Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Які водоносні горизонти Київської області?

Які водоносні горизонти Київської області?
Які водоносні горизонти Київської області?
контент-менеджер
червня 19.2017
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Які водоносні горизонти Київської області?

Буріння свердловин досить популярно на Київщині, допомагає забезпечити будь-який об'єкт безперебійної якісною водою. Якщо подивитися на карту водоносних горизонтів області, можна відзначити чотири основних, досить близько розташованих до поверхні посудин, що дає можливість облаштування простих і конструктивно невитратних свердловин, а також скорочує період бурових робіт.

  Водоносні горизонти Київської області представляють собою природні пласти гірських порід, заповнені водою, що надходить під гідростатичним тиском з вільних підземних джерел. Водні потоки проходять фільтрацію через зернисту структуру гірської породи.

Класифікація водоносних горизонтів відбувається в залежності від такого параметра, як глибина залягання:

  • грунтові, що залягають безпосередньо біля поверхні і ізольовані знизу водотривким пластом;
  • міжпластові, які розташовуються між декількома водотривкими шарами.

Основні водоносні горизонти Києва та області

  • полтавський;
  • бучацький;
  • сеноманский;
  • юрский;

Сеноманский водоносний горизонт розташований в північній, центральній та східній частині області і міста Києва. Глибина його залягання 60-150 м. В залежності від віддаленості від Дніпра. Вода з цього горизонту відрізняється чудовими смаковими якостями і стабільним хімічним складом, так як проходить природну очистку через крейдяні породи. Вода, видобута з сеноманського горизонту, використовується для бутильованого розливу, центрального водопостачання і виробництва харчової промисловості. За потужністю водоносного горизонту вона відноситься до артезіанської.

Бучанский горизонт розташовується на глибині 60-90 м. І присутній по всій території Київської області. Вода добре захищена шаром мергельної глини від забруднень поверхневими стоками, має непогані смакові якості і лише в деяких окремих місцях містить домішки заліза.

Параметри водоносного горизонту юрського дещо відрізняються від інших, так як він найбільш глибоко залягає над рівнем грунту, під піщаними і глиняними шарами - 170 м., А в деяких місцях і до 300 м. З причини такого глибинного розташування вода надійно захищена від забруднень, поверхневих стоків і відповідає технічним умовам їдальнею природною і мінеральної питної. Також активно використовується у багатьох галузях, а її витрата контролюється на державному рівні. Вода з цього горизонту відноситься до артезіанської.

Полтавський відніс розташовується по всій території Київської області і в правобережному Києві. Глибина його залягання становить 30-50 м. Горизонт не має достатнього водотривкому захисного верхнього шару, тому погано захищений від поверхневих стоків і забруднень, використовується в більшій мірі як технічне джерело. Для пиття ця вода є непридатною, оскільки містить домішки заліза, азотисті сполуки, органічні залишки і має специфічний сірководневий запах. З причини близького розташування і дешевизни бурових робіт, активно використовується для технічних і господарських потреб, в будівництві.

Фахівці компанії Акваторія нададуть повний комплекс послуг з буріння свердловин на заміських ділянках в Києві і області.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас: 

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.