Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Аерофотозйомка – перспектива аграрного сектора

Аерофотозйомка – перспектива аграрного сектора
Аерофотозйомка – перспектива аграрного сектора
контент-менеджер
лютого 24.2020
0 Коментар
Категорія:
Аэрофотосъемка

Сільське господарство – найбільша галузь та економічний флагман нашої держави. У зростаючу аграрну промисловість постійно інтегрують інновації, до яких входить аерофотозйомка. Щоб продовжувати ефективний розвиток, сільському господарству потрібно крокувати в ногу з часом та застосовувати в обробці землі прогресивні технології.

Успіх аграрної діяльності безпосередньо залежить від своєчасного отримання інформації про стан земель, посівів та інших важливих факторів. Досягти якісного моніторингу дозволяє аерофотозйомка - інновація, що покращує діяльність у сільськогосподарському секторі. Відомості, отримані за допомогою аерофотозйомки, є безцінними для посівної кампанії та подальшого збереження врожаю.

Якісне виконання аерофотознімків надає у розпорядження аграріїв оперативні дані щодо стану посівів сільськогосподарських культур. Спеціальні пристрої та дистанційні датчики дозволяють навіть на великих висотах відрізняти жито від ячменю, сою від вівса, здоровий урожай від хворого.

Інформація, отримана методом аерофотозйомки достовірніша за ту, яку можна отримати самостійно, виїхавши на місце посіву. Фіксація з висоти пташиного польоту величезних площ сільськогосподарських угідь за короткий час гарантує блискавичність отримання необхідних відомостей.

Різновиди аерофотозйомки

Аерофотозйомка знімає великі площі землі для точного відображення просторових даних. На відміну від тахометра, за допомогою якого відомості отримують, поступово просуваючись від точки до точки, топографічні аерофотоапарати, встановлені на супутнику, літаку або гелікоптері, дозволяють фіксувати великі земельні площі в реальному часі. Але це досить дорогий метод «видобутку» просторової інформації. Тому сьогодні набагато ширше використовуються дешевші безпілотні апарати. Виділяють кілька різновидів аерофотозйомки:

 • горизонтальну, планову та перспективну, виходячи з кута нахилу;
 • дрібно-, середньо- та великомасштабну.

Топографічною називають аерофотозйомку, що виконується для оновлення карт місцевості або створення креслень під час зведення інженерних споруд. Інші види звуться спеціальної аерофотозйомки. Для фіксації об'єктів використовується фотоплівка, що дозволяє створювати чорно-білі, кольорові та світлочутливі спектрозональні відбитки.  

Переваги аерофотознімків

Переваги аерофотознімків

Аерофотозйомка дронами допомагає фермерам та агрономам швидко реагувати на урагани та посухи, збільшувати та зберігати врожай. Забезпечуючи вид на сільськогосподарські угіддя з висоти пташиного польоту, якісні пташиного польоту дають можливість:

 • визначати стан висаджених культур;
 • контролювати процес розсіювання добрив;
 • своєчасно знайомитися з процесами вегетаційного періоду;
 • відслідковувати рівень поживних речовин;
 • знижувати витрати на посадку;
 • координувати роботу механізаторів;
 • виконувати охоронні функції.

Застосування аерофотозйомки дронами – запорука успішно виконаних робіт та чудових результатів, що підтверджують численні аргументи:

 1. Необхідність впровадження методу в усіх агропромислових галузях, включаючи посівні кампанії, обґрунтована помірною вартістю порівняно з супутниковими зйомками.
 2. Отримання фотоматеріалів безпосередньо в процесі польоту виключає період очікування на результати проведених робіт. Така оперативність дозволяє коригувати політ на основі отриманих відомостей.
 3. Не залежить від погодних умов на відміну від космічного варіанту, нездійсненного в негоду.
 4. Доступність індивідуальної локальної аерофотозйомки, ціна якої набагато нижча за дорогі фотоматеріали з супутника.
 5. Визначення ґрунтових контурів.
 6. Компактність обладнання дозволяє багаторазове проведення зйомки у зручний для замовника час.

Достовірна та своєчасно «здобута» інформація – запорука успішної діяльності кожного керівника, особливо в аграрному секторі в момент посівних кампаній. Активне використання високоточної аерофотозйомки допомагає відстежувати великі ділянки землі та оперативно вживати запобіжних заходів. Очевидні переваги перетворюють аерофотозйомку дронами на інструмент, що забезпечує розвиток аграрного сектора. Це крок у краще майбутнє для кожного фермера та меліоратора.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас :

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.