Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Вибір місця для свердловини

 Вибір місця для свердловини
Вибір місця для свердловини
контент-менеджер
липня 27.2018
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Першою проблемою при бурінні свердловини для дачників або власників заміських будинків є питання вибору місця на ділянці. Цей параметр істотно впливає на формування вартості водопостачання будинку. І головним моментом в питанні є подальше обслуговування артезіанської свердловини. У певних умовах, при невірно обраному місці, можна позбутися гарантії, з можливістю проведення ремонтних робіт, в разі вийшла з ладу свердловини. Якщо вам потрібно правильне оформлення, документи на свердловину, ремонт свердловини, монтаж насосного обладнання або буріння артезіанської свердловини, то найкращим варіантом буде звернення в нашу компанію.

Щоб правильно організувати процес роботи, необхідно враховувати ряд вимог і рекомендацій щодо визначення місця для свердловини на воду. При цьому, розраховується відстань між іншими наявними свердловинами, чи можливо бурити її в важкодоступному місці. Розглядаються послуги бурильників, які можуть визначити найбільш підходяще місце для отримання води.

 Визначення місця свердловини

Експертами проводилися дослідження, як правильно визначити місце свердловини з урахуванням рекомендацій та вимог. Для цього приїжджає бурова бригада до місця робіт і визначає ділянку для буріння свердловини за такими параметрами:

 • в місці буріння не повинні бути присутніми будь-які комунікації і зверху не повинні проходити лінії електропередач;
 • до точки повинен бути зручний під'їзд великогабаритної техніки для буріння, що є одним з головних параметрів. На новій ділянці повинен зберегтися надалі під'їзд і після завершення будівництва будинку, так як в противному випадку втрачається можливість доступу, а також гарантія на свердловину при настанні гарантійного випадку. Але можна мати клумби і паркан, які при проведенні ремонту свердловини тимчасово демонтуються;
 • бажано свердловину розміщувати поблизу до будинку для економного облаштування.

Інші показники не настільки важливі, так як вода є всюди. А тому значних по глибині перепадів на певній території типового ділянки спостерігатися не буде.

До менш значущих чинників при виборі місця відносяться наступні показники:

 • Щоб свердловина не підтоплює дощовим зливою, необхідно підібрати місце вище за рельєфом.
 • Розташування септиків має бути по рельєфу нижче свердловини і не менше 15 м. Такий параметр відноситься до сусідської каналізації. Якщо така умова нездійсненно, то досить рознести свердловину і септик по можливості далі. Якщо виникне ситуація, коли відбувається перелив септика, то свердловині при дотриманні рекомендацій, наявності нормального кесона з гідроізоляцією нічого не загрожує. Коли кесон з бетонного кільця, то стоки потрапляють безпосередньо в нього, після чого через свердловинний оголовок і в свердловину. У цій ситуації висока ймовірність, що кишкова паличка окупує водозабір надовго.
 • Від будинку до свердловини необхідно дотримуватися відстань не менш 5 м, для чого бажано виконати буріння до початку будівництва будинку. Дотримуючись цю умову, також можна заощадити на облаштуванні, але при наявності несправності доведеться бурити свердловину поряд з будинком повторно.

Слід зазначити, що щільність забудови не завжди дозволяє слідувати таким пунктам.

Фахівці рекомендують дотримуватися 5-ти головних пунктів щодо вибору оптимального ділянки для буріння свердловин:

 • Відсутність ЛЕП і комунікацій.
 • Наявність під'їзних шляхів.
 • Територія розташована вище джерел забруднення.
 • Джерела забруднення відсутні в радіусі не менше 15 метрів.
 • Відстань від будинку не менш 5 метрів.

 Де вибрати свердловину на ділянці з ухилом?

Перед вибором місця необхідно дізнатися особливості ухилу на ділянці. Для його визначення враховується можливість надійного виставлення бурового верстата, можливості його вирівнювання, чи вдасться зробити підкоп для коліс. Значення при цьому мають споруди на ділянці або можна що-небудь зробити. Може, доведеться рівняти бульдозером всю ділянку. Якщо вам потрібне проведення бурових робіт, буріння артезіанської свердловини, а також паспорт на свердловину, пропонуємо скористатися послугами нашої компанії. Фахівці проведуть оцінку бурових робіт і можливість їх якісного виконання.

  Відстань свердловин

Можливості побутової артезіанської свердловини все ж вичерпні. А тому при витратах до 3-х кубічних метрів води на добу, витрата не створює депресійну воронку, що може знизити водний рівень. Такий показник можна вважати краплею в морі від продуктивності горизонту водоноса. В результаті вищесказаного можна відзначити, що мінімальна відстань між свердловинами практично не існує. Так, наприклад, в котеджних селищах з розташуванням до 500 і більше будинків, кожен власник має свою свердловину на ділянці, не маючи при цьому проблем. Тому відстань свердловин не має значення.

Розташування свердловин в важкодоступному місці

У деяких ситуаціях виникає необхідність буріння свердловини на воду в важкодоступному місці, до якого не можливо під'їхати бурової самохідної установки. Маються на увазі підвали, гаражі та інші території. У цьому випадку використовується малогабаритна бурова установка, яка відрізняється легкістю, компактністю з роботою електродвигуна. Робоча швидкість МГБУ невисока і буріння можливо здійснити тільки дрібних свердловин. Якщо з'являються важкопрохідні  породи, то відсутня можливість продовжувати буріння таким обладнанням. Малогабаритні установки сьогодні часто рекламуються в цілях створення легкого бізнесу, при цьому підготовка буровиків відбувається максимально швидко без професійного рівня. Якщо ви вирішили замовити буріння артезіанської свердловини, варто кілька разів зважити всі можливості і підійти до питання вибору компанії з усією відповідальністю. Ми пропонуємо буріння свердловини, обслуговування свердловин в Києві і області із застосуванням висококласного обладнання на високому професійному рівні.

При бажанні бурити свердловину в важкодоступному місці, нашими фахівцями в залежності від умов її розташування буде надана гарантія на обслуговування.

Щоб буровикам не довелося згорнути діяльність, попередньо проводиться обстеження і виконуються всі необхідні виміри. А також у нас можна отримати дозвіл на буріння свердловин, паспорт на свердловину і всі необхідні документи.

      Послуги геофізиків, лозоходців та інших фахівців

Вибрати територію для буріння свердловини на воду можна після пошуку безпосередньо джерела води. Зокрема, фахівцями виконується кілька процедур, в тому числі, ходіння по ділянці з двома зігнутими електродами для пошуку. Прутики виконують коливаються руху, що вказує на визначення місця води або її повна відсутність. Послуги пошукача оплачуються за певним тарифом. Ці дії офіційно звуться - біолокація, а електроди називають рамками. Важливо відзначити, що непрофесіоналів в цій сфері досить, які не беруть відповідальність на себе за підтвердження реальних даних. Але на сьогоднішній день існують реальні методи геофізики, за якими проводиться визначення місця, де можна провести буріння свердловини на воду. До найбільш поширених методів належать спектрально-сейсморозвідувальних, і резонансно-акустичні профілювання. Але їх також ставлять під сумнів на практиці, незважаючи на точність теоретичних тверджень. У місці, наприклад, де нібито є вода, насправді вона відсутня. Важливо пам'ятати про те, що геофізичні організації несуть відповідальність за свої показання і дослідження, навіть якщо вони проводилися не якісно. В реальності геофізична робота повинна проводитися на ділянці не менше 10 соток і в складних умовах. У нашій компанії ви можете в будь-який зручний час замовити послуги на буріння свердловин, паспорт свердловини на воду, дозвіл на буріння свердловини, монтаж свердловини, монтаж обладнання свердловини, облаштування свердловин, проект свердловини на воду, капітальний ремонт свердловин та інші послуги.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.