Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Типи буріння свердловин

Типи буріння свердловин
Типи буріння свердловин
контент-менеджер
травня 22.2016
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Типи буріння свердловин розрізняються по їх призначень і геології місця буріння. Залежно від глибини колодязя, твердості порід і будови підземних пластів вибирають метод поглиблення і конструкцію свердловини.

За типами буріння свердловини краще розділити на розвідувальні, приватні та промислові.

  • Розвідувальна свердловина - створюється з метою проведення геолого-розвідувальних досліджень в основному обертальним способом. Діаметр розвідувальних отворів маленький, а конструкція не складна, тому розвідка коштує не дорого і дозволяє визначити перспективність створення оригінальної свердловини.
  • Приватні свердловини зазвичай можна розділити на кілька підтипів:
  •  Свердловина на пісок опускається до піщаного водоносного шару. Зазвичай пісочний колодязі не дають високого дебіту (до 1-2 кубометрів на годину), при цьому служать до 10 років, вимагають регулярного використання і можуть піддаватися сезонному зменшенню водного запасу.
  •  Артезіанські свердловини глибиною від 30 до 200 м - лідери за якістю води, довговічності, відсутності проблем з водним запасом. Такі типи свердловин мають свої особливості буріння, мають хороший дебіт (до 10 кубометрів на годину) і служать до 50 років.
  •  Абіссанский колодязь - свердловина-голка з забивними трубами, зверху на які встановлено насос. Дебет і глибина такої свердловини відносно невеликі, але вона також має свої переваги використання.
  • Промислові свердловини мають глибину до 500 м, вони досягають глибоких вапнякових шарів, створюються з розширеним діаметром (до 60см) і дають дебіт води близько 100 кубометрів на годину. Такі потужні водні колодязі створюються для цілей забезпечення промислових підприємств, сільськогосподарських виробництв, постачання води населеним пунктам.

Залежно від типу буріння свердловини використовується обертальний спосіб поглиблення (шарошечное, колонкове, шнекове), рідше - інші бурові методи - ударний, вібраційний.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.