Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Геотермальне опалення та теплові насоси в Німеччині

Геотермальне опалення та теплові насоси в Німеччині
Геотермальне опалення та теплові насоси в Німеччині
контент-менеджер
жовтня 27.2017
0 Коментар

У європейських країнах, зокрема в Німеччині, широко поширене геотермальне опалення - це одна з ефективних систем енергозбереження та кондиціювання житлових та промислових приміщень. У Німеччині існують суворі постанови щодо енергоефективності будівель. Такі норми передбачають виготовлення і введення в експлуатацію теплових насосів.

Завдяки введенню жорстких норм енергетичної ефективності будівель тільки за 2006 рік в країні продажу теплових насосів перевищили 250% порівняно з попереднім, а вже в 2008 році сумарна кількість придбаних і встановлених геотермальних систем становила більше 300 тис. Одиниць. По установці цих опалювальних систем Німеччина займає 4 місце в Європі.

Споживачі і виробники Німеччини

Основними споживачами теплонасосів є приватні домоволодіння з однією або двома сім'ями. Вони купують до 90% установок. Енергоспоживання нових будівель прагне до стабільного зниження, цієї благосприятливої держпостанови Energieeinsparverordnung EnEV і EPBD. Користувачів привертає комбінація обігріву і охолоджуючих функцій в одній системі, що пріоритетно у порівнянні з іншими видами опалення та кондиціонування. Після прийняття програми, продажі потужних грунтових насосів піднялися на 13%.

Німеччина одна з країн, де представлено найбільшу кількість різних брендів по виробництву теплових насосів для повітряного і геотермального опалення будинку. Їх налічується більше 5 десятків. Серед найвідоміших імен марки: Bosh, Buderus, Waterkotte, Stiebel Eltron, MHG, August Brötje, Vaillant, Viessman, Glen Dimplex, Weishaupt, Alpha Innotec. Виробники розташовуються не тільки в Німеччині, але і в Австрії, Швейцарії, Китаї. Хто, як не німці можуть бути прикладом ставлення до якості, ефективності та енергозаощадження. Для них важливо застосовувати екологічно чисті технології, якими і є теплові насоси.

Багато брендів розширили свою представленість і крім теплових насосів стали виробляти інші агрегати, наприклад геотермальні колектори (IWS, Rehau), компресори (Sanyo). Вимогливі німці не завжди вважають за краще використовувати обладнання своїх вітчизняних виробників, люблять вони і азіатів Daikin, Fujitsu, LG, Mitsubishi Electric, Panasonic, ROTEX. А любителі індивідуального підходу замовляють особливі теплові насоси брендів TRANE, Smartheat, BARTL, Voß, ITEC.

Геотермальне опалення набуває все більшої популярності в основному завдяки кліматичним умовам, які дають хороші передумови використання такої установки для отримання тепла взимку і охолодження будинку влітку. Глобальне потепління вже приносить свої плоди, позначаючись різкими змінами температурних режимів і вимагаючи швидкого нагріву і охолодження приміщень. Більшість фахівців сподіваються впоратися з різкими перепадами температури, встановлюючи потужне і надійне обладнання для отримання геотермального тепла і віддачі його надлишку в землю, без нагрівання атмосфери.

Влітку 2011р. в Леонберзі, недалеко від Штутгарта трапився інцидент - в результаті неправильного аналізу геологічних умов і буріння під геотермальні зонди були пошкоджені житлові будинки, після цього значно підвищено вимоги до якості облаштування геотермальних систем і на даний момент ринок геотермальних теплових насосів активно зростає.

Державна підтримка

У Німеччині стали вводити державні програми щодо забезпечення установ, виробництв, просто житлових приміщень тепловими насосами. Завдяки гарному економічному розвитку країни, вже понад 40% таких приміщень по всій країні вдалося оснастити необхідною технікою. Якщо говорити про цифри, то 450 00 пристроїв вже встановлено.

Разом з Німеччиною щодо впровадження даних технологій в Європі лідирує Франція і Великобританія. Всі ці країни вважаються орієнтирами і прикладами успішного застосування геотермального опалення та теплових насосів у всій Європі.

Важливо, що німецька держава частково спонсорує геотермальні проекти і допомагає тим, хто приймає рішення перейти на теплові насоси. Але також важливо, що і прості німці, які встановили системи самостійно, залишаються в захваті, завдяки чистому довкіллі, якісному обігріву приміщень, а також справній роботі насосів.

Види підтримки

Головна програма Marktanreizprogramm (MAP) підтримує використання відновлюваної енергії та видає гранти - субсидії на установку теплових насосів. Зокрема грунтові теплонасоси отримують дотації:

  • до 10кВт - 2,4 тис євро;
  • 10-20кВт - 2,4 тис євро плюс 120евро / 1кВт
  • 20-100кВт - 2,4 тис євро плюс 100 євро / 1 кВт.

Згідно з пунктами VDI 4650 сезонний коефіцієнт продуктивності SPF ґрунтових насосів повинен становити не менше 3,8, заміри проводить незалежний тестінговий центр. У 2012р. була прийнята мінімальна відповідність насосів соляний розчин-вода приписами Ecolabel (EHPA Quality Label V 1,4) з коефіцієнтом 4,3.

EEWarmeG висуває вимоги до забудовників, які зобов'язані покривати потреби тепла на 50% за рахунок невичерпних джерел енергії. Для ремонту установок опалення вторинного ринку житла діють аналогічні законодавчі програми. Теплорегулювання в Німеччині відповідає Європейській будівельній директиві і вдосконалюється з 2001р.

Галузева теплонасосна асоціація Німеччини BWP просуває застосування поновлюваного тепла. До її складу входять понад 700 професійних архітекторів, бурових компаній, виробників теплонасосів і електрики, а також понад 5 тис. Представників сектора теплових насосів. Асоціація проводить форуми, конференції, маркетингові кампанії, представляючи 95% теплонасосної галузі і просуваючи використання сучасних технологій в даній сфері.

Отримати консультацію з питань проектування, буріння свердловин та монтажу теплових насосів ви можете у нас

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.