Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Технологія буріння свердловини на воду

Технологія буріння свердловини на воду
Технологія буріння свердловини на воду
контент-менеджер
травня 5.2020
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Попереднє ознайомлення з базовими технологіями і способами свердловинного буріння на воду приносить замовникам:

  • підвищення обізнаності;
  • оптимізацію витрат;
  • компетентне спілкування з виконавцями;
  • вибір методів, заснований на чіткому уявленні про способи вирішення поставлених завдань.

Буріння свердловин, вода, технологія - пропонують різноманітну реалізацію, вибір і виконання якої вимагають професійних навичок і знань.


Технология бурения скважины на воду

Технологія буріння на воду

Діапазон технологій свердловинного заглиблення коливається від застарілих і малопродуктивних способів до прогресивних методів із застосуванням дорогої техніки нового покоління. Незмінне коло завдань, що виникає в процесі облаштування індивідуальних систем водоподачі, дозволив буровикам виділити три базових способи.

  1. Ударно-канатний метод найбільш старий, повільний і трудомісткий - пріоритетний на малих глибинах. Головні плюси - дешевизна, відсутність робіт з буровим розчином і потреби в заїзді для спецтехніки. Залишається тільки вирішити дилему між часом і ціною. Пробурити свердловину малої або середньої глибини можна швидким, але більш дорогим шнековим способом. Віддаючи перевагу відносно дешевий, але витратний за часом ударно-канатний метод, можна зіткнутися:
  • з загрозою обвалення свердловинних стінок на слабких грунтах;
  • з різким підвищенням вартості, обумовленим складністю гідрогеології або непередбачених багатометровим заглибленням.
Технология бурения скважины на воду

Ударно-канатна технологія буріння свердловини на воду відрізняється доступністю і компактністю. Вироблення поглиблюється за рахунок циклу повторюваних підйомів і опускань масивного гострого долота, що руйнує породу, що видаляється желонкою. Портативність обладнання пояснюється використанням намотаного на барабан металевого троса, замість жорсткої бурової штанги. М'які грунти дозволяють об'єднувати долото і желонку в один снаряд. На міцних грунтах долото обтяжують ударної штангою.

2. Шнековий спосіб в основному застосовується при свердловинному бурінні на пісок. Компактна ручна бурова установка, що складається з двигуна і гвинтового стержня, не вимагає багато місця для розміщення і організації спеціального заїзду. Скелі, валуни і пливуни нездоланні для шнековой установки, яка в м'яких грунтах може заглиблюватися на 10 і більше метрів.

Низька вартість зробила технологію популярною серед власників заміських ділянок, які не можуть обійтися без професіоналів, які вміють правильно обсаджувати свердловини. Відсутність грамотного облаштування свердловини гарантує водоподачу гіршої якості і непередбачені витрати.

3. Роторний метод відрізняється високою технологічністю. Потужні роторні установки на автомобільних шасі застосовують для свердловинного буріння в артезіанських горизонтах. Шарошечне або спеціальне діамантове долото здатне заглубляться на 200 і більше метрів в породах підвищеної твердості.

Метод позитивно зарекомендував себе в бурінні артезіанських посудин з високим дебітом. Головний плюс - розміщення свердловини на ділянці в будь-якому місці зручному для замовника. Особливість процесу - промивка буровим розчином, яка може бути прямою або зворотною,цей метод  дорожчий і якісною.

Знайомство з базовими технологіями свердловинного буріння полегшує вибір, який залежить не стільки від цінового фактора, скільки від типу горизонту, грунтових і конструкційних параметрів.

 Який вибрати спосіб буріння свердловини на воду?

Шнековая технологія буріння свердловин на воду ідеальна для поверхневих заглиблених в м'яких сипучих породах. Універсальний роторний метод легко справляється з твердими грунтами і не має альтернатив при бурінні артезіанських посудин. Застосування повільного і низькотехнологічного ударно-канатного буріння впевнено витісняється більш сучасними і прогресивними методами.


Оскільки організація водоподачи не обмежується бурінням, компанія «Акваторія» пропонує власникам заміських ділянок  у професійному облаштуванні свердловин «під ключ». Вибирайте нас і насолоджуйтесь водою!

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.