Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Для чого необхідне технічне обслуговування свердловини та обладнання

Для чого необхідне технічне обслуговування свердловини та обладнання
Для чого необхідне технічне обслуговування свердловини та обладнання
контент-менеджер
червня 20.2017
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Для чого необхідне технічне обслуговування свердловини та обладнання

Артезіанські свердловини мають досить тривалий період служби. Однак для збереження стабільного і безперебійного дебіту, нормального функціонування і віддачі артезіанського джерела потрібні періодичні техогляди і профілактичний планове обслуговування свердловин, а також встановленого обладнання. Під цим заходом слід розуміти комплекс робіт, спрямованих на забезпечення безперебійної стабільної роботи свердловини і запобігання серйозних поломок.

Техобслуговування свердловин

Технічне обслуговування свердловини, спрямоване на підтримку працездатності об'єктів водопостачання, полягає в наступних заходах:

 • контрольно-диспетчерські діагностичні заходи і огляд основних механізмів (вузлів) системи - обов'язковий етап обслуговування свердловин на дачі, приватній ділянці або промисловому об'єкті, спрямований на виявлення проблем;
 • оцінка механізмів (огляд, регулювання, змащення, заміри ресурсів, кріпильні роботи);
 • контроль герметичності свердловинного оголовка;
 • вимірювальні, діагностичні заміри автоматики, її налаштування;
 • контроль технічного стану використовуваного розширювального бачка;
 • проведення захисту металевих поверхонь від корозії;
 • проведення заміни непридатних і відпрацьованих ресурс вузлів;
 • електротехнічні роботи, діагностика електричної мережі, заміри опору, контроль ізоляції;
 • огляд, оцінка стану і обслуговування насосів свердловин;
 • профілактика на водоводі, усунення несправностей;
 • прочищення свердловин при замулювання, пісоченю, погіршенні показників якості води, зменшення напору або відсутності води, забрудненні фільтрів обладнання.

Результати проведеної роботи, всі виміри і дані діагностики записуються в спеціальний журнал планового технічного обслуговування свердловин. Вважається, що параметри працездатності артезіанської свердловини знаходяться в межах норми, якщо дебіт не знизився більш ніж на 15%, натиск води не менше номінального на 15%, струм електродвигуна насоса не вище на 20%, опір ізоляції не вище 5 Ом, а звук насоса в стані занурення рівномірний і монотонний. Якщо показники перевищують нормативні вище допустимої норми, то свердловина і обладнання потребує ремонту або демонтажу і заміні.

Економити на плановому технічному обслуговуванні свердловини не раціонально, так як це, в першу чергу, відіб'ється на її продуктивності. Фахівці компанії Акваторія проведуть техобслуговування, прочищення та промивку свердловини. Профілактичні заходи дозволять продовжити термін служби глибинного колодязя, підтримувати свердловину і обладнання в належному працездатному стані, уникнути відмов і серйозних поломок, масштабних дорогих ремонтів та реконструкції свердловини в цілому, а також стануть запорукою безперебійного отримання якісної води.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.