Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Як відремонтувати свердловину на воду своїми руками

Як відремонтувати свердловину на воду своїми руками
Як відремонтувати свердловину на воду своїми руками
контент-менеджер
серпня 19.2017
0 Коментар

Своєчасна діагностика стану свердловини допомагає заздалегідь вирішити і виключити багато проблем з меншими витратами, але іноді ремонт свердловини неминучий, а терміни його обмежені. Проблемою Водопостачання може бути погіршення якості води, зниження продуктивності або збої в роботі. Виходячи з цього, потрібно шукати причини.

                                                                                      Проблеми з якістю води

При зміні смаку або запаху, появі осаду або каламутності в воді варто віднести її на тестування. Хімічний і мікробіологічний аналіз покаже зміни складу рідини. Іржавий осад, кислуватий присмак може говорити про розмивання залізовмісних порід і підвищеному вмісті феруму. Для цього не потрібен ремонт свердловини - просто ставляться фільтри з знезалізненним  ефектом. Гнильний запах свідчить про бактеріологічне забруднення, а хімічний смак - про проникнення поверхневих хімікатів через негерметичний оголовок або шахту, таке джерело можна вважати питним до повної прочищення та лабораторного підтвердження безпеки для вживання людиною.

                                                                                  Погіршення продуктивності

Зниження дебету може бути поступовим або раптовим, причини наступні:

  • Засмічення і замулення - проблема характерна більше для свердловин на пісок. Тверді речовини осідають на первинному фільтрі (дебіт поступово зменшується), в такому випадку потрібна прочищення гідротехнічної споруди.
  • Несправна робота насоса - в деяких випадках можна почистити агрегат і перевірити контакти, але вічного обладнання не існує, тому може знадобитися і покупка нового. Причиною зниження дебету глибинної свердловини найчастіше стає саме проблема з насосом;
  • Знос експлуатаційних труб - через пару років після будівництва можуть підвести труби, неякісні матеріали іржавіють, а погані стики протікають, чим нижче якість експлуатаційний колони під час монтажу - тим швидше вона вийде з ладу;
  • Помилки прорахунку і монтажу також можуть проявитися через деякий час - тут своїми руками відремонтувати свердловину навряд чи вдасться - потрібно викликати професійних бурильників.
  • Зниження рівня води в горизонті - проблема, яку неможливо вирішити в рамках своєї свердловини, необхідно створення нової свердловини.

Для ремонту свердловини потрібно точно визначити поломку, так як при невірної діагностиці власник тільки витратить час і сили.

  Алгоритм ремонту свердловини своїми руками

  1. Спочатку потрібно отримати підтвердження, що проблема в свердловині, а не в системі водорозподілу. Для цього насос підключається до звичайного шлангу, якщо напір води високий - з насосним обладнанням та свердловиною все добре. Слабкий натиск і холоста робота насоса свідчить про потребу реанімації свердловини.
  2. Якщо підозра падає на несправність насоса, його можна замінити аналогом і перевірити подачу води. У разі хорошої роботи замінника лікувати потрібно саме старий насос.
  3. Якщо і другий насос не допоміг - швидше за все, проблема в експлуатаційній колоні, яка вимагає очищення або ремонту.

Самостійна діагностика вимагає аналізу несправностей свердловини методом виключення з уважною і поетапної перевіркою кожного вузла. Але деякі операції неможливо провести без спеціального обладнання, наприклад - дослідження стовбура шахти, тому доведеться викликати фахівців - бурильників. Якщо конструкція просто замулилась - своїми руками прочистити її можна, але в більш серйозних випадках без знають майстрів не обійтися.

Якщо ви сумніваєтеся в якихось нюансах, не впевнені в своїх знаннях або здібностях - не ризикуйте ремонтувати свердловину своїми руками - професійний ремонт зазвичай обходиться дешевше, ніж відновлення працездатності після некваліфікованого втручання.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.