Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Технічна вода зі свердловини

Технічна вода зі свердловини
Технічна вода зі свердловини
контент-менеджер
квітня 14.2018
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

 Основні застосування техничної води із свердовини 

Технічна вода застосовується в процесі промислового виробництва, для поливу та для гасіння пожеж. Часто проводиться буріння свердловин і обладнання спільної системи технічного водопостачання, яка забезпечує всі необхідні напрямки.

На виробництві технічна вода витрачається таким чином:

  • У вигляді охолоджувача в теплообмінних системах. Вона охолоджує продукцію або виробничі апарати від перегріву. У процесі використання така вода гріється, але забруднення в неї не потрапляють.
  • Для очищення сировини або продукції, а також для транспортування. Така вода забруднюється. А якщо те, що в ній полощеться, має високу температуру, то і гріється.
  • Технічні втрати води на виробництві становлять 10-20%. Ця рідина або випаровується, або стає частиною створеної продукції.

На багатьох підприємствах функціонують оборотні системи циркуляції технічної води. Тобто вона використовується по кілька разів. Це обумовлено екологічними і економічними вимогами. А також має сенс, якщо проект буріння свердловини на воду передбачає отримання обмеженого обсягу води для виробництва. Оборотне водопостачання може змінювати або не зачіпати якість води. Залежно від цього фактора виділяють наступні цикли:

  • чисті - в їх процесі вода лише нагрівається;
  • брудні - тільки забруднюється;
  • змішані - відбувається одночасно і нагрів, і забруднення.

Вода споживається фабриками, заводами і більш дрібними виробництвами в величезних кількостях. Багато підприємств виробляють водозабір з довколишніх річок або озер. Але через географічне розташування таке не завжди можливо. Тому проектування буріння свердловин на технічну воду дуже затребуване.

При споживанні технічної води не виділяються вимоги по її складу і характеристикам на державному рівні. Для пожежогасіння також абсолютно все одно, якою буде вода. Але це не означає, що свердловина може поставляти на підприємство брудну воду. Дуже часто галузеві норми і стандарти, якими користується виробник, висуває особливі вимоги до якості води, і за її характеристиками ретельно стежать. Наприклад, для фармацевтичної промисловості формально використовується технічна вода, але вимоги до неї вище, ніж до питної. Ця вода проходить додаткове очищення. В такому випадку на облаштування свердловини на воду ціна буде регулюватися необхідністю бурити на значну глибину і ставити додаткові фільтри.

У побутовому розумінні технічно свердловини можуть бути двох видів:

  • Для поливу присадибної ділянки на приватній території. Часто буряться «на пісок» на глибину до 30-35 м, мають невеликий дебіт. Воду можна використовувати для прання. А для пиття дозволяється застосовувати тільки після хімічного аналізу і в разі, якщо поблизу немає звалищ і інших можливих забруднювачів.
  • Для промислових потреб. Свердловини виконуються за принципом артезіанських, але якість води в них так ретельно не контролюється. Наприклад, може міститися значна кількість заліза або суспензій.

Устаткування свердловини насосом здійснюється в залежності від глибини буріння: насос може бути поверхневим або глибинним (занурювальним). Оптимальний варіант облаштування автономного водопостачання підприємства або дачної ділянки - довірити роботу фахівцям.

Компанія «Акваторія» займається бурінням і облаштуванням питних і технічних свердловин вже багато років. Наші фахівці вивчили особливості рельєфу і водоносних шарів Київської області. Ми зможемо без помилок визначити, де проводити буріння, яким обладнанням і чого очікувати в результаті.

Компанія виконує не тільки буріння. Ремонт свердловин - друга за важливістю і обсягами робота для нас. «Акваторія» ремонтує як власні розробки, так і свердловини, виконані іншими фірмами. У нас можна замовити безкоштовну консультацію перед тим, як виконувати капітальний ремонт свердловин. Вартість робіт для Київської області ми назвемо точно завдяки досвіду робіт саме в цьому регіоні. Звертайтеся!

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.