Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Проектування і буріння артезіанських свердловин для багатоквартирних будинків і селищ

Проектування і буріння артезіанських свердловин для багатоквартирних будинків і селищ
Проектування і буріння артезіанських свердловин для багатоквартирних будинків і селищ
контент-менеджер
червня 13.2018
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Стан центрального водопостачання в багатоквартирних будинках стає з кожним роком гірше. Старі водопроводи багатоповерхівок можуть порадувати не тільки запахом риби, хлорки, але і масою непотрібних речовин в складі води, яка ллється з крана. Власники квартир багатоповерхових будинків все частіше скаржаться на низьку якість води, перебої з її подачею на тлі постійно зростаючої плати за комунальні послуги. Багато жителів квартир хочуть знайти комунальну незалежність і приймають рішення про організацію альтернативного водопостачання багатоповерхового будинку - буріння артезіанської свердловини на воду 

Як пробурити свердловину для багатоповерхівки

У приватному будинку на кілька поверхів господар може легко обладнати свердловину на воду. Але в багатоповерховому будинку забезпечити тільки свою квартиру автономним водопостачанням буде проблематично, особливо якщо ви живете на останніх поверхах. У такому випадку потрібно об'єднатися з іншими мешканцями і бурити свердловину на весь будинок. Так вартість робіт і устаткування обійдеться значно дешевше.

Для проведення бурильних робіт буде потрібно договір з виконавцем. Якщо будинок перебуває у комунальній власності, найпростіший спосіб - об'єднання жителів в співтовариство співвласників. Згідно із законом в Україні мешканці можуть організувати об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), яке є юридичною особою, яка має право приймати рішення про підписання договору з буровою компанією самостійно. На етапі вибору компанії дуже важливо звернутися до професіоналів. Буріння артезіанської свердловини являє собою складний процес, що вимагає цілого комплексу підготовчих робіт.

 Кому довірити буріння свердловини для багатоповерхового будинку

Інжинірингова компанія Акваторія з 2005 року займається бурінням, облаштуванням і обслуговуванням свердловин на воду, і один з напрямків роботи - буріння артезіанських свердловин для багатоквартирних будинків. Для забезпечення автономного водопостачання компанія Акваторія виконує повний комплекс послуг:

 • проектування свердловин;
 • підготовка документів для оформлення свердловини та затвердження їх у відповідних державних органах;
 • проведення бурильних робіт;
 • облаштування свердловини;
 • монтаж обладнання;
 • монтаж водопостачання;
 • облаштування зони санітарної охорони.

Так як всі роботи по організації автономного водопостачання в межах міста зачіпають систему міських комунікацій, затвердження проекту та отримання дозволу на буріння артезіанської свердловини є обов'язковою умовою.

Що включає проект свердловини на воду?

Проект свердловини на воду - основний документ, який дозволяє використання колодязя, введення його в експлуатацію і регламентує можливий ліквідаційний тампонаж. Підготувати його можуть тільки фахівці, що мають відповідні кваліфікацію і досвід проведення таких робіт.

Проектні роботи для багатоповерхового будинку включають кілька етапів:

 • вибір найбільш підходящого місця для буріння.
 • визначення потужності водоносного горизонту, відповідність обраного пласта потребам у водопостачанні.
 • розрахунок дебіту, визначення необхідної кількості основних і резервних свердловин;
 • проектні роботи по конструкції і глибині;
 • підбір необхідного насосного, водопідіймального і фільтраційного обладнання;
 • визначення оптимального типу бурильних робіт і обладнання;
 • дослідження на якість питної води;
 • створення карти санітарних зон.

Дозвільні документи для буріння проходять твердження у відповідних державних службах: геологічної, СЕС, управління по охороні навколишнього середовища. Після підписання технічного проекту, відповідні служби видають дозвіл на буріння.

Варіанти буріння для багатоповерхівки

Для забезпечення багатоквартирного будинку водою використовується один їх 2-х варіантів буріння:

 1. Буріння однієї високодебітної свердловини.
 2. Буріння двох артезіанських свердловин - робочої і резервної, які обладнуються гідробаком.

Облаштування висотного будинку власною свердловиною дозволить власникам квартир користуватися водою практично безкоштовно. Насос, звичайно, споживає електроенергію, за яку доведеться платити, але ці цифри не зрівняються з тими, які щомісяця платить за воду кожен власник квартири                                                        

Додаткові вигоди

Щоб на 100% бути незалежними від водоканалу, власникам багатоквартирного будинку після підключення будинку до автономного водопостачання варто також задуматися про створення автономного опалення і власної каналізації.

Крім буріння і облаштування свердловин на воду, з 2013 року фахівці компанії Акваторія займаються монтажем опалення та каналізації. Таким чином, за допомогою нашої компанії власники багатоквартирних будинків можуть зробити перший крок до отримання комунальної незалежності.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.