Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Монтаж теплових насосів: типи вода-вода, повітря-вода, ґрунт-вода

Монтаж теплових насосів: типи вода-вода, повітря-вода, ґрунт-вода
Монтаж теплових насосів: типи вода-вода, повітря-вода, ґрунт-вода
Акваторія
травня 3.2017
0 Коментар

Установка теплового насоса дозволяє ефективно вирішити завдання обігріву приватного будинку за допомогою отримання теплової енергії, що відновлюється, навколишнього середовища. Ця установка має компактні розміри, що дозволяє використовувати обладнання в умовах приватного будинку. Для безперебійної роботи насос може використовувати лише четверту частину отриманої теплової енергії. Від правильного монтажу теплових насосів для опалення залежить ефективність і довговічність роботи в різних умовах експлуатації, а також з урахуванням кліматичних особливостей місцевості.

Установка теплового насоса типу ґрунт-вода

Температура ґрунту змінюється в залежності від глибини, але залишається стабільною нижче рівня промерзання протягом року. Так, на глибині від 15 м температура ґрунту дорівнює 17-18°С. Саме з цим пов'язана висока ефективність роботи ґрунтового насоса з вертикальними свердловинами, в які закладають труби U-подібної форми з циркулюючим теплоносієм - з розсолом, рідше з водою. теплового насоса повітря-повітря можна назвати відсутність потреби у дорогих земляних роботах (буріння, облаштування підземного контуру). Весь процес установки можна розподілити за такими етапами:

Свердловини бувають різної глибини, що зумовлено особливостями ґрунту та теплопотребами системи опалення будинку – в середньому їхня глибина сягає від 30 до 150 метрів. Найскладніша і найдорожча частина процесу встановлення теплового насоса з вертикальним зондом – буріння свердловин, на яке впливає глибина залягання водоносного шару, склад ґрунту та ще ряд факторів. Однак цей спосіб найбільш доцільний для присадибних ділянок невеликої площі.

Якщо ж площа земельної ділянки досить велика – встановлюють горизонтальні теплові колектори. Глибина занурення ґрунтового контуру нижче за рівень промерзання від 2 до 3 метрів як правило. У траншеї різної ширини труби прокладають паралельно або спірально. При цьому важливо дотримуватись оптимальної довжини колектора та враховувати гідравлічний опір системи.

Установка теплового насоса типу повітря-вода

Альтернативна та дуже надійна система опалення з тепловим насосом типу повітря-вода вирішує проблеми з обігрівом та отриманням гарячої води у приватних будинках. Тепло з навколишніх повітряних потоків використовується для обігріву радіаторів, теплої підлоги, води у системі.

Забір повітря відбувається за допомогою вентилятора великої потужності. Надалі при контакті з випарником холодоагент випаровується та нагрівається в компресорі. Далі у нагрітому стані надходить у конденсатор, переходить у рідкий стан, при цьому віддаючи теплову енергію опалювальній системі. Після цього в рідкому стані холодоагент повертається у випарник і цикл повторюється.

Монтаж теплового насоса повітря-вода має специфічні особливості у вигляді об'ємних габаритів зовнішнього блоку. Як правило, його установка відбувається на ділянці (на землі), де є вільний приплив повітря, або на стіні будинку. Для забору та зворотного обертання в атмосферу повітря споруджується два канали із трубопроводами. Як правило, вони укладаються в землю та утеплюються.

Установка теплового насоса типу вода-вода

Відомо, що відмінним джерелом теплової енергії є вода (ґрунтова, технологічна, стічна, водоемная). Позитивна температура води зберігається навіть в зимовий період часу.

Монтаж теплового насоса вода-вода передбачає облаштування зовнішніх контурів, які виробляють безпосередній паркан теплової енергії. Вони обладнуються в залежності від наявності відкритого водоймища:

  • горизонтальним способом, при якому спіралевидна конфігурація труб укладається на дно озера, річки або будь-якого штучного водоймища, а до дому прокладаються труби, завчасно утеплені від низьких температур;
  • вертикальним способом шляхом укладання зовнішнього контуру в спеціально пробурені свердловини, де відбувається забір теплової енергії підземних ґрунтових вод.

Також буде потрібно провидіння монтажу внутрішнього блоку теплового насоса, який відбувається за такими етапами:

  • визначається оптимальне місце розташування агрегату в будинку, готується поверхня для установки в разі потреби;
  • встановлений блок підключається до фреонопроводів і заповнюється фреоном;
  • відбувається приєднання внутрішнього опалювального контуру;
  • виробляються пуско-налагоджувальні роботи і контрольна перевірка.

Вертикальний тип установки насоса вода-вода, а також геотермальних теплових насосів - найбільш затребувані і виправдані в сучасних умовах на Україні.

Установка геотермального теплового насоса

Геотермальні теплові насоси використовують для опалення приватних будинків теплову енергію грунту. Монтаж теплового насоса в даному випадку передбачає виконання масштабних земляних робіт з використанням спеціалізованого обладнання, в тому числі і бурового (при вертикальному облаштуванні зовнішнього контуру).

Установка системи опалення на базі геотермального теплового насоса відбувається в три основних етапи:

  • роботи на території (бурові і монтажні);
  • установка теплового насоса та іншого обладнання для опалювальної системи;
  • запуск системи опалення.

За допомогою установки теплових насосів сьогодні можна створити дуже надійну і ефективну систему опалення, створити в заміському будинку комфортні умови проживання не тільки в літній період, а й взимку, відмовитися від дорогих традиційних енергоносіїв.

Отримати консультацію з питань проектування, буріння свердловин та монтажу теплових насосів ви можете у нас;

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.