Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Крапельне зрошення - Послуги у Києві

Крапельне зрошення - Послуги у Києві
Крапельне зрошення - Послуги у Києві
Супер-менеджер
травня 19.2020
0 Коментар
tamponaj

Потреба води у великій кількості виникає за бажання отримувати постійно якісні, високі врожаї овочевих, плодових культур. Але в розпал плодоношення влітку, особливо в роки посухи, катастрофічно не вистачає природних опадів. Їх загалом позбавлені парники, теплиці та інші споруди для вирощування агрокультур. У свою чергу, у садівників та городників основним питанням є полив, для якого застосовуються шланги або інші способи вручну. А що робити власникам ділянок із великою площею, на яких фізично неможливі підручні методи поливу? Вони дуже неефективні і не допоможуть при додаванні рідких добрив, тим більше, якщо рослини не переносять потрапляння на листочки крапель. Сьогодні можна скористатися таким чудовим варіантом, як крапельне зрошення газону, городу, полів та садів. І для цього слід ознайомитися з нюансами його застосування, облаштування та можливостями. У тому числі, дізнатися, як працює краплинне зрошення у відкритому ґрунті.

Необхідна кількість блоків на ділянці

Перед тим, як розбити ділянку та облаштувати крапельне зрошення для дерев, а також овочів під поливальні блоки, слід знати параметри пропускної спроможності розвідного рукава. Зокрема, для LFT 4 рукави - 80м³/год, а для LFT 3 - 40м³/год. У певних ситуаціях допускається підвищення пропускну здатність до 15%. У свою чергу, споживання води одним поливним блоком не повинно бути вищим за можливості розвідного трубопроводу, оскільки в його якості застосовуються не тільки гнучкі рукави, але й жорсткі трубопроводи. А контрольними показниками для розбивки блоки беруться певні значення.

tamponaj

Площа поливального блоку визначається за схемою посадки і діаметром трубопроводів, що розводять, що передбачається і під крапельне зрошення в теплицях. Подати розрахунок можна за допомогою простого прикладу:

  • посадкова культура: томати;
  • відстань між трубками для зрошення: 1,3 м;
  • трубопровід розвідний: LFT 4;
  • відстань між спицями для подачі води – емітерами: 0,3 м;
  • Витрата води на одну спицю: 1,4 л/год.

Розміри поливального блоку розраховуються за певною формулою.

tamponaj

Після того, як визначено розміри блоку для поливу, слід визначити кількість поливальних блоків. При підрахунку блоків загальна площа агрокультур ділиться на отриману розрахункову площу блоку з наступним округленням у бік.

tamponaj

Якщо блоки неможливо розмістити на певній ділянці або процедура економічно недоцільна на розрахункову кількість блоків, варто збільшити їх кількість, зокрема під крапельне зрошення дерев

Визначення блоків для поливу за геометричними параметрами

Розводний трубопровід проходить через поливний блок, як по його середині, у тому числі зі зміщенням, так і по його кордоні. Найбільш вигідним варіантом у більшості випадків під крапельне зрошення грядок буде розташування трубопроводу по середній частині блоку для зрошення з розведенням по обидва боки зрошувальних трубок. У виняткових варіантах доцільно з економічного погляду розташування зрошувальних трубок з одного боку розвідного трубопроводу, якщо конфігурація поля незручна і багато витрачається коштів на облаштування магістральних трубопроводів.

Другим фактором, що впливає на геометричні параметри поливних блоків, є технічні характеристики зрошувальних трубок. У цьому нерівномірність поливу можна ставити 5-15%. Середні довжини поливних гонів для зрошувальної стандартної трубки (діам. – 16 м, нормою виливу до 1 л/год, відстань між емітерами – 0,3 м) становлять приблизно – 170 м. Зокрема, слід вивчити технічні показники пропонованої трубки для зрошення. При розбивці поля на блоки для поливу економічно вигідно використовувати гони від 0,7 до 1,0 м завдовжки. Довжину розвідного трубопроводу розраховують після визначення довжин поливальних блоків, зокрема, необхідно поділити площу поливальних блоків на їх розмах. Експерти не рекомендують в одному блоці вирощувати різні культури, і особливо ті, для яких потрібні різні норми добрива та поливу. Поради слід дотримуватись також у разі, коли облаштовується крапельне зрошення для газону. За потреби допускається застосування сполучних фітингів із кранами. Не можна використовувати різні посадкові схеми для одного розвідного трубопроводу з різних сторін, коли створюється крапельне зрошення на дачі.

Особливості вибору станції фільтрації

Правильний вибір станції фільтрації, і особливо під крапельне зрошення зернових культур, здійснюється з урахуванням джерела водопостачання, включаючи свердловину або водоймище, вид, ступінь забрудненості води, потреба її використання за годину, продуктивність насосного обладнання та кількість користувачів. При облаштуванні систем фільтрації слід провести аналізи води визначення хімічного складу, наявність забруднювачів, що дозволить визначити придатність рідини для зрошення і правильного підбору фільтраційної станції.

Поливна вода з відкритих джерел з великою кількістю забруднювачів біологічного типу може використовуватися фільтростанцією, в якій встановлюється піщано-гравійний фільтр. Якщо у воді є безліч піщаних зважених частинок, краще застосовувати гідроциклони або комбінувати фільтри. Слід зазначити, що крім піщано-гравійного фільтра систему станції фільтрації може включатися сітчастий або дисковий страхуючі фільтри. Використання свердловинної води дозволяє обмежуватись дисковим або сітчастим фільтром. Гідроциклони доцільно застосовувати у разі наявності великої кількості піщаних завислих частинок. Коли визначено тип фільтростанції, основою якого служить повний аналіз джерела водопостачання, далі слід вибрати тип фільтрів і здійснити розрахунок необхідної їх кількості.

Вибрати пропускну здатність фільтростанції можна з урахуванням продуктивності насосної станції та уточнити наявність інших водокористувачів. Якщо насосна станція характеризується надмірною потужністю, можливо, що додаткові витрати на подачу води можуть перевищити вартість додаткових фільтрів. Уникнути зайвих витрат та витрат допоможе економічне обґрунтування пропускної спроможності фільтростанції, з чим на високому рівні професіоналізму впораються фахівці компанії «Акваторія». Наші майстри допоможуть визначитися з максимальною пропускною здатністю станції фільтрації, підберуть її тип і підкажуть, яка необхідна комплектація. Зазначимо, що марка фільтра кількість підбирається за параметрами пропускної здатності. Таким же чином підбирається удобрювальний вузол, що складається, як правило, із сполучно-запірної арматури, засувки, інжектора. Наприклад, інжектор за параметром пропускної здатності буває 05-15.

Вимоги щодо експлуатації системи

Для тривалої, справної роботи поливальної системи крапельного зрошення слід правильно спланувати роботу з експлуатації. Якщо неправильно здійснити планування, то надалі буде порушено експлуатацію всієї системи, що призведе до зниження прибутку та неокупності витрат на облаштування. Крапельне зрошення дозволяє вирощувати овочі з використанням передових технологій. А отримання високої врожайності можливе за обов'язкового дотримання та виконання агротехнічних заходів, включаючи захист рослин, внесення добрив та подальший догляд. Роботи важливо виконувати якісно та своєчасно через те, що зрошувально-краплинна система не має захисту від неправильного обробітку ґрунту, догляду за рослинами.

В даний час під крапельне зрошення, купити в Києві, яке вигідно в компанії «Акваторія» під ключ, використовуються дві різні системи:

  • трубка;
  • стрічки.

Щільність або товщина стрічки або трубки відбивається на якість роботи всієї системи. З високою щільністю системи використовуються довгий час, але для тонкої трубки термін експлуатації дуже обмежений і не перевищує одного року. Стрічку з маленькою щільністю закладають на глибину 5 см у ґрунт. Щільні стрічки або трубки допускається застосовувати на поверхні. Найтонша стрічка повинна укладатися точно на глибину 5 см у ґрунт. Але на практиці часто відзначається не дотримання цих рекомендацій, і відзначається відмінність +/- 5 см. При глибокому укладанні стрічки виникає ризик зміни тиску, а також обсягу води, що провокується ущільненням ґрунту через сильні дощі. Важливо врахувати і той факт, якщо стрічка розташована глибше за прийнятий показник у ґрунті, її буде складно прибрати по завершенню сезону.

Робота операторів з обслуговування систем повинна організовуватися у кілька змін, оскільки їх можна обслуговувати у час доби. Для усунення можливих витоків та контролю тиску слід проводити регулярне промивання фільтростанції.

Коли завершується сезон поливу, потрібно виконати демонтаж, закладку елементів на зберігання. Якщо застосовується однорічна крапельна трубка або стрічка, її треба демонтувати і прибрати з поля для утилізації. Перед демонтажем трубки витягується ремонтна фурнітура, яку застосовували протягом усього сезону для ремонту. Її отримують для подальшого застосування. Очищення поля від залишків стрічки та полімерних відходів необхідне як один із важливих екологічних факторів. У тих фермерів, де використовувалося крапельне зрошення та не видалені залишки системи, поля забруднені пластиком та полімерами, які не розкладаються у ґрунті. А нормальна експлуатація ґрунтів у майбутньому передбачає очищення поля від пластикових залишків.

При користуванні багаторічною трубкою, її слід промивати і усунути з неї всі мікро, макро-частинки, що накопичилися за час експлуатації. На кінцях елементів слід відкрити заглушки і струменем води промити системи до появи чистої води. Роботи проводяться операторами з поливних блоків. У разі користування водою з відкритих водойм існує ризик поширення шкідливих бактерій, водоростей синьо-зелених, що сприяють утворенню слизу та забиванню крапельниць. Щоб уникнути загрози виходу з системи, необхідно у воду для поливу вводити хлор з концентрацією 20 мг/л. Промивку виконують протягом години через інжектор.

Протягом поливального сезону рослини підгодовуються добривами з можливим вмістом солей магнію та кальцію. Їх вплив може спровокувати блокування крапельниць за рахунок сольових залишків, для видалення яких необхідно використовувати кислоти, у тому числі азотну, хлорну або ортофосфорну з концентрацією 0,6% діючої речовини. Іригація кислотою за тривалістю проводиться приблизно одну годину, після чого виконується промивання чистою водою до 40 хвилин. Коли проведено заходи щодо очищення, необхідно в краплинній трубці видалити воду, змотати в бухти і закласти на зберігання в приміщенні або герметичній ємності.

Наступною дією для підготовки зберігання систем буде демонтаж шланга. Під час проведення монтажних робіт з'єднувачі зі шлангу не знімаються, щоб не призвести до пошкодження гнізда для з'єднань. Попередньо проводиться промивання шланга чистою водою з видаленням механічних частинок, потім його акуратно згортають, уникаючи перегинів та деформацій. Перед тим, як відправити його на зберігання, необхідно виміряти довжину рукавів, навісити етикетку із зазначенням посадкової схеми, метражу. Його краще зберігати разом із крапельною трубкою в одному місці.

Від забруднень очищаються також кульові крани, засувки та промиваються у воді. Ті частини, які можуть зазнавати корозії, необхідно змастити технічним мастилом. Зберігати ці елементи необхідно у сухому місці без попадання вологи.

Фільтростанції гравійно-піщаного типу звільняють від гравію та інших засмічень за допомогою промивання чистою водою. Перед зберіганням їх висушують, а засувки змащують мастилами та проводять герметизацію. Гравій, що використовується в системі фільтрації, промивається під проточною водою на решітці. Потім його знезаражують розчином технічної кислоти, щоб знищити синьо-зелені водорості, бактерії та інші шкідливі мікроорганізми. Використовувані розчини підбираються з концентрацією 0,6%. У чистій воді ретельно промиваються сітчасті, дискові фільтри. За наявності сольових відкладень на них потрібно промити їх в аналогічному кислотному розчині, після чого виконується промивка під чистою водою і просушка. Зберігання цих елементів здійснюється у зібраному стані.

Важливо! Вода повинна ретельно видалитись з усіх елементів крапельної зрошувальної системи. У разі її потрапляння може статися розморожування з подальшим пошкодженням певних елементів за умов низьких температур.

Довговічність роботи системи безпосередньо залежить від правильної підготовки її до зберігання після завершення поливального сезону. Дотримання всіх правил та умов забезпечує економію коштів та відмінну експлуатацію системи краплинного зрошення на наступний сезон. Важливим фактором є очищення поля від залишків пластмаси наприкінці сезону. Але багато власників ділянок і полів, на жаль, не звертають на нього уваги і в результаті, як правило, одержують низку серйозних проблем. Слід пам'ятати, що земля - ​​природний ресурс, який використовується для виробництва сільськогосподарських продуктів не один рік. Цей момент також слід врахувати, якщо створюється крапельне зрошення інтенсивних садів. Тому дуже важливо забезпечити правильну експлуатацію, подумати про можливі в майбутньому проблеми і запобігти неприємностям. У тому числі, слід дізнатися, як працює краплинне зрошення у відкритому ґрунті. Кожен землевласник повинен вирощувати культури на чистих полях, але не витрачати кошти та час для їхнього очищення.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.