Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Геологія ділянки своїми руками

Геологія ділянки своїми руками
Геологія ділянки своїми руками
контент-менеджер
грудня 13.2021
0 Коментар
 

Бажання заощадити змушує власників ділянок самостійно виконувати геологічні дослідження перед початком будівництва. Попередня геологія дозволяє визначити:

  • склад і якість ґрунтових пластів на різних глибинах;
  • відповідний тип фундаментної конструкції;
  • необхідність в замовленні та проведення повної геології.

Геологічні вишукування своїми руками починаються з візуального обстеження ділянки, сфокусованого на особливостях рослинності і рельєфу. Про сухості ділянки говорить польова ромашка, про вологість - осока, про заболоченности і присутності торфу - вологолюбні мохи, брусниця або сабельник.

Основні моменти самостійної геології

Геология участка своими руками

Якщо рослинність, що говорить про вологості ділянки не виявлено, зосереджуються на самостійному бурінні шурфів. Це допоможе визначити стан ґрунтових пластів і наявність поверхневих вод в місці, де буде зводитися будова. Перед початком поглиблення з використанням ручного садового бура:

  • визначають кількість і глибину отворів з урахуванням габаритів майбутнього будинку, при середніх розмірах якого можна обмежитися двома шурфами 6-метрової глибини;
  • бурять отвори по діагоналі проектованого будови;
  • помічені зміни ґрунтових пластів в ході бурового процесу відзначають на папері або в цифровому пристрої;
  • візуальним або тактильним способом встановлюють типи грунтів, після чого знаходять опис основних властивостей і лінії промерзання в ДБН.

Коли дослідження рослинності говорить про присутність ґрунтових вод, тоді для вивчення їх рівня пробивають отвори по всій ділянці. Щоб оцінити дренаж, дно отвори заповнюють водою на 10 см. Якщо через годину-півтора, рідина не піде або в грунт вбереться незначна кількість, значить, в разі сильних атмосферних опадів волога на ділянці буде застоюватися або вкрай повільно просочуватися в грунт. Про пухкості грунту говорить відсутність бугра або наявність западини на місці засипаного отвори.

Коли потрібні професіонали

Геология участка своими руками

Неоднорідний грунт з недостатньою несучою здатністю і поганим дренажем потребує проведення професійних геологічних вишукувань, підсумкові показники яких допоможуть:

  • визначити придатність ділянки до ведення будівельних робіт;
  • правильно вибрати тип фундаменту і місце для зведення будинку;
  • уникнути помилок і неточностей ході самостійного обстеження, які можуть ускладнити і збільшити вкладення в заплановане будівництво.

Бурова організація «Акваторія» з 2007 року має досвід в проведенні геології за цінами, доступними для більшості замовників. Ознайомитися з прайсом, отримати консультації та замовити послуги можна на веб-сайті, по телефону або в офісі компанії.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.