Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Замулювання свердловини - що робити

Замулювання свердловини - що робити
Замулювання свердловини - що робити
контент-менеджер
серпня 2.2018
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Замулювання свердловин, на думку їх користувачів, вважається природним процесом, навіть якщо вона досить глибока. Але важливо знати, що замулювання представляє процес, при якому вода надходить з дрібним піском і без мулу. Якщо виникла така неприємна ситуація, дачники намагаються знайти способи самостійної прокачування, чищення, промивання, або звертаються за допомогою до бурової організації. Останній варіант найнадійніший і перевірений. Це пов'язано з тим, що самостійні процедури призводять до повторних не одноразових явищ. Цікавить в даному випадку, чому так відбувається і яка тому причина.

Основною причиною замулювання і повторного його виникнення є те, що так само причин хвороби - боротьба проводиться з симптомами, але саме явище не усувається. Не будемо говорити про те, як повинна правильно чиститься свердловина. Ми розповімо про причини, і що слід робити при виникненні замулювання, виходячи з власного практичного досвіду.

Основні причини замулювання

У піщаної свердловині головною причиною замулювання є фільтр. Пропонуємо ознайомитися з двома основними причинами цього неприємного явища:

  • Нова свердловина, швидко зазнала замулювання, вже вважається зіпсованою. Наприклад, при опусканні труб, складно проходять через пісок, ймовірно, що буровики могли провернути колону з фільтром, і він просто розірвався. Дістати його назад самостійно неможливо тому, що при піднятті обсадних труб свердловина засипається піском. У такій ситуації потрібно нове буріння свердловини. Ми рекомендуємо не витрачати час даремно, а відразу замовити буріння артезіанської свердловини в нашій компанії, де є висококласне обладнання, установки і високий рівень професіоналізму буровиків.
  • Стара замулена свердловина свідчить про прогнилий, зіпсований фільтр, з якого тягнеться пісок. Провести його заміну неможливо, так як потрібно підняття обсадних труб, які можуть призвести до завалу самої свердловини піском, про що ми говорили раніше. Ремонту свердловини на пісок не підлягають, так як це дорого і не вигідно. Буріння здійснюватиметься по-новому. Знову повторимося про те, що краще відразу бурити артезіанську свердловину. Але важливо врахувати, що при виборі малодосвідчених буровиків, можна зіткнутися з черговими неприємностями. Тому ми рекомендуємо скористатися послугами нашої компанії, де фахівці виконають буріння, монтаж свердловини на високому рівні професіоналізму. У нашій організації можна замовити в будь-який зручний час облаштування свердловин, капітальний ремонт свердловин, обслуговування свердловин в Києві, обслуговування свердловини в Україні.

Причини замулювання свердловин артезіанських

Якщо в піщаних свердловинах поява піску зрозуміло, то виникає питання, чому в артезіанської свердловини він може з'явитися. Це повинно насторожити власника, так як виникає ймовірність того, що замовлення на буріння свердловини виконувався компанією з невеликим досвідом робіт, тобто малодосвідченими фахівцями. А з популярністю буріння свердловини на воду таких компаній на сьогоднішній день існує багато. Головними причинами замулювання вважаються наступні:

  • При бурінні свердловини буровики НЕ досадили обсадні труби, в результаті чого став підтягувся пісок. Тому і говорять, що свердловина  починає пісочити і її затягує поступово піском, а насос не здатний опуститися на потрібний рівень і повноцінно працювати. У цьому випадку вважається, що свердловина забита піском.
  • До таких причин неприємного явища відноситься фактор того, що в якомусь місці не перекрита глина. В результаті її здуло, а свердловина затягнулася глиною, і погружной насос не має можливості опуститися на необхідну глибину. Це також вважається замуленням.
  • Розрив різьблення, з якого тягнеться пісок. Згадаймо про те, що професіоналізм  деяких буровиків залишає бажати кращого. А також, які використовуються в бурінні обсадні труби для установки на вашу свердловину. Часто для зниження вартості за метр багато компаній застосовують дешеві труби з товщиною стінки до 4,5 мм, і в місці різьбових з'єднань ставляться труби з ще меншою товщиною. Відповідно, розрив такого різьблення відбувається дуже просто і легко. Наша команда буровиків професійно виконає монтаж обладнання свердловин та інші роботи.
  • Ще однією важливою причиною замулювання може бути переливання пливуна в місцях переходів обсадної труби в аналогічну трубу з меншим діаметром. Відзначимо, що свердловина являє конструкцію з декількох труб різних діаметрів. У місці переходу вони мають зазори, через які може проходити пісок. Щоб отримати довговічний результат від буріння свердловини, пропонуємо звернутися в нашу компанію. При установці ми використовуємо від 2-х до 4-х труб високої якості і відповідних діаметрів.

Крім перерахованих причин замулювання свердловини можуть бути і інші, але рідше зустрічаються. Важливим є те, що це процес не природний, а пов'язаний з порушенням технології буріння або низькою якістю матеріалів.

Усунення, запобігання замулення

Перераховані вище причини, за якими відбувається замулення, вказують на наявність несправностей. І тільки їх усунення дозволить позбутися від проблеми. Можна почитати ряд порад про те, як чистити свердловину самостійно від різних відкладень, або піску, або викликати бурову бригаду для очищення. У будь-якому випадку, результат чистки буде короткочасним і ситуація буде повторюватися. Свердловина буде постійно забиватися, поки не визначиться і не усунеться головна причина. При бажанні почистити своїми руками свердловину, відзначимо, що ця процедура досить небезпечна. У свердловину можна упустити будь-який предмет, який там застрягне і доведеться звернутися до буровикам за допомогою. А вартість їх послуг досить висока з урахуванням виїзду і діставання предметів. При цьому немає гарантії, що предмет може бути витягнутий з свердловини, але гроші будуть витрачені за виклик, роботу і перегін техніки. А також може піти безслідно багато часу.


Відсутність чистки протягом усього терміну експлуатації в справної свердловині!

Ми сподіваємося, що ви врахуєте то, що свердловину чистити самостійно не можливо. У цьому не допоможуть будь-які хімічні засоби, лимонна кислота, або компресор. Тільки грамотно проведений ремонт забезпечує усунення неприємного явища. Для цього необхідно зателефонувати буровикам, щоб вони приїхали і встановили причину. Фахівці проводитимуть обсаджування, цементування, перекриття та інші роботи. Вартість таких послуг оцінюється дорого, і не всі бурові компанії здатні виконати через відсутність досвіду, або висококласної техніки. Варто врахувати, що невеликі свердловини обійдуться дешевше, якщо пробурити нові на відміну від відновлення. Запобігання замулення буде досить простим, якщо ви звернетеся в нашу компанію, де працюють професіонали з багаторічним успішним досвідом в цьому напрямку і є все необхідне для проведення оперативних робіт. А також у нас ви можете замовити буріння артезіанської свердловини, дозвільні документи на свердловину, паспорт на свердловину і ряд інших послуг.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Останні статті
Як вибрати тепловий насос (ТН)?
грудня 7.2022
контент-менеджер
Догляд за свердловиною: рекомендації
листопада 8.2022
контент-менеджер
Про нас
Про нас
Інформация про компанію
Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.