Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Поточний ремонт свердловини: коли він потрібен і що мається на увазі

Поточний ремонт свердловини: коли він потрібен і що мається на увазі
Поточний ремонт свердловини: коли він потрібен і що мається на увазі
контент-менеджер
квітня 4.2018
0 Коментар
Є два основні види ремонтних робіт на свердловині: поточні та капітальні. Поточний (плановий) ремонт свердловин – це комплекс заходів для відновлення їхньої працездатності та продуктивності. Поточний ремонт ще можна назвати запобіжним: його виконують, щоб обладнання остаточно не вийшло з ладу. А капітальний ремонт називають відновним або, по суті, аварійним. Тепер докладніше і людською мовою про ремонт.

Поточний ремонт: комплексне завдання

Зазвичай замовник у себе на ділянці бачить вже завершальний етап робіт, які передбачає поточний ремонт свердловин: обладнання монтується після демонтажу непрацездатного оснащення. Це вершина айсберга. Не варто забувати про такі етапи:

  • Транспортні роботи, доставка нового обладнання, ремонтної бригади та «важкої артилерії» – механізмів, необхідних у процесі ремонту.
  • Заміна елементів насоса та іншого обладнання.
  • Запуск свердловини в роботу, демонтаж та чищення використаної машинерії.

Якщо в процесі поточних ремонтних робіт можна обійтися малими силами, значно великих зусиль і вкладень вимагає капітальний ремонт свердловин. Фото, де на ділянці проводиться монтаж демонтаж обсадних кілець з великою кількістю земляних робіт – це саме воно. Капітальний ремонт характеризується масштабами, складністю, трудомісткістю, високими вкладеннями та часто брудом, чого гріха таїти. Щоб не допустити його, рекомендуємо вчасно виконувати техобслуговування та поточні роботи.

Зазвичай поточний ремонт свердловин - це відновлення цілісності стовбура та гирла, а також працездатності обладнання. Його частота залежить від сукупності факторів: інтенсивності експлуатації водозабору, умов підйому води, якості встановленого оснащення.

Найпоширеніші проблеми

Свердловина - складна система, що складається з безлічі елементів. Вийти з ладу або почати збити може будь-який елемент. Чим раніше виявиться і усунеться проблема, тим краще. Ми так говоримо не тому, що любимо заробляти гроші на виклики від клієнтів. А тому, що точно знаємо: у запущеному випадку платити доводиться набагато більше, ніж за планової профілактики та поточного ремонту.

Проблеми можуть виявитися в наступному:

  • Несправності труб, тріщини та пробої. Серйозна поломка обсадної колони може призвести до заклинювання обладнання, що зменшить ремонт свердловини. Фото та відео зі спеціальної камери, стійкої до вологи та тиску, допомагає виявити проблеми. Таку камеру привозять та використовують фахівці.
  • Засмічення фільтра через зміну якості води, скупчення піщаної суспензії, потрапляння сторонніх частинок. Часто виникає на свердловинах, яким 4-6 років. Робота з усунення - трудомістка, за неї беруться не всі фахівці.
  • Погіршення дебіту свердловини. Усувається реагентними, імпульсними чи комбінованими методами.
  • Застрягання насоса. Серйозний момент, що потребує втручання фахівців. При сильному застряганні ремонт може обійтися дуже дорого, іноді доцільніше навіть пробурити нову свердловину.
  • Замулювання. Поширена проблема, яка вирішується промиванням за допомогою желонки зі зворотним клапаном.

Коли потрібні ремонт та профілактика?

Слід звернути увагу на роботу та стан інженерного обладнання, якщо воно поводилося не так, як зазвичай. Незвичайності та дива – зазвичай не плід уяви власника дачної ділянки, а дійсно проблема, яку потрібно знайти та усунути. Профілактику, в ідеалі, варто проводити двічі на рік – восени та навесні. Діагностики буде достатньо одного разу на рік. Вона допоможе виявити несправності на етапі, коли їх можна усунути малими силами, і врятує замулювання та інших складнощів.

Рекомендуємо довіряти профілактику, обстеження та ремонт грамотним спеціалістам, чиї дії будуть ефективні та не зашкодять дороге обладнання. Наприклад, нам. Компанія «Акваторія» займається облаштуванням та ремонтом свердловин протягом багатьох років, виконує роботи сумлінно та із залученням кваліфікованих працівників. Якщо потрібен поточний або терміновий ремонт свердловин у Києві та області – це до нас!

 

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.