Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Профілактика свердловини, підкачування тиску, дезінфекція, чищення водозабірних фільтрів

Профілактика свердловини, підкачування тиску, дезінфекція, чищення водозабірних фільтрів
Профілактика свердловини, підкачування тиску, дезінфекція, чищення водозабірних фільтрів
Супер-менеджер
квітня 28.2016
0 Коментар

Навіть при відмінному функціонуванні свердловини, постачання хорошої питної води про неї потрібно регулярно дбати. Це не означає, що потрібно щомісяця відкривати кришку та заглядати в колодязь, але періодичні профілактичні процедури забезпечать довговічний та безвідмовний термін служби колодязі.

Профілактика свердловини передбачає:

  • ліквідацію забруднень та засорів;
  • очищення обладнання від слизу та солей, піску та можливих інших нашарувань;
  • чищення обсадного колодязя зсередини;
  • усунення можливої ​​розгерметизації кесона;
  • чищення водозабірних фільтрів;
  • підкачування тиску в баку та регулювання роботи автоматики насоса;
  • та інші необхідні процедури.

Залежно від стану та роботи системи майстри завжди зможуть визначити необхідність профілактики та ремонту свердловини. При поганій подачі води причин може бути кілька - починаючи з поганого надходження з водоносного горизонту, тобто наявності замулів або засмічення порід, які формують зону води. Також і сам насос може обростати речовинами, які заважають гарному водозабору. Його необхідно підняти та почистити механічним або хімічним способом. Самостійно виконувати очищення обладнання не рекомендується, оскільки це веде до пошкоджень зовнішнього шару насоса та виходу його з експлуатації.

Якщо відбулася розгерметизація шахти та у воду потрапили стоки, осадові породи з верхніх шарів, каналізаційні відходи із септиків, можливий розвиток шкідливих мікроорганізмів, синьогнійних та кишкових паличок, наростання грибкових відкладень, цвілі. У такому разі вода стає непридатною для вживання і свердловину необхідно дезінфікувати. Дана процедура виконується у суворій відповідності з рекомендаціями, після чого потрібно добре прокачати колодязь і забезпечити постачання якісної води.

Фільтри вимагають регулярної заміни чи чищення. На них накопичується різний бруд, який згодом заважає ефективній роботі, зменшує подачу води та погіршує її якість. Найкраще використовувати кілька рівнів фільтрації, що гарантує найкраще очищення та змінювати фільтри за розпорядженням виробників.

Тиск у системі водопостачання може трохи падати, його потрібно періодично перевіряти та підкачувати. Фахівець зможе встановити причину падіння тиску та усуне проблему.

Таким чином, грамотна та своєчасна профілактика допоможе забезпечити свердловині належний догляд, збереже якісну подачу води та виключить витрати, пов'язані з виходом з ладу обладнання або необхідністю облаштування нової свердловини.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.