Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Свердловини для води: види та способи буріння

Свердловини для води: види та способи буріння
Свердловини для води: види та способи буріння
контент-менеджер
травня 26.2016
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Автономне водопостачання – мрія багатьох власників заміських котеджів та садових ділянок. Постійна наявність води для побутових потреб, приготування їжі та організації поливної системи для квітів та сільськогосподарських культур – це очевидні переваги такої системи.

Трудомісткий процес прокладання водопроводу, а також відсутність можливості його провести у віддалені райони, зумовлює необхідність пошуку альтернативи. Найкращим варіантом у такому разі виступає буріння свердловини для води.

Стрімкий розвиток технологій та обладнання дозволяє постійно удосконалювати процес буріння свердловин, що призводить до зниження вартості та підвищення якості такої процедури.

Основними способами видобутку води вважаються:

  1. Найбільш сучасний метод отримання доступу до води – це свердловина , буріння якої складає досить великий глибині. Свердловина може бути двох основних видів - безфільтрової та фльтрової . Фільтрова свердловина включає в свою конструкцію поліпропіленовий або нержавіючий фільтр, що встановлюється на пісок. Вода видобувається автоматично, а її кількість за годину дорівнює 1,5 куб.
  2. Найбільш дорогим способом отримання води вважається артезіанська свердловина , яку необхідно бурити на горизонти води, що знаходяться на глибших рівнях. Це можуть бути такі породи, як граніт, пісковик, крейда чи вапняк. Якість води вважається найвищою за такого способу її видобутку, тому система безфільтрова . Кількість води у свердловині може досягати за годину від 5 до 100 кубів.
  3. Один із найдавніших методів отримання води є колодязь , технологія облаштування якого вже вважається застарілою . Він встановлюється на невеликій глибині, через що знижується якість води та її кількість.
  4. Один з економічних способів отримання води – це абіссинська криниця , яка встановлюється на глибині 20 м. Вода з такого джерела характеризується відсутністю грязьових включень та пилу, що вважається основною перевагою такого способу.

Свердловини для води: види буріння

Основними видами буріння свердловин виступають такі методи:

  1. Канатно ударний.
  2. Шнековий.
  3. Колонковий.
  4. Гідробуріння .
  5. Пневмо -ударний.

Технологічний процес кожного з перерахованих видів буріння характеризується своїми перевагами та недоліками. Вибір способу буріння залежить від багатьох факторів, таких як особливості ґрунту, потреби у воді та її призначення, бюджет та інше.

Якщо, наприклад, розглянути метод гідробуріння , слід зазначити, що облаштування утруднюється в холодну пору року, коли температура повітря і грунту нижче нуля. При цьому процес відрізняється швидкістю буріння і можливістю зробити свердловину в важкодоступному місці, так як використовується малогабаритна техніка (бурова установка).

За допомогою свердловини, Ви можете вирішити багато побутових питань у своєму будинку. Вибирати місце для буріння слід ретельно, аналізуючи всі аспекти. Якщо Ви плануєте будувати будинок на ділянці землі, краще спочатку пробурити свердловину, коли достатньо вільного простору, а потім вже продовжувати будівельні роботи.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.