Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Буріння артезіанських свердловин в Києві та Київській області

Буріння артезіанських свердловин в Києві та Київській області
Буріння артезіанських свердловин в Києві та Київській області
контент-менеджер
липня 4.2018
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Київ - один з найдавніших і найбільших європейських міст, що знаходиться в північній частині Придніпров'я на кордоні Полісся і Лісостепу. Столиця України розташована в середній течії Дніпра по обидва боки річки. У Києві налічується понад 20 річок, найкоротші з яких мають довжину всього в кілька кілометрів, а найбільші - Десна і Дніпро - простягаються на багато кілометрів. Найвідоміша і найдавніша річка - Либідь.

Абсолютні позначки поверхні на правому березі річки досягають 150-160 м, лівий берег значно нижче - абсолютні позначки до 100 і трохи більше метрів, позначки біля берегів Дніпра - трохи більше 90 метрів.

 Гідрогеологічні умови для буріння свердловин в Києві і області

Для організації водопостачання через свердловину на воду і отримання дозвільних документів на буріння свердловини необхідно знати гідрогеологічні умови місцевості, на якій будуть проводитися роботи. Справа в тому, що Київ має складну геологічну будову, обумовлене тим, що місто розташоване на стику двох відмінних геологічних структур, кожна з яких має свій литологический набір шарів, водяні горизонти і характер грунтових вод. Тому проектування свердловин в Києві та Київській області починається з гідрогеологічного дослідження території.

Рельєф, тектоніка і літологія лівобережної і правобережної частини міста відрізняються: лівий берег знаходиться на Придніпровській низовині, а правобережна частина розташована на Київському плато, що впливає на буріння свердловин. Різні геологічні структури розмежовані руслом Дніпра.

На території Києва і Київської області ґрунтові та підземні води залягають в породах різного віку, найдавніші з яких - це магматичні і метаморфічні осадові породи Українського кристалічного щита. Зниження і западини заповнені більш молодими утвореннями. Великі річки протікають по складній системі тектонічних розломів і тріщин.

Викопіювання з карти четвертинних відкладень

Тераси річок складені алювіальними опадами: пісками, глинами, супісками, суглинками, галечниками, гравієм. Зверху вниз усереднений геологічний розріз виглядає таким чином:

 • водно-льодовикові піски, суглинки, породи плейстоценового віку;
 • строкаті глини неогенового віку;
 • полтавські глини неогену або палеогенові київської свити;
 • бучакського глини палеогенового;
 • сеноманские піски і пісковики крейдяний системи;
 • юрські піски, пісковики, глинки з включеннями мергелів;
 • глинисті відкладення тріасової системи;
 • пермські піски.

Викопіювання з карти до четвертинних відкладень

Водоносні горизонти Києва и Київської області

Територія Києва відноситься до північно-західної частини Дніпровського артезіанського басейну. Водоносні комплекси і горизонти (напірні і безнапірні) цієї області розділені між собою водоупорами, через які може проникати вода - тому все водоносні горизонти пов'язані між собою і утворюють єдину систему. Води водоносних горизонтів з пухкими породами - переважно гідрокарбонатно-кальцієві, рідше - гідрокарбонатні кальцієво-магнієві гідрокарбонатно кальцієво-натрієві, іноді змішаного складу. Мінералізація всіх горизонтів не перевищує 1 г / л. Реакція вод від слабокислого до слаболужна , величина pH 6,7-7,7. Водоносний горизонт тріщинуватої зони кристалічних порід має аналогічний хімічний склад і мінералізацію. Тільки в зонах тектонічних порушень води мають більшу мінералізацію - до 3 г / л. У них присутня радон (40-300 Еман).

Слабонапірні  води полтавського водоносного горизонту розташовуються на глибині 15-60 м. Вода слабко захищена від поверхневого забруднення, тому вважається скоріше технічною, а не питної. Збагачена залізом, органікою і азотними сполуками. Технологія буріння та облаштування свердловин на полтавський горизонт доступні за ціною, а при встановленні відповідного фільтраційного обладнання вода може бути прийнятна для пиття.

На глибині 40-100 м залягає бучакський водоносний горизонт, надійно захищений встановленими вище мергельними глинами. Питна вода відрізняється підвищеною якістю і мінералізацією, багата мікро- і макроелементами. У більшості районів міста в бучакського воді спостерігається підвищений вміст заліза, тому свердловини рекомендується обладнувати знезалізнюючим обладнанням. Так як облаштування свердловини вимагає більш складних конструкцій і споруд, вартість буріння артезіанської свердловини на воду буде вище.

Води сеноманського водоносного пласта залягають на 70-150 м.Горизонт закритий зверху великими пластами глини і крейдяних відкладень, вода характеризуються постійним хімічним складом і відмінною якістю. Її часто використовують для розливу в пляшки і продажу. Через великий глибини залягання вод, буріння і облаштування свердловин має більш високу ціну.

Юрський водоносний пласт має глибину залягання 150-350 м. Він захищений від забруднення більш ніж сто метровим шаром пісків, глин і крейдяних відкладень. Вода часто бутилюється і продається у вигляді мінеральної та столової води. Через велику глибину вартість буріння свердловини на воду буде найвищою.

З огляду на складні геологічні умови Києва і Київської області, проектування артезіанських свердловин краще довірити професіоналам. Фахівці компанії Акваторія проконсультують вас в питанні найкращого варіанту водопостачання з урахуванням гідрогеологічних умов вашої земельної ділянки і проводять всі необхідні роботи по організації автономного водозабірного вузла під ключ:

 • складуть грамотний проект на буріння артезіанської свердловини;
 • підготують документи для оформлення свердловини;
 • проведуть буріння побутових або промислових свердловин на воду, а при необхідності буріння свердловин для теплових насосів;
 • облаштування свердловини: монтаж насосів, фільтраційного обладнання, монтаж водопостачання зі свердловини.

По закінченню буріння і робіт власнику видається паспорт на артезіанську свердловину. Також компанія Акваторія надає послуги щодо подальшого обслуговування свердловин в Києві  а також по Київській області: відеодіагностика, поточний або капітальний ремонт, тампонаж свердловин.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас: 

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.