Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Буріння свердловини своїми руками

Буріння свердловини своїми руками
Буріння свердловини своїми руками
контент-менеджер
травня 1.2016
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Буріння і облаштування свердловини - досить складний процес, але якщо правильно підійти до цього питання цілком можна виконати його самостійно. Якщо ви готові озброїтися спеціальним обладнанням, заручитися допомогою 3-4 помічників, а також теоретичною базою знань процесу буріння, можна ризикнути пробурити досить глибокий свердловинний колодязь і добути чисту глибинну воду для потреб приватного будинку або дачі. З метою промислових поставок артезіанської води краще довірити буріння фахівцям, які мають достатній досвід буріння свердловин.

Отже, для буріння колодязя своїми руками будуть потрібні:

  • бурильна вишка з буром, лебідка,
  • штанги і обсадні труби
  • ємність для облаштування приямка (кесон або бетонні кільця), люк

Вишка дозволяє вирити хорошу свердловину, вона виконує занурення бура і штанг. Найлегше в ручному варіанті буріння використовувати роторний спосіб (обертання бура). Штанги можна створити, поєднуючи їх з допомогою різьблення або шпонок. Насадки для різання краще виготовити зі сталі 3 мм. Насадки потрібно заточити так, щоб вони оберталися і врізалися в грунт за годинниковою стрілкою.

Установка вишки виконується над місцем буріння, вона повинна бути вище штанги. Спочатку на 50 см створюється ямка для бура і починається його силове обертання. Коли обертати стає складно, варто скористатися водою, яка розм'якшує і розмиває грунт.

При проходженні буром кожних 50 см, його варто витягати і чистити від грунтових порід. Під час вилучення намагайтеся максимально піднімати з свердловини ґрунт. Коли рукоятка бура йде до рівня землі потрібно наростити наступне коліно. Буріння триває до досягнення водоносного шару. Його можна визначити за наявністю води у  землі, що виймається. Цей шар потрібно пройти і заглибитися до твердого водотриву. Таким чином, буде забезпечено хороший приплив води.

Щоб грунти не обсипалися, а колодязь не замулювався, використовують обсадні труби рівного діаметра. На дні труби встановлюється фільтр з дрібної сітки, а сама вона закріплюється хомутом, який утримує її від самостійного просідання.

Буріння своїми руками можливо до занурення в перший водоносний шар, що забезпечить глибину колодязя близько 10-20м. Глибше свердлити буде важко, так як ручним способом практично неможливо пройти кам'яні, гранітні шари, а найм спеціалізованої техніки коштує дорожче, ніж замовлення повного циклу буріння у спеціалізованій компанії.

Для відкачування води і прочищення свердловини використовується глибинний насос. Верхня частина конструкції обладнується оголовком - кесоном і закривається люком.

Якщо ви бажаєте виконати самостійне буріння свердловини, але не маєте належних знань, помічників і обладнання, довірте краще цей процес фахівцям компанії Акваторія. Вони швидко і легко забезпечать автономне водопостачання на вашій ділянці.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.