Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Види конструкцій свердловин на воду

 Види конструкцій свердловин на воду
Види конструкцій свердловин на воду
Акваторія
квітня 5.2020
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Питання про вибір правильної структури неминучий при облаштуванні водних шурфів. Конструкція свердловини на воду може бути 1, 2 або 3-трубної. Який віддати перевагу залежить від кінцевого діаметра, глибини, умов геології, наявного обладнання, способу буріння і призначення шурфу.

Що розуміється під конструкцією свердловини

Конструкція видобувної свердловини на воду - це сукупність елементів для зміцнення вироблення:

 • обсадні труби:
 • кондуктор - додаткова труба;
 • тампонажний цемент;
 • водоносні пласти;
 • проміжні і експлуатаційні колони.
 1. Однотрубний тип конструкції свердловини вибирають, коли в пріоритеті вартість і швидкість. Але цей різновид поступається іншим аналогам в експлуатаційної довговічності, захищеності від забруднень і негативний вплив на конструкційні елементи.
 2. Двотрубна схема конструкції свердловини - краще рішення для складних умов і максимального заглиблення. Поєднання труб зі сталі та пластику дозволяє отримати вигоди відразу від двох матеріалів: сталеву міцність і пластикову екологічність:
 • сталь - здатна витримати значні механічні навантаження, але схильність процесам іржавіння зіпсувала б питні якості води;
 • пластик - слабкий, але зміцнюється за рахунок розташування всередині сталевої труби і не робить негативного впливу на органолептичні властивості води.

Така конструкція стовбура свердловини дозволяє скористатися перевагами обох труб.

Виды конструкций скважин на воду

Мал.1 Двотрубна конструкція свердловини для водозабезпечення

3. Для будівництва в щільних глинистих або крейдяних відкладеннях розробка конструкції свердловини передбачає варіант з трьох труб різних діаметрів, зменшуються в міру заглиблення. Процес обсадки починається з установки сталевої труби з діаметром найбільшого розміру, в яку вставляється колона з аналогічного матеріалу, але меншого діаметра.

Трехтрубная конструкция скважины

Мал.2 3-х трубна конструкція свердловини

Друга труба встановлюється в водонепроникний горизонт, вибір якого залежить від геології локації. Третя труба із пластику з найменшим діаметром оснащується фільтром і опускається в другу до водоносного шару. Це складна, телескопічна конструкція свердловини. Малюнок дозволяє візуалізувати кожен структурний елемент.

Що повинна забезпечувати конструкція свердловини

Свердловина - це круглий, недоступний для людей шурф, довжина якого в рази перевищує діаметр. Вимоги до конструкції свердловин передбачають забезпечення:

 • гранично низькою металоємності;
 • відповідності санітарним нормативам;
 • подачу розрахункової витрати води;
 • умов для установки насосного обладнання;
 • ізольованим фільтром експлуатованого водонасиченого шару;
 • відповідності вимогам довговічності;
 • умов для техобслуговування.

Приклад розрахунку свердловини і її конструкції виконується для вибраного способу буріння з урахуванням проектної продуктивності і насосного пристрою.

 
Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:
Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.