Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Житомирська область (водоносні горизонти)

Житомирська область (водоносні горизонти)
Житомирська область (водоносні горизонти)
контент-менеджер
травня 24.2019
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин
 

На північному заході України, в північній стороні Правобережжя по центру Східно-Європейської рівнини розташована Житомирська область. Південний захід території області знаходиться в геоморфологічному відношенні на Придніпровській височині з максимальними відмітками висоти до 300 м. Північно-східна частина області входить в Поліський район і характеризується низовинами і слаборозчленованим рельєфом. Серед заболочених рівнин низовини Полісся розташовується північно-західна частина, на якій є складений кварцитами докембрійського періоду Словечансько-Овруцький останцових кряж, найвища точка якого відзначається показником 316 м. Щоб мати свердловину на території області в певному районі, потрібно виконати ряд процедур, включаючи оформлення свердловини , отримання дозволів згідно чинного законодавства. У цьому питанні оперативно впораються фахівці компанія «Акваторія».

Фізико-географічне розташування

Річки, що протікають по території області, відносяться до Дніпровського басейну, і набольшими з них вважаються Ірпінь, Тетерів, Ірша. У багатьох районах є також озера, серед яких великими є Куп'є, Дідів, Дуже, Чорне, Прибиловецьке. Густонаселеними містами обласного значення вважаються Житомир, Коростень, Малин, Бердичів, Новоград-Волинський, а районного - Баранівка, Коростишів, Андрушівка, Овруч, Чуднов, Олевськ, Радомишль. Територіальне розташування області знаходиться в зоні Українського щита в його гідрогеологічної провінції.

Велика частина території області займає слабодренованих рівнини, і незначна південна частина, або лесова рівнина, знаходиться в дренированій частині. Строкаті неогенові глини широко застосовуються в місцевому і локальному водопостачанні, і найбільш захищеними від техногенних забруднень вважаються води тріщинуватих порід кристалічного фундаменту. Тому оформлення свердловини на воду в Україні на будь-який з територій області буде проведено грамотно з урахуванням особливостей і побажань замовників для отримання свердловини з якісною водою.

  Гідрогеологічна схема області на карті

У товщах вуглистих глин і пісків верхньо міоценових відкладень відзначається водоносний горизонт з водами, поширеними в західній і центральній частинах ерозійно-тектонічних палео депресій. Обводнення товща має показниками по потужності 0,4-61 м. Комплекс по глибині залягання має параметри 2,3-13 м. Піски і набагато рідше алеврити є породами водовміщуючими, а глини виступають водоупорами. Гідравлічно не зв'язані між собою води різних лінз і піски обводнені в цій області роз'єднуються. Хімічний склад вод має переважання хлоридно-гідрокарбонатно магнієво-кальцієвих, гідрокарбонатних і часто трикомпонентних. У свою чергу, прісні води мають гарною якістю з мінералізацією, що не перевищує 1г / м³. Свердловинний дебіт - 2 дм³ / сек. Комплексні води застосовуються для водоспоживання місцевими жителями. Щоб облаштувати на території свердловину, слід скористатися послугами професіоналів нашої компанії і попередньо замовити проект на буріння артезіанської свердловини.

Острівним розповсюдженням в ніжньо-еоценових залягаючих пластів характеризується водоносний горизонт новопетрівської свити, і особливо відзначається в центральній частині, а породами водовміщення виступають каолінисті різнозернисті піски, що залягають на кристалічних породах. Вони перекриваються глинистими верхньо-міоценовими покладами, і по потужності свити досягають 23-х м. В основному горизонт вважається безнапірним, але є місця з напорами. Наприклад, перекриті області моренними водотривкими суглинками середньо-плейстоценового часу або глинами верхньо-міоценового типу. Для володіння свердловин в господарських і побутових цілях з достатньою глибиною на цій ділянці буде потрібно оформити дозвільні документи для буріння свердловини, з чим оперативно впораються фахівці нашої організації. Прісні води характеризуються мінералізацією 0,1-0,6 г / дм³ і за хімічним складом вони характеризуються як кальцієво-гідрокарбонатні. Ближче до населених пунктів води в деяких місцях забруднені. Місцеве населення використовується водоносний горизонт для водоспоживання в питних, побутових та господарських цілях.

Водоносний горизонт тріщиновато-кристалічних порід нижнього архею, середнього протерозою, а також їх продуктів вивітрювання поширюється повсюдно. Водні глибини залягання відзначаються параметрами 0,5-9 м. Напірні величини змінюються в межах 50-60 м. Тип хімічного складу вод в основному магнієво, гідрокарбонатно-кальцієвий з показником мінералізації 0,09-0,26 г / дм³ Прісні води не мають запах і смак. У місцях з підвищеним вмістом радону працюють санаторії. Водний комплекс широко експлуатується населенням і для потреб сільського господарства. Наша компанія допоможе оформити в цій області дозвіл на водокористування в Україні, а також виконає проект свердловинного водозабору. Якщо потрібно ремонт і очищення наявного споруди, фахівцями проводиться відеодіагностика свердловини та інші роботи з обслуговування та ремонту. Звертайтеся в будь-який час з усіх питань і замовляйте послуги нашої компанії за розумними цінами.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.