Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Правильне цементування свердловин

Правильне цементування свердловин
Правильне цементування свердловин
контент-менеджер
червня 21.2017
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Яке значення має процес цементування свердловин

Цементування свердловин - процес закачування спеціального цементного складу в затрубний простір. На практиці він ще називається тампонаж. Це завершальний і один з найбільш важливих етапів будівництва артезіанських свердловин, особливо, глибоких. Невдале завершення даного етапу практично зводить до нуля всі раніше виконані роботи з облаштування системи водопостачання та навіть може призвести до втрати свердловини. Суть процесу цементування полягає в заповненні цементним розчином простору, яке в ході будівництва утворюється між стінками проходки і труби.

Якість цементування свердловин багато в чому залежить від таких показників:

  • дотримання технології цементування;
  • правильна техніка виконання робіт;
  • якісний підготовчий етап перед цементуванням;
  • повнота заміщення бурового розчину цементним;
  • якість тампонажного цементного складу.

На практиці найчастіше застосовуються такі методи цементування свердловин (за варіантом подачі цементного складу):

  • пряма закачування, при якій тампонажний розчин закачується в затрубний порожнину способом зверху вниз (застосовується при бурінні неглибоких свердловин, так як якість цементування таким способом низька, проте роботи можуть бути виконані в найшвидші терміни);
  • зворотне цементування, при якому тампонажний розчин нагнітається знизу вгору всередину обсадної труби і тиском видавлюється в затрубний порожнину.

Навіщо виконується цементування свердловини

Цементація, в залежності від особливостей гідрогеологічних даних, може виконуватися на обраному ділянці свердловини або по всій глибині. Незалежно від обраного способу цементування свердловин, цей процес проводиться з метою:

  • ізоляції експлуатованого водоноса, від тих, які не будуть задіяні в роботі;
  • захисту поверхні обсадних труб з металу від корозії, які руйнуються під впливом мінеральних солей і підземних вод;
  • кріплення у не стійких породах стінок артезіанської свердловини.

Контроль цементування свердловин полягає в перевірці герметичності колони і затрубних пустот. Відбувається оцінка герметичності за допомогою використання різниць тиску рідини в обсадних колонах і затрубного порожнини.

Фахівці компанії «Акваторія» якісно виконають цементування артезіанських свердловин, виберуть оптимальний метод тампонажу, проведуть випробування якості цементування після твердіння тампонажного розчину. Це дозволить спорудити надійну і міцну конструктивно свердловину, повністю виключити зв'язок різних водоносних пластів, захистити обсадних труб від корродирующего впливу мінеральних солей і підземних вод.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.