Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Як вибрати тепловий насос

Як вибрати тепловий насос
Як вибрати тепловий насос
контент-менеджер
листопада 14.2017
0 Коментар

Якщо ви вирішили купити тепловий насос, радимо звернутися за консультацією до кваліфікованого фахівця. Він допоможе спроектувати систему опалення, що максимально відповідає вашим потребам, і підібрати правильну модель. Але для початку потрібно чітко визначити для себе ці потреби. Дана стаття допоможе вам скласти план дій і список конкретних питань, які слід задавати продавцеві при виборі теплового насоса.

Як правильно вибрати тепловий насос?

Для правильного вибору теплового насоса важливо врахувати кілька основних параметрів:

1. Теплова потреба

Зазвичай тепловий насос використовується для опалення будинку, тому при виборі важливо враховувати, яка система опалення вже встановлена ​​або планується до установки. Ефективність теплового насоса вище при мінімальній різниці між температурою джерела тепла і температурою нагріву. Тому тепловий насос буде більш ефективний у зв'язці з теплими водяними підлогами, ніж з радіаторної системою опалення. Тому, якщо будинок знаходиться в стадії будівництва, і ви плануєте купувати тепловий насос, рекомендуємо також встановити в будинку теплі підлоги. Така комбінація допоможе заощадити до 20% на електроенергії.

Для зменшення споживання електроенергії доцільно використовувати тепловий насос для нагрівання води. Однак насоси з функцією гарячого водопостачання коштують на 10-20% дорожче.

Якщо ви плануєте використовувати тепловий насос в якості «кондиціонера» (він може працювати і на охолодження), то на етапі проектування потрібно продумати схему поширення холоду по будинку. При виборі моделі зверніть увагу на те, чи є в ній вбудована функція охолодження. Така функція вже є в більшості моделей «повітря / повітря», а для деяких моделей «грунт / вода» потрібна покупка додаткового обладнання, що збільшить вартість теплонасоса на 5-20%.

2. Джерело тепла

При виборі насоса визначтеся, звідки тепловий насос буде брати тепло. Залежно від цього існує два типи теплонасосів:

  • повітряний - для опалення використовується повітря;
  • геотермальний - використовує для обігріву тепло землі.

Перший варіант коштує дешевше, але при цьому менш довговічний і споживає більше електроенергії, ніж геотермальний насос. Такий тип насосів підійде для будинків з меншою площею. Так само ця система використовується для сезонного підігріву басейнів.

Грунтові теплонасоси використовуються для будинків площею понад 70 м2. При покупці геотермального насоса необхідно визначитися з типом грунтового контуру:

  • вертикальні свердловини;
  • горизонтальний колектор;
  • вода-вода;
  • труби на дні водойми.

Ми рекомендуємо зупинити свій вибір на вертикальних свердловинах, як на самому надійному типі земляного контуру. При цьому звертаємо вашу увагу на те, що перед прийняттям рішення на користь цього типу контуру потрібно з'ясувати ряд питань:

1. Яка геологія ділянки і чи можна на ньому проводити бурові роботи? Для вирішення цього питання зверніться в перевірену бурову компанію.

2. Якою має бути глибина геотермального зонда? Визначається розмірами ділянки.

Наприклад, якщо загальна глибина буріння становить 440 м, то можна зробити 4 свердловини по 110 м або 8 свердловин по 55 м. При цьому безпечну відстань між колекторами має бути не менше 6 м. Так само врахуйте, що чим більше глибина буріння, тим вища вартість робіт.

3. Види експлуатації

Для теплових насосів можливі два види експлуатації:

  • моновалентний - теплонасос є єдиним генератором тепла;
  • бівалентний - теплонасос використовується спільно з газовим котлом, моноенергетичного - спільно з електричним контактним нагрівачем.

Більшість моделей теплових котлів оснащені системами автоматичного управління додатковим джерелом тепла. При великих мінусах за вікном, коли тепловий насос не в змозі забезпечити комфортну температуру в приміщенні, він автоматично включає додаткове опалення. Коли зовнішня температура підвищується, додаткове джерело тепла автоматично вимикається.

Потужність теплового насоса

При виборі потужності теплового насоса враховуються тепловтрати опалювального приміщення і необхідну кількість тепла для його обігріву. Потужність теплового насоса повинна на 100% покривати тепловтрати. Для цього рекомендують підбирати обладнання з запасом потужності. Але обладнання з підвищеною потужністю тягне за собою великі вкладення і витрати на експлуатацію.

А чи можна заощадити? Так, при наявності додаткового джерела тепла. Розглянемо це на конкретному прикладі.

Приклад

Тепловтрати приміщення складають 15 кВт, а для нагріву води в будинку встановлений бойлер об'ємом 200 л. Навантаження на тепловий насос для нагрівання бойлера складе 0,5-1 кВт. Таким чином, загальне навантаження на опалювальну і водонагрівальну системи складе 15,5-16 кВт. Ми рекомендуємо вибирати насос потужністю близько 80% від необхідного навантаження, що складе 12,4-12,8 кВт. При такій потужності тепловий насос зможе опалювати приміщення і гріти гарячу воду при зовнішній температурі до -15С. При зниженні температури нижче зазначеної відмітки, теплової котел буде автоматично включати додаткове джерело тепла (газовий або електрокотел). Так як дуже низькі температури бувають не часто протягом опалювального сезону, то і включення додаткового джерела тепла буде рідкісним. Велика частина навантаження (95%) буде припадати на тепловий насос і тільки 5% на менш енергоефективний додаткове джерело.

Так як кожен додатковий кіловат потужності теплонасоса збільшує його вартість від кількох сотень до тисячі євро, то запропонований спосіб допоможе вам заощадити кошти.

Енергоефективність

Однією з найважливіших характеристик при виборі теплового насоса є його енергоефективність (СОР). Більш детально ознайомитися з питанням енергоефективності можна в статті

Після того, як ви визначилися з перерахованими параметрами, можна приступати до безпосереднього вибору виробника і моделі.

Як вибрати виробника? 

Так як в Україні лабораторні дослідження по ефективності теплових насосів не проводяться, покупцеві слід звертати увагу на наявність у товару рекомендацій від європейської організації Енран (European Heat Pump Association / Європейська Асоціація теплових насосів). Так само вимагайте у продавця сертифікат якості, що підтверджує якість виробництва та збирання. З обережністю ставитеся до покупки теплового насоса, який буде збиратися в невідомій фірмі «під замовлення». Велика ймовірність того, що така фірмочка може закритися незабаром, і ви не зможете розраховувати на гарантійне обслуговування купленого устаткування.

Вибір моделі теплового насоса

Вибір моделі теплонасоса безпосередньо залежить від покладених на нього функцій, які ми розглянули вище. У модельному ряду має бути обладнання з відповідною вам потужністю. Так само при покупці звертайте на рівень шуму теплонасоса - працююче обладнання не повинно заважати ні вам, ні вашим сусідам.

На завершення хочеться відзначити, що тепловий насос - це високотехнологічне і досить дороге обладнання. Але економити на якісному проектуванні опалювальної системи і професійній установці не варто, якщо ви хочете, щоб тепловий насос працював довго, ефективно і без збоїв. Сподіваємося, що наша стаття допоможе вам визначитися в правильному виборі теплового насоса.

Отримати консультацію з питань проектування, буріння свердловин та монтажу теплових насосів ви можете у нас;

 
Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.