Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Як вибрати опалювальні прилади для ТН? Теплі стіни, підлога, радіатори або фанкойли: що краще

Як вибрати опалювальні прилади для ТН? Теплі стіни, підлога, радіатори або фанкойли: що краще
Як вибрати опалювальні прилади для ТН? Теплі стіни, підлога, радіатори або фанкойли: що краще
Акваторія
грудня 13.2022
0 Коментар

Чим тепла підлога вигідніша за радіатори?

Багато користувачів цікавить , яка опалювальна система більш сумісна з ТН. Якщо говорити про сумісність радіаторів з ТН, такий варіант не дуже ефективний.

Перше, що слід вивчити, це кількість споживаної електроенергії ТН. Ця кількість залежить від температури, до якої слід нагрівати носій тепла – здебільшого воду.

ТН – це низькотемпературне джерело отримання енергії тепла, яке ефективніше функціонуватиме у поєднанні з опалювальною системою, яка також базується на низькотемпературних пристроях для опалювальної системи. Таким видом обладнання можуть виступити теплі стіни, стелі, підлоги, фанкойли, які можуть не тільки обігрівати приміщення, але й функціонувати для охолодження.

Опалювальна система низькотемпературна є такою системою, температура носія тепла в якій коливається в межах 25-40 градусів, дивлячись яка температура на вулиці .

Мається на увазі, що у разі сильних холодів на вулиці ТН зможе нагрівати воду до 35 градусів, чого вистачатиме для обігріву приміщення на рівні 20-22 градусів.

Тепла підлога є низькотемпературною опалювальною системою, яка складається з трубопроводу, розміщеного під стяжкою підлоги. Завдяки великому простору для теплообміну, така система не потребує високої температури у місці подачі носія тепла. Це одна з найбільш економних та комфортних опалювальних систем, яка чудово поєднується з ТН.

У багатьох будинках, збудованих в останні кілька десятків років, є така опалювальна низькотемпературна система. При цьому найчастіше зустрічаються такі варіанти облаштування теплої підлоги в будинках:

  1. Наявність теплої підлоги на першому поверсі, а в приміщеннях другого та третього поверхів – радіатори.
  2. Наявність теплої підлоги у ванній кімнаті та в туалетах. Така система встановлювалася в останні десять років ХХ століття та на початку ХХ І .
  3. Облаштування теплої підлоги і на першому, і на другому поверсі. Така система є найбільш ефективною та безпечною. Раніше існували міфи про можливість створення локального перегріву вод спальними місцями, причому вони вже давно не актуальні.

Фанкойли – це низькотемпературні опалювальні прилади, які оснащені спеціальними ребрами та вентиляційною системою для підвищення ефективності підігріву та охолодження повітря. Велика площа дозволяє швидко досягати необхідних показників температури.

Радіатори є пристроями з високотемпературним режимом, для роботи яких потрібна температура в місці подачі носія тепла від 50 до 80 градусів. Вода для радіаторної системи може нагріватися ТН, при цьому споживатиметься надто велика кількість енергії, що знижує ефективність такого поєднання.

Приклади поєднання низькотемпературних пристроїв із ТН

1. ТН на кшталт «повітря-вода»

  • Встановлено ТН у приміщенні, площею 200 кв.м., що функціонує на обігрів та охолодження приміщення.
  • Якщо опалювальна система низькотемпературна, подача води повинна здійснюватися при температурі 35 градусів.
  • Якщо опалювальна система є високотемпературною, то подача повинна здійснюватися при температурі 55 градусів у місці подачі води.

зимовий період на вулиці становить плюс один градус, статистичними даними з 2019 по 2022 рр. Грунтуючись на цих даних, слід розрахувати СМР роботи ТН високо- та низькотемпературним обладнанням та вартість обігріву приміщення.

Так, якщо приміщення добре утеплено, то за сезон опалення буде використано приблизно 18 тисяч кВт енергії тепла, що дорівнює 2,5 тисяч кубічних метрів газу.

Характеристика

Пристрій, що працює за високих температур

Пристрій, що працює за низьких температур

СМІР, якщо температура +2

2,01

3,34

Ціна на оплату ел/ен

8059 грн

4850 грн

Таким чином, встановлення ТН із низькотемпературним обладнанням вигідніше на 39,8 %.

2. ТН «грунт-вода»

  • Встановлено ТН у будівлі, площа якої 200 кв.м. ТН функціонує на обігрів та охолодження приміщення.
  • Якщо опалювальна система низькотемпературна, подача води повинна здійснюватися при температурі 35 градусів.
  • Якщо опалювальна система є високотемпературною, то подача повинна здійснюватися при температурі 55 градусів у місці подачі води.

Розрахуємо СМР роботи ТН з високо- та низькотемпературним обладнанням, а також вартість обігріву ТН на кшталт «грунт-вода» при температурі на вулиці 0 градусів. Так, якщо приміщення добре утеплено, то за сезон опалення буде використано близько 18 тисяч кВт енергії тепла, що дорівнює 2500 кубічним метрам газу.

Характеристика

Пристрій, що працює за високих температур

Пристрій, що працює за низьких температур

СМІР при температурі +0

2,90

4,50

Ціна ел/ен

5585 грн

3600 грн

Таким чином, встановлення ТН з низькотемпературним обладнанням вигідніше на 35,6%.

Таким чином, за допомогою установки ТН у поєднанні з низькотемпературними пристроями ви можете заощадити від 35 до 40% витрат за опалювальний сезон, досягнувши більш високих показників ефективності роботи приладів.

При цьому слід зазначити, що можливим є і поєднання радіаторної системи з ТН (наприклад, коли встановлена в будинку комбінована система) перший поверх обігрівається теплими підлогами, а другий поверх радіаторами . У такому випадку труби повинні відповідати для розрахункової витрати тепла. Також слід купувати трубопровід певного діаметра.

Вибір діаметра труб для опалювальних приладів з тн

Якщо вам потрібно визначити діаметр труб для передачі від ТН теплової енергії до опалювальної системи, слід враховувати, що така передача здійснюється за допомогою труб, діаметр яких більше, ніж в опалювальних котлах на дровах, пелетах або газі. З цього випливає, що потрібно вибрати відповідний діаметр, щоб приєднати ТН до опалювального пристрою.

Від діаметра труби залежить потужність, яку вони здатні передати. Чим більший діаметр, тим більшу потужність вони можуть передавати. Наприклад, при діаметрі труби 15 мм, потужність становитиме 12 кВт, а при діаметрі труби 50 мм потужність дорівнюватиме вже 132 кВт.

Якщо вам потрібно підібрати труби для ТН, потужність якого 15 кВт, а опалювальна система складається з теплої підлоги та фанкойлів, слід звернути увагу на відповідний потужності діаметр труби. У цьому випадку встановлені низькотемпературні пристрої, тому слід брати діаметр труб більше, ніж розрахунковий.

Так, за розрахунками підійшов би діаметр 20 мм, але через те, що встановлені теплі підлоги та фанкойли (низькотемпературні пристрої), слід взяти трубу діаметром 25 мм.

Отримати консультацію щодо проектування, буріння свердловин та монтажу теплових насосів ви можете у нас;

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.