Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Тонкощі та можливі ризики монтажу теплового насоса

Тонкощі та можливі ризики монтажу теплового насоса
Тонкощі та можливі ризики монтажу теплового насоса
Акваторія
грудня 9.2022
0 Коментар

Перед тим, як встановлювати тепловий насос (ТН), слід уточнити всі тонкощі, щоб уникнути можливих проблем і поломок при експлуатації обладнання. Звичайно, знати всі тонкощі конструкції та роботи ТН більшості користувачів не обов'язково знати, при цьому краще розуміти особливість роботи та правила використання. Це допоможе підвищити комфорт експлуатації та ефективність функціонування системи надалі.

Знаючи специфіку обладнання, ви зможете самостійно перевірити якість роботи фахівців, які будуть проводити монтаж та налагодження системи, що дозволить вам переконатися у надійності роботи ТН.

Особливості вибору теплового насоса та інших складових системи

Першим критерієм, який оцінюють при виборі обладнання . Є вартість. Ціна ТН залежить від багатьох параметрів системи – різновиду, продуктивність, функціональні можливості.

Повітряні системи характеризуються прийнятною вартістю, а найдорожчими є геотермальні системи з вертикальним облаштуванням свердловини. Недорогі насоси повітряного типу не завжди можуть бути встановлені через низьку ефективність, також не завжди слід бурити глибоку свердловину для установки геотермальних насосів. Тому при виборі різновиду обладнання найкраще звернутися до фахівців, які оцінять усі фактори та вихідні параметри для вибору найбільш підходящої системи.

Основними критеріями, на які слід звернути увагу, є:

  1. Специфіка будівлі у технічному аспекті. Тут йдеться про висоту стелі, розміри вікон і дверей, рівень втрат тепла через стіни, підлогу, дах. Всі ці параметри впливають на вибір обладнання ефективності.
  2. Площа будинку. Якщо площа для опалення менше 5 квадратних метрів, то краще встановити ТН за типом «повітря-повітря», так як інші системи встановлювати недоцільно. Для більших приміщень раціональніше встановити ТН «повітря-вода» або «грунт-вода», оскільки вони економічніші та ефективніші.
  3. Різновид системи опалення. Разом з ТН найкраще поєднуються такі системи, як теплі стіни або підлога, а також фанкойли . Радіаторна система менш ефективна у разі.

Також слід зважати на те, що обов'язково правильно провести всі технічні розрахунки для опалювальної системи. Для цього слід зв'язатися зі спеціалістами, які максимально грамотно проведуть усі можливі розрахунки та створять ідеальний проект.

Процедура встановлення ТН

Існує три можливі види відбору тепла для ТН: ґрунт, вода, повітря, від чого залежить процес встановлення обладнання:

  1. Система «повітря-вода» найпростіша в установці. Для цього слід з'єднати блоки (зовнішній та внутрішній) зв'язковими кабелями та трубами з міді. Головне – правильно вибрати місце для монтажу блоку зовні будівлі, щоб відбиралося у необхідній кількості повітря. Після цього монтується блок усередині приміщення та елементи системи з'єднуються, також відбувається підключення до всієї системи та мережі.
  2. Обладнання «грунт-вода» вимагає визначення різновиду ґрунтів та простору, яке доступне для встановлення зонда або колектора, щоб вибрати тип первинного контуру. Після цього укладаються труби первинного контуру та перевіряється працездатність обладнання.
  3. Агрегат «вода-вода» може бути встановлений, якщо відстань від води до будівлі менше 100 м. Тепло може надходити як з підземної води, так і з відкритих водойм. Для встановлення потрібно встановити зонди та змонтувати пристрій.

Якщо всі етапи та процеси виконуються відповідно до технологічних вимог, то ТН може справно функціонувати кілька десятків років без проведення капітального ремонту та допомоги з боку користувача у процесі експлуатації.

Монтаж ТН та первинного контуру: приховані нюанси

Злагоджена робота ТН та всієї опалювальної системи гарантується у разі виконання монтажних та налагоджувальних робіт спеціалістами. Під час виконання монтажних робіт слід враховувати такі нюанси:

ТН "вода-вода": тонкощі монтажу

Перше, що слід зробити для встановлення такого типу системи – це перевірити воду на вміст солі, мінеральних речовин та інших домішок. За високих показників будь-яких включень рекомендується встановлювати додаткові теплообмінники та фільтраційні системи, які захистять систему від забруднень.

ТН «грунт-вода»: помилки монтажу

При установці такої системи слід дотримуватися рекомендованої відстані між вертикальними свердловинами, яка оптимально дорівнює 6-7 метрам, а мінімальна – 5 м. При ближчому розташуванні знижується ефективність роботи ТН, а також можливі поломки обладнання.

Така відстань необхідна для відновлення температури після того, як відбувається скидання остудженого носія тепла . Відстань від 1,5 до 3 метрів має бути між однією та іншою траншеєю, де розміщений горизонтальний колектор.

Одна лінія такого колектора не може бути більшою за 150 м, при цьому оптимально робити дві такі лінії довжиною 75 м, щоб уникнути поломок системи через гідравлічний опір.

Неправильний монтаж повітряного ТН

  • Однією з найпоширеніших помилок є вибір неправильного ТН. Так, багато хто віддає перевагу ТН повітряного типу, при цьому вони неефективні, якщо на вулиці низька температура. Тому для обігріву будинку тільки установки такого ТН буде недостатньо. При цьому є моделі ТН, які зберігають стовідсотковий рівень теплової потужності за температури до мінус п'ятнадцяти, а функціонувати можуть за температури до мінус двадцяти восьми градусів.
  • Ще однією помилкою є неправильний монтаж зовнішнього блоку. Так, між стіною та блоком не повинна бути відстань менша за 50 см, що пов'язано з роботою вентиляторів, яким слід обладнати достатній простір для притоку повітря.
  • Неправильно розміщено внутрішній блок. Монтаж цього елемента повинен здійснюватися у відповідності до інструкції до апарату.

Щоб не зіткнутися з можливими проблемами під час вибору, встановлення та налагодження обладнання, слід звернутися до фахівців, які завдяки успішному досвіду роботи та реалізації проектів різної складності знають усі тонкощі обладнання. Так, ви зможете насолоджуватися теплом та затишком будинку довгий час.

Отримати консультацію щодо проектування, буріння свердловин та монтажу теплових насосів ви можете у нас;

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.