Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Що таке зона санітарної охорони для підземних вод

Що таке зона санітарної охорони для підземних вод
Що таке зона санітарної охорони для підземних вод
контент-менеджер
червня 22.2017
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Що таке зона санітарної охорони для підземних вод

Для збереження необхідної якості підземних водних джерел в місцях спорудження свердловин облаштовуються зони санітарної охорони джерел водопостачання. Проводиться комплекс заходів, які запобігають забрудненню і погіршення бактеріологічного і хімічного складу води, а також порушення якісного водопостачання в цілому.

Чинним законодавством встановлено, що охоронні заходи підземних водних резервів проводять відповідні організації та підприємства, результати діяльності яких можуть практично вплинути на якість води, що відбирається. Комплекс захисних заходів спрямований на запобігання засмічення, забруднення, виснаження водних ресурсів, а також на поліпшення їх стану.

Охоронні зони підземних вод

У місцях водозабору з підземних джерел визначаються дві зони санітарної охорони свердловини:

  • Суворого режиму, розташована на території свердловини;
  • Зона обмежень, яка визначається розрахунковим методом, шляхом виключення попадання забруднюючих речовин в водозабір з наближеною території, розташованої за межами цієї зони.

Сувора зона санітарної охорони джерел призначається для попередження випадкових або спланованих забруднень водних ресурсів, що знаходяться в водонапірних спорудах безпосередньо. Розрахунок зони санітарної охорони суворого режиму для добре захищених водних горизонтів становить мінімум 30 метрів, а для недостатньо захищених (незахищених) горизонтів збільшується до 50 метрів. Якщо місце розташування одиночної свердловини знаходиться на місцевості, де виключено забруднення грунту, то такі санітарні зони можуть бути звужені до 15 і 25 метрів відповідно.

В рамках межі зони санітарної охорони суворого режиму заборонені будь-які види будівельних робіт, використання будь-яких отрут і хімікатів, мінеральних та органічних добрив, вигул худоби і поселення людей.

Що стосується зони обмежень, то призначення зони санітарної охорони 2го режиму відбувається з урахуванням відстані, на якому неможливо потрапляння забруднень у водний басейн від лінії зони і за її межами. На території зони обмежень не допускається будівництво споруд, які загрожують небезпекою забруднення або порушення нормальної роботи водозабору, наприклад, складів з отрутохімікатами. Категорично неприпустимий скидання промислових, побутових та господарських відходів, організація підземного складування твердих відходів. Також існують обмеження на проведення земляних робіт, які можуть порушити захисні шари грунту водоносного горизонту.

Фахівці компанії «Акваторія» розрахують санітарні зони захисту поблизу джерела водопостачання, свердловини, насосної станції, водопроводу або водопровідних споруд, складуть план зони санітарної охорони, що забезпечить нормальне функціонування свердловини, якість і кількість забірної води відповідно до санітарно-емідеміологіческімі нормами і її безперебійне надходження.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Останні статті
Як вибрати тепловий насос (ТН)?
грудня 7.2022
контент-менеджер
Догляд за свердловиною: рекомендації
листопада 8.2022
контент-менеджер
Про нас
Про нас
Інформация про компанію
Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.