Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - На яку глибину потрібно бурити для питної води

На яку глибину потрібно бурити для питної води
На яку глибину потрібно бурити для питної води
контент-менеджер
квітня 26.2016
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Вирішивши виконати буріння свердловини на своїй ділянці, багато хто задається питанням: на яку глибину потрібно бурити свердловину для питної води. Відповідь залежить від декількох факторів, у загальному їх можна розділити на дві групи - місцевість буріння і мета.

Місце видобутку питної води

Узагальнюючи артезіанські глибинні свердловини, ми не замислюємося про те, що кожна з них особлива, дозволяє піднімати чисту і прозору глибинну воду, при цьому, заглиблюючись на різні глибини. Глибина буріння залежить від складу водоносних шарів, їх залягання і водного запасу. З досвіду буріння хороші водні горизонти відкриваються нижче 50 метрів, але в окремих випадках може знадобитися створення свердловинного колодязя глибиною 60 і 70 метрів. Це залежить від кута залягання підземних річок і їх обсягу. Щоб приблизно орієнтуватися на майбутню роботу і витрат на облаштування свердловини можна використовувати карту глибин. Фахівці нашої компанії за довгі роки практичним шляхом склали перелік об'єктів на карті із зазначенням залягання чистих артезіанських вод по Київській області.

Побачивши показник глибини 50-70 метрів, багато хто сумнівається, адже під час буріння свердловини вода в колодязі з'являється набагато раніше. Залежно від порід грунту, чергування піску, глини, гравію, щодо вода, то вона стане доступною вже на 8-12 метрах глибини, а може і на 3-5. Але цей шар є поверхневим, він вбирає все осадові води, може містити токсини з полів і доріг, бактерії і палички, забруднюється від дренажних вигрібних ям і вуличних туалетів. За якістю і хімічним складом така вода подібна колодязної, в кращому випадку вона придатна для пиття, але набагато поступається глибинним водам. Теоретично можна розділити води на грунтові (до 5м), міжпластові (до 15-20 м) і артезіанські (від 20 до 1000 м).

Раз вже ви зважилися на буріння свердловини - продовжуйте. Тільки пройшовши достатню кількість природних фільтрів (глини, піску, вапняку), пробившись крізь гранітні і кам'яні породи, можна отримати справжнє джерело питної мінеральної води, яке не забруднюється з поверхні землі.

До речі, вибір конкретного місця буріння більше залежить від зручності розміщення свердловинного колодязя на ділянці, а не від можливого залягання вод. Ніякими магнітами не варто шукати джерела артезіанської води.

Мета буріння

Другим фактором є мета, яка рухає споживачем при створенні свердловини.

Якщо вода потрібна для потреб приватного будинку або котеджу - вона повинна бути чистою, але з невеликим запасом, достатня глибина - 50-70 м.

У тому випадку, коли вона буде добуватися компанією з метою розливу в пляшки, виготовлення напоїв або доставки споживачам - водний запас повинен бути набагато більше, відповідно глибина свердловини може досягати 120 м.

При необхідності мати своє джерело води, але без вимоги до її ідеального якості, наприклад для автомийки, буде досить і 20 метрової глибини колодязя.

Таким чином, плануючи буріння свердловини, варто орієнтуватися на карту глибин і свої потреби, а досвідчені співробітники нашої компанії при необхідності зможуть допомогти порадою і провести гідророзвідку.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.