Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Види геотермальних теплових насосів

Види геотермальних теплових насосів
Види геотермальних теплових насосів
контент-менеджер
квітня 29.2017
0 Коментар

До традиційних систем опалення з кожним днем ​​додаються нові альтернативні, більш ефективні і автономні. Одним із сучасних агрегатів для обігріву заміських дач вважається геотермальний тепловий насос для опалення. Ці прилади мають високі показники ККД, цілий рік поглинаючи, примножуючи і передаючи для опалення житлового приміщення тепло навколишнього середовища (землі, води, а також підземних ґрунтових вод).

Принцип дії підземних насосів

Геотермальні опалювальні насоси - це енергоефективні пристрої, за допомогою яких переноситься теплова енергія, взята від низько потенційного джерела навколишнього середовища (води, землі, підземних ґрунтових вод), перетворюється в більш високу, використовувану для обігріву житлових приміщень. За принципом дії теплонасос мало чим відрізняється від роботи холодильної установки, тільки в даному випадку тепло не відводиться назовні, а забирається всередину з навколишнього середовища.

Робота теплового насоса має циклічний характер і відбувається наступним чином:

 • теплообмінник (рідина, наприклад, гліколь з водою) циркулює по зовнішнім колекторам, розташованим безпосередньо в джерелі тепла (поруч з джерелом тепла);
 • насос остуджує рідину, що не, забираючи тепло навколишнього середовища;
 • тепло обігріває теплоносії у внутрішній опалювальній системі;
 • теплообмінник з внутрішніх колекторів протікає в труби зовнішнього контуру, встановлені поза домом (грунт, вода), відновлюючи знову свою температуру;
 • тепло знову відбирається насосом.

Останнім часом геотермальні теплові насоси для опалення будинку почали набувати все більшої популярності в Україні, як енергозберігаючі джерела відновлюваної енергії. У розвинених країнах Європи і США вони отримали широке застосування вже протягом 25 років. Це обладнання при використанні сучасних холодоагентів відноситься до класу екологічно чистого, яка не завдає шкоди навколишньому середовищу, не руйнує озоновий шар.

Види геотермальних насосів

Насоси для геотермального опалення - обладнання, які можна виділити в наступні основні типи:

 • замкнуті, можуть бути горизонтальними (розташованими в горизонтальному положенні нижче рівня промерзання грунту), вертикальні (розміщені в вертикальних свердловинах), водні (у водоймах), або з теплообмінником (встановлені горизонтально, вертикально або під певним кутом).
 • відкриті, які працюють з водою, як теплоносієм, що повертається в землю після проходження повного циклу

Залежно від того, як працює геотермальне опалення, теплові насоси можуть бути:

 • компресорні, що працюють при наявності додаткового джерела енергії;
 • абсорбція, що використовують тільки тепло в якості джерела енергії за допомогою палива або електричної енергії.

 

Переваги використання геотермального насоса

Останнім часом геотермальні насоси стали користуватися великою популярністю в якості альтернативного джерела обігріву завдяки цілому ряду переваг:

 • висока потужність;
 • висока енергоефективність;
 • екологічність;
 • економічність;
 • безпека;
 • надійність і комфортність у використанні;
 • хороша сумісність з різного роду циркуляційними системами опалення;
 • тривалий термін експлуатації.

Вибираючи той чи інший геотермальний опалювальний насос для обігріву заміського будинку, слід врахувати, що для збору тепла навколишнього середовища на ділянках з великою площею землі доцільно використовувати геотермальні колектори. За технічним нормам вони повинні бути встановлені в грунт нижче рівня промерзання. Якщо ж площа земельної ділянки незначна, то витягувати тепло доцільно за допомогою зондів, встановлених в грунтові шари вертикальним методом - в свердловину.

Розрахувавши потужність геотермальної системи опалення і підібравши оптимальний вид теплового насоса для дачної ділянки за допомогою фахівців компанії Акваторія, власники заміських будинків зможуть створити для себе комфортні умови проживання, маючи автономну, ефективну і надійну систему опалення.

Отримати консультацію з питань проектування, буріння свердловин та монтажу теплових насосів ви можете у нас;

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.