Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Що краще: свердловина чи колодязь

Що краще: свердловина чи колодязь
Що краще: свердловина чи колодязь
контент-менеджер
травня 3.2020
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Відокремлений водопостачання підвищує комфортність заміської нерухомості і робить актуальним вибір конструкції для водоподачі. Колодязь або свердловина - дилема, яку доводиться вирішувати кожному власнику дачі або власного будинку.

Свердловина або колодязь - що краще для котеджу?

Котедж - нерухомість, що припускає постійне проживання за межами міста. Щоб досягти комфорту на рівні міської квартири, потрібно організувати автономні інженерні комунікації. Проживання в котеджі відрізняється підвищеною витратою води, забезпечити яких може тільки потужне природне джерело - власна артезіанська свердловина.

На відміну від колодязів з нестабільним рівнем і повільним припливом, артезіанські водоносны горизонти характеризуються:

  • заляганням на глибинах, що перевищують 30 м;
  • постійним рівнем води;
  • органолептикою, відповідної питним стандартам;
  • безпекою і екологічністю;
  • терміном служби в кілька десятків років.

Основний мінус - енергозалежність. Збої в електромережі можуть вивести насос з ладу і зупинити забір води. Уникнути проблем дозволить установка незалежного електрогенератора.

Колодязь або свердловина - що краще для дачі

Дача - нерухомість для літнього проживання за межами міста, де водоподача може здійснюватися двома варіантами. Що краще: свердловина або колодязь, багато в чому залежить від споживчих обсягів. Якщо показник не перевищує 200 л в день, доцільніше обладнати колодязь на найближчих до поверхні водоносом. Безперебійну водоподачу забезпечить свердловина з артезіанських горизонтів, чиї незаперечні переваги - питне якість і довговічність.

Ціновий фактор

Один метр професійного свердловинного буріння не змінюється разом з глибиною і коштує дешевше установки колодязних кілець, ціна яких збільшується після монтування 11-й конструкції.

Якісні показники

Якщо свердловинний або колодязний джерело підживлюються з одного водоноса, органолептика буде однаковою. В інших випадках якісні параметри води зі свердловини будуть вище, ніж з колодязної конструкції, викопаній на поверхневих водоносних горизонтах незахищених від хімічних і бактеріальних забруднень.

Сталість водоподачі

Криничний водозабір, заглиблений на 4-5 м, відрізняється непостійністю рівня і запасами, на велику кількість яких впливає кількість атмосферних опадів. Поверхневі води залежать від сезонності, тому можуть зникати в літній і зимовий період. Постійну подачу води з сезонними рівневими коливаннями забезпечують обидві конструкції при заглибленні на 15 і більше метрів.

Вплив електромережі

На відміну від колодязя, з якого забір води може здійснюватися за допомогою рук або насосного пристрою, подача зі свердловини обмежена одним способом. Тому збої в електромережі, що виводять з ладу насос, зупиняють підйом води. Звести до мінімуму вплив електромережі на водозабір дозволяє установка накопичувального резервуара або відокремленого електрогенератора.

Тривалість роботи

Свердловини та колодязні водозабори можуть безперебійно функціонувати до 20 і більше років, якщо роботи з облаштування виконувалися професіоналами з використанням сертифікованих матеріалів, урахуванням умов гідрогеології та експлуатації. Негативні фактори можуть обмежити працездатність джерел 2 роками.

Що краще: колодязь або свердловина багато в чому залежить від глибини водоносного горизонту - чим нижче, тим чистіше вода. Замовляйте послуги на цій сторінці відокремленого водопостачання в компанії «Акваторія», яка понад 15 років проводить буріння, облаштовує і обслуговує глибинні свердловини за адекватними цінами. Ми працюємо для вашого комфорту!

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.