Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Спеціальний дозвіл на користування надрами

Спеціальний дозвіл на користування надрами
Спеціальний дозвіл на користування надрами
контент-менеджер
березня 12.2020
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин
 

Сьогодні альтернативним джерелом центрального водопостачання в забезпеченні водою для пиття і різних потреб у власників заміських будинків є свердловина на воду. Також її буріння виконується з промислової і господарської метою для промислових і аграрних підприємств. Але для цього необхідно отримати дозвіл на користування надрами в Україні, що прописано Кодексом закону про надра ст. 14 Види користування надрами.

                                                                   Цілі використання підземними водними ресурсами

У статті вказується, що надра надаються в користуванні для кілька основних цілей, включаючи:

 • геологічне вивчення для дослідно-промислової розробки, пошуку родовищ корисних копалин;
 • видобуток корисних копалин;
 • будівництв, експлуатація підземних споруд, в тому числі об'єктів для зберігання нафти, газу, різних речовин, матеріалів під землею, що не пов'язане з видобуванням корисних копалин. А також поховання виробничих відходів, скидання стічних вод, шкідливих речовин;
 • зведення об'єктів, територій, що представляють наукове, санітарно-оздоровче чи культурне значення, в тому числі, полігони для наукових досліджень, заповідники, пам'ятки природи і інше;
 • виконання робіт, які передбачаються угодою в розподіл продукції, а також для інших потреб.

Важливо також ознайомитися з іншими статтями, прописаними в Кодексі про надра і яких слід обов'язково дотримуватися. Зокрема, в статті 15 вказуються терміни користування земними надрами. У ній зазначено, що надра можуть надаватись як в постійне, так і в тимчасове користування. Під постійним користуванням мається на увазі використання надр без встановлюються попередньо термінів. А тимчасове - це короткостроковий (близько 5-ти років) або довгостроковий період користування з терміном до 50-ти років. При необхідності можна терміни тимчасового користування продовжувати. Але термін користування настає з моменту отримання такого дозвільного документа, як спеціальний дозвіл на користування надрами в Україні. Якщо ж укладається угода про розподіл продукції, то в цьому випадку термін рахується з дня, що зазначена в угоді.

Практично однією з головних статей закону про спеціальний дозвіл на користування надрами є стаття 16. У ній розглянуті питання про те, хто має право отримати спеціальний дозвіл на користування надрами. Згідно статті користуватися надрами мають право переможці аукціонів, за винятком визначення Кабінету Міністрів України, а також центральним органом виконавчої влади, що реалізує політику держави в галузі раціонального використання, геологічного вивчення надр.

Відповідальність суб'єктів, які отримали спеціальний дозвіл

Аукціонами передбачений порядок проведення продажу спеціального дозволу на користування надрами та надання їх встановлюється по порядку КМ України. Спеціальний дозвіл на користування надрами з ліцензією здійснюється за попереднім погодженням Радою народних депутатів. Вони розглядають на засіданні питання про надання для зазначених потреб земельних ділянок, за винятком випадків відсутності необхідності надання ділянки.

Суб'єкти, які отримали спеціальний дозвіл, несуть повну відповідальність за виконання зобов'язань при виконанні окремих робіт, в яких використовуються надра. Винятком є ​​надрокористування відповідно до умов угоди про розподіл продукції, що укладена відповідно до Закону України «Про угоду розподілу продукції». Обмеження можуть встановлюватися відповідно до законодавства України за окремими видами надрокористування, або для окремих користувачів. При цьому, власники, які отримали спеціальний дозвіл, не мають право продавати, дарувати або відчужувати права користування надрами іншим особам, в тому числі, іншими способами. Також не можна здійснювати передачу в статутні капітали, вносити надра в користуванні за спецдозволом в якості внеску в спільну господарську діяльність з іншими суб'єктами господарювання.

За умовами конкурсу порядок проведення на укладення угоди про продукцію здійснюється згідно Закону України «Про угоду розділу про продукцію». Спецдозвіл за умовами розділу про продукцію на користування надрами видається на основі укладеної угоди. У ньому повинні міститися види користування надрами, всі відомості і дані, які були передбачені угодою. Права на користування надрами в цьому випадку можуть передаватися разом з правами і обов'язками за угодою третім особам. Обов'язковою буде переоформлення спеціального дозволу на користування надрами відповідно вимог ЗУ «Про угоди розподілу продукції».

Суб'єкт господарювання, який має на руках спецдозвіл на користування надрами з володінням майнового цілісного комплексу в оренду чи концесію державного вугледобувного підприємства, повинен переоформити спеціальний дозвіл на користування надрами, яким володіло раніше вугледобувне підприємство держ. сектора економіки. Терміни дії документа визначаються без конкурсу. Центральний орган виконавчої влади в установленому законодавством порядку проводить переоформлення спецдозволів, включаючи всі зміни, видачу дублікатів, продовження термінів дії документа на користування надрами, а також його анулювання, відновлення дії і інші доповнення.

      Термін користування надрами за спецдозволом

У період концесії, оренди майнового державного комплексу вугледобувного підприємства, отриманого орендарем, або концесіонером, у якого є спецдозвіл, здійснюється видобуток вугілля, лігніту на об'єкті терміном до 12 місяців з моменту укладення договору концесії або оренди. Якщо суб'єкт приватизував вугледобувне підприємство державного значення відповідно ЗУ Про особливості приватизації вугледобувних підприємств, йому спецдозвіл надається за допомогою переоформлення документа на користування надрами, що знаходяться у володінні підприємства, на його ім'я, термін дії спецдозволу без аукціону.

Продовження термінів дозволу на користування надрами, яке видано на ділянки окупованій на час території України проводиться відповідно до закону і з урахуванням ряду особливостей. При цьому на користування надрами платежі здійснюються також відповідно до встановлених розмірів по законодавству. Відзначимо, що офіційно дозволене на підставі спеціального дозволу користування надрами - це отримання права надрокористувача виконувати різні роботи, в які включається дослідно-промислова розробка, видобуток корисних копалин з надр в тому числі, користування підземними водами в промислових, господарських і побутових цілях.

Слід чітко розуміти, що успішність, рентабельність добувної діяльності буде залежати від правильно складеної програми робіт, процедур оформлення і отримання, які надається органами влади, що розглядають питання надання дозволів на всі види корисних копалин.

Вигідні умови співпраці

Клієнти при зверненні в нашу компанію отримують ряд переваг, у тому числі:

 • право користування ділянкою надр на законних підставах;
 • розробку документації, графіки, геологічної частини на професійному рівні для отримання спецводокористування;
 • фахівцями оптимізуються витрати при отриманні СД;
 • надання інтересів замовників на аукціоні продажу родовищ корисних копалин;
 • визначення координат робочої ділянки;
 • адаптацію програми діяльності в межах технічних і фінансових можливостей;
 • максимально короткий час отримання дозвільної документації.

Зауважимо також, що до переваг співпраці з компанією «Акваторія» відносяться такі чинники, як грамотність, високий рівень професіоналізму у виконанні розробки корисних копалин. У нас виконуються всі роботи тільки сертифікованими досвідченими фахівцями за максимально короткий термін. Ними буде рекомендовано застереження і ймовірність виникнення проблем у процесі розробки.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.