Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Буріння свердловин ручне

Буріння свердловин ручне
Буріння свердловин ручне
Акваторія
травня 6.2016
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Існує 4 основні способи здійснення процесу буріння свердловини вручну, а також можливість зробити свердловину за допомогою льодоруба. Оскільки водопровід проведено не до всіх земельних ділянок та споруд, то свердловина вважається найкращою альтернативою централізованій системі.

Процедура ручного створення свердловин вважається найдешевшим і найпопулярнішим методом для індивідуальної системи подачі води. Цей процес можна здійснити за допомогою спеціалістів чи самостійно.

Самостійне буріння: основні способи

1.    Ударно-канатний спосіб

Цей спосіб необхідно проводити при використанні інструменту (бура), який з двох метрової висоти опускається і силою пробиває породу. Желонок - спеціальний пристрій, який розташовується внизу труби, ріже породу, а також захоплює її. Щоб спростити процес роботи, у свердловину заливають воду або спеціальну глиняну суміш, яка надалі вичерпується завдяки ковшу.

Для цього способу характерно використання триноги, яка встановлюється над ділянкою на рівні 2-3 м. Через неї перекидають трос, до якого кріпиться жолонка. Завдяки тросу інструмент з меншими зусиллями опускається та піднімається. Така установка забезпечує простоту роботи та полегшує фізичні зусилля фахівців.

2.    Ударно-обертальний метод

Такий метод аналогічний попередньому розглянутому, а відрізняється тим, що установка для буріння не тільки опускається в ґрунт і здійснює тиск, а й здійснює обертальні рухи. Завдяки цьому процес створення свердловини відбувається набагато швидше. Такий спосіб ефективно використовувати для твердого ґрунту.

3.    Шнековий метод

Один з найбільш популярних способів, який є ефективним для свердловин з невеликою глибиною. Основа його полягає в тому, що лопаті шнекової установки руйнують породу та виштовхують її нагору. Метод може здійснюватися двома способами:

  • Шнек із лопатями під кутом 90 градусів. Така технологія характеризується одним недоліком – частина ґрунту обсипається всередину, а надалі вимагає вилучення.
  • Шнек, лопаті якого розміщено під кутом 30-70 градусів. При такому способі ґрунт розрізається і одразу витягується назовні, не піддаючись подрібненню та не потрапляючи у свердловину. Якщо використовується професійна установка, у свердловину заливається вода для очищення. При ручному бурінні рекомендують заливати воду, щоб спростити процес роботи.

4.    Колонкове буріння

Цей метод передбачає використання пристрою у вигляді труби із спеціальною колонковою коронкою на кінці. Коронка має гострі та міцні різці, які можуть розрубати дуже тверді породи.

Ширина свердловини дорівнюватиме діаметру інструменту, а вся подрібнена порода знаходиться всередині колонки і витягується назовні. Глибина свердловини визначається за допомогою спеціальних кріплень, які встановлені зверху труби.

Найбільш простий метод буріння – це шнековий, причому він є менш ефективним, ніж інші. Здебільшого метод визначається залежно від різновиду ґрунту, тому аналіз ґрунту – перший обов'язковий етап ручного буріння свердловини.

Льодобур при бурінні свердловини

Використання льодобуру – найвигідніший матеріально метод ручного створення свердловини. Крім льодобуру використовуються штанги (саморобні) та обсадні труби, щоб сформувати стовбур свердловини. Після здійснення процесу буріння потрібно дістати та вивести шлам із ділянки.

Етапи формування свердловини буром із льодобуру .

  • Підготовчий – копання ями (глибина – 2 багнети).
  • Початковий – загвинчування у ґрунт бура. Інструмент слід витягувати з породи після 3-4 обертів та проводити очищення.
  • Формування ствола на етапі, коли глибина досягла 2 м. Для цього опускається труба для обсадки з діаметром, що перевищує розміри бура.
  • Потім слід закріпити штангу, коли інструмент всю свою довжину опустився в свердловину.
  • Наступне облаштування ствола – якщо зовні залишилося 15 см труби, то до неї слід приєднати наступну (різьбленням чи паянням).
  • Перевірка та вирівнювання вертикального формування свердловини . Для цього використовуються клини з дерева, що вставляються між буром та трубою.
  • Встановлює фільтр і засипає відстань між ґрунтом і буром. Засипати проміжок рекомендується гравієм.

Якщо Ви вирішили самостійно бурити свердловину, слід ретельно проаналізувати грунт, вибрати відповідний метод і визначити необхідне обладнання. Найкраще – звернутися до фахівців, які допоможуть грамотно та швидко створити свердловину для води.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.