Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Для чого потрібні геологічні вишукування під котедж

Для чого потрібні геологічні вишукування під котедж
Для чого потрібні геологічні вишукування під котедж
Супер-менеджер
грудня 13.2021
0 Коментар
 

Вважати вишукування під котедж зайвої послугою - велика помилка. Незнання грунтів обертається безглуздою тратою грошей, вкладених в купу будматеріалів для закладки потужного фундаменту. Проведення досліджень для котеджу приносить відомості, які дозволяють обмежитися спрощеною конструкцією підстави і не вкладати гроші в непотрібні матеріали.

Геологія для котеджу - послуга, яку швидко, недорого і не жертвуючи якістю, надає будівельно-бурове підприємство «Акваторія» в Києві і столичних передмістях. Замовляючи геологічні роботи в компанії  яка з 2007 року має досвід у галузі, ви отримуєте:

  • достовірні відомості про властивості ґрунтів, які відіграють вирішальну роль у виборі відповідного типу фундаменту і раціональної закупівлі будматеріалів;
  • експертний висновок, що дозволяє мінімізувати негативний вплив геологічних процесів на готову інженерну споруду.

Ви можете замовити зворотний дзвінок і отримати безкоштовну консультацію у наших інженерів-геологів або ознайомитися з послугою на сайті.

Що дає вивчення ґрунтів

Что дает изучение грунтов

Ідеальних грунтів не буває. Кожен шар ґрунту відрізняється індивідуальними характеристиками, які можуть не збігатися з проектними вимогами забудови. Зведення споруд без знання особливостей грунтів нагадує гру в рулетку: «пощастить і будова простоїть вічність або навпаки». Сумно бачити будівлі, які передчасно відхиляються від заданої вертикалі і покриваються численними тріщинами.

Геологія для будівництва котеджу приносить забудовникам дані про будову, склад і властивості ґрунтів, які можуть бути:

  • піщаними, а значить, нестійкими і мало придатними для будівництва без підтримки фахівців, які допоможуть зробити обґрунтований вибір фундаментної конструкції та забезпечити цілісність споруджуваного будови;
  • глинистими - легко розмиваються підземними водами і вимагають проведення додаткових робіт для захисту від затоплень;
  • кам'янистими - мають масу переваг, але вимагають застосування спецтехніки, що збільшує вартість робіт, ускладнюють будівництво підвальних приміщень та дренажних систем.

Наші фахівці допоможуть вам визначитися з вибором фундаментної конструкції і будматеріалів, які будуть надійно утримувати будівлю і залишатися стійкими до змін грунтів

Що відбувається на практиці

Что происходит на практике

Один із замовників звернувся до нас з проханням провести дослідження для котеджу, коли тріснув готовий фундамент. Запізніле рішення про зупинку будівництва запобігло зайвих грошових витрат. В процесі обстеження ми з'ясували, що північні кордони ділянки неправильної форми розташовані в 20 м від берега Дніпра. Після оцінки місця розміщення котеджу і узгодження із замовником точок буріння, ми приступили до вишукувальних робіт.

Аналіз даних бурового журналу дозволив встановити причину просідання. В геологічному профілі північній частині локації були виявлені шари торфу, що володіють слабкою несучою здатністю і в яких коефіцієнт стиснення  до 90%. Непередбачуване поширення торфовищ ускладнює прогнозування і збільшує ймовірність нерівномірних осідань проектованої споруди. Розташування грунтових вод на глибині в 1 м підтвердило формування процесів підтоплення і недоцільність облаштування дренажу через гідрологічної зв'язку з Дніпром.

Проведені дослідження привели до висновку, що котедж, зведений на підприємстві, що перевіряється фундаменті, постраждав би від тріщин і нерівномірного осідання. Ризик догляду всій території під воду збільшувався б під час сезонних паводків. Імовірність затоплення підтверджувалася, знайденими в межах локації залишками річковий рослинності. Надані нами дані допомогли проектувальникам визначитися з глибиною закладки і типом фундаментної конструкції.

Що містить і скільки «живе» звітність

За результатами досліджень складається звітність, з якої можна дізнатися геологічні та гідрологічні умови локації, граничні величини навантажень на фундаментну основу будови і впливу, що чиниться прилеглими містобудівними елементами. Дані звітності залишаються актуальними протягом 3 років, після яких держструктури можуть відмовити в затвердженні проектної документації.

Геологія ділянки під котедж, вартість якої у нас доступна для більшості замовників, стає все більш затребуваною послугою. За проведенням досліджень до нас звертаються перед покупкою ділянки або запуском будівництва, щоб виключити безглузді витрати на відновлення наслідків і заощадити на матеріалах. Купівля землі нагадує покупку вживаного автомобіля. Той, хто проведе «діагностику», збудує будинок на будь-якому грунті!

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас: 

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.