичний досвід штатних геологів, геодезистів, буровиків, інженерів і техніків;
 4. оперативність і пунктуальність виконання;
 5. найвища якість за київськими цінами.

Замовити послугу буріння свердловин під ключ можна в наступних масивах: Липки, Чорна Гора, Хрещатик і Дружби народів. На нашому ресурсі можна отримати консультацію, ознайомитися з переліком послуг, подивитися відео і прочитати інші корисні статті нашого блогу: Водоносні горизонти Києва: Голосіївський район, де компанія «Акваторія» бурить і облаштовує свердловини на воду.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.