Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Як вибрати тепловий насос (ТН)?

Як вибрати тепловий насос (ТН)?
Як вибрати тепловий насос (ТН)?
контент-менеджер
грудня 7.2022
0 Коментар

Для грамотної відповіді це питання, слід розглянути кожен етап вибору устаткування.

Перше, на що варто звернути увагу, є тип пристрою, який визначається в залежності від призначення. Побутовий насос підійде для житлового будинку, напівпромисловий для використання в комерційних цілях, а промисловий для виробництв та інших промислових об'єктів.

Друге, що слід звернути увагу – це тип джерела розсіяної енергії. Основними типами виступають: грунт, повітря чи вода, проте інші джерела є похідними від цих трьох.

Як визначити потужність ТН

Для визначення потужності ТН слід уточнити тепловтрати, характерні для приміщення, а також рівень температур, який необхідно зберегти за допомогою обладнання.

Тут може бути кілька варіантів вирішення питання опалення: або ТН самостійно працює або спільно з резервним джерелом тепла (коли низькі температури, менше точки бівалентності). Вибрати один із цих варіантів можна після відповіді на такі питання:

  1. Наскільки добре утеплені стіни та дах у будівлі (їх товщина, використовувані матеріали та якість робіт).
  2. Яка якість скління.
  3. Різновид дверей, їхня здатність зберігати тепло.
  4. Як добре утеплено підлогу на першому поверсі.
  5. Чи утеплений фундамент
  6. Чи є у будинку щілини, які випускатимуть тепло.
  7. Чи є у будинку «містки холоду».

Важливі параметри вибору ТН

Ще одним ключовим аспектом при виборі обладнання є визначення гідромодуля, який також називають внутрішнім блоком. Цей критерій може бути двох типів: з баком для гарячої води та без нього.

Якщо вам не потрібно підігрів води, краще вибирати моделі без такого бака, так як вони дешевші. А якщо надалі вам знадобиться функція підігріву води, то обладнання можна модернізувати та встановити окремий бак.

Також при виборі обладнання слід визначити робочу напругу та спосіб електропідключення, який може бути на 1 або 3 фази. Після вибору потужності обладнання слід визначити тип зовнішнього блоку ТН.

ТН з охолодженням або лише з нагріванням

Наступний важливий критерій вибору обладнання – визначення функціонального спектра ТН. Існують ТН із функцією охолодження повітря, а також без неї, які працюють лише на підігрів.

При виборі обладнання, яке підігріває, і охолоджує повітря, слід визначити гідромодуль. Завдяки цьому елементу здійснюється охолодження. Прилад, який відповідає за цю функцію, називається фанкойл.

Фанкойл є охолоджувально-опалювальним пристроєм, який працює на воді, що циркулює в системі опалення. Такий пристрій функціонує за принципом радіатора, тільки його площа значно більша. Габарити приладу аналогічні стандартному радіатору, а теплова потужність перевищує звичайний радіатор у 3-4 рази.

Пристрій може функціонувати за температури від 25 до 45 градусів, що дозволяє досягти високих показників економії та енергоефективності. У літній період фанкойл може функціонувати як звичайний кондиціонер. ТН функціонує для охолодження води, здатність нагрівати побутову воду залишається.

Яка система опалення сумісна з ТН?

Максимальної ефективності та економії дозволяє досягти система теплої підлоги, якщо вона якісно встановлена. Також можливе і охолодження повітря влітку, при цьому варто враховувати, що підлога в будинку буде холодною.

У разі встановлення радіаторної системи у поєднанні з котлом (газовим, твердопаливним або електричним) краще не використовувати ТН або використовувати режим бівалета.

Бівалетний режим: що це таке

Бивалетний режим – це використання ТН за певних температур. ТН працює до точки бівалентності – певної температури. А коли температура стає вище - відбувається або часткове нагрівання або використання традиційної опалювальної системи.

У такому разі ТН функціонуватиме від 80 до 90 % часу, а традиційна система функціонуватиме від 10 до 20 %, залежно від температури на вулиці у опалювальний сезон.

Будь-який ТН можна використовувати в режимі бівалентності, оскільки стандартний гідромодуль оснащений резервним нагрівачем, потужність якого становить від 2 до 9 кВт.

Проектна документація для встановлення ТН

Усі перелічені дані є необхідні розробки технічного завдання. Також ці дані потрібні для розробки проектної документації для опалювальної системи.

Найчастіше потрібна безпосередня оцінка фахівцем об'єкта та всіх нюансів, розглянутих вище. Щоб проект установки ТН було проведено без помилок, слід звернутися до добрих фахівців.

Настановні та налагоджувальні роботи

Після оцінки об'єкта та розробки проектної документації слід розпочати здійснення монтажу та налагодження системи. На цьому етапі важливо фахівці у сфері монтажу та інженерних робіт перевіряють досконалість системи обладнання.

Чому слід вибрати компанію Акваторія

Спеціалісти компанії Акваторія тривалий час надають послуги у сфері встановлення опалювальних систем.

Ми співпрацюємо з перевіреними та надійними виробниками кліматичного обладнання, яке тривалий час функціонуватиме без будь-яких проблем та поломок.

Завдяки великому досвіду роботи ми пропонуємо оптимальні рішення для клієнтів, залежно від індивідуальних особливостей та побажань. Також ми пропонуємо сервісне та гарантійне обслуговування, тому допоможемо вирішити усі проблеми, які можуть виникнути у процесі експлуатації обладнання.

Наша компанія пропонує оптимальні ціни на обладнання та всі супровідні роботи. Високопрофесійні фахівці нашої команди виконують весь спектр послуг без залучення виконавців.

Демократичні ціни, високий рівень обслуговування, якісне обладнання та індивідуальний підхід до кожного замовлення – це основні роботи компанії «Акваторія»

Отримати консультацію з питань проектування, буріння свердловин та монтажу теплових насосів ви можете у нас;

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.