Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Витрата води відповідно до норм

Витрата води відповідно до норм
Витрата води відповідно до норм
контент-менеджер
серпня 19.2019
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Для різних потреб населення в місті, що перевищує трьох тисячне населення, формування витрата води в населених пунктах розраховується з урахуванням наявності в будівлях різного типу систем водопостачання та обладнання відповідно санітарних вимог. У загальноприйнятих витратних нормах, призначених для об'єктів житлового типу не включаються поливальні витрати води насаджень, і не враховані норми для санаторно-курортних закладів, ряду інших об'єктів. Розрахунок норм здійснюється з урахуванням таких нюансів, як кліматичні умови місцевості, висота будівлі. Якщо міста насичені високими будівлями і знаходяться на півдні країни, то для них норми водоспоживання будуть вище. При необхідності провести розрахунки водоспоживання конкретного об'єкта, включаючи додаткові витрати, пропонуємо скористатися послугами компанії "Акваторія". Фахівці проведуть необхідні заміри всього обладнання, техніки і врахують кількість людей на вашому об'єкті.

У північних районах міста з мало поверховими будівлями мають низькі значення норм водоспоживання, а більш низькими характеризуються населення сільського типу, з проживанням до трьох тисяч жителів. Додатково передбачається нормоване споживання води в межах від 5% до 10% всього витрати на споживачів, які не обліковані у використанні води для промислових цілей і обслуговування населення.

На одного жителя середньодобове споживання води доводиться за наступними показниками:

 • упорядкований район з житловими об'єктами без ванн - від 125 до160 л / добу .;
 • наявністю ванни і водонагрівача - від 160 до 230;
 • з ванними і центральним водопостачанням від 230 до 350;
 • з відсутністю каналізації і водопроводу від 30 до 50.

Щоб визначити за одну добу витрата води споживачами, враховується все обладнання, сантехніка і побутові прилади. Для проведення розрахунків до уваги також береться кожен водоспоживач за максимальним значенням. Для отримання реальних даних вводиться 0,5-0,7 так званий “коефіцієнт поправки”.

Мінімальна витрата води в житлових об'єктах, приблизно дорівнює одній одиниці пристрої водоспоживання, приймається по наступних значень:

 • від 10 до 20 л / хв. - квартира;
 • від 20 до 40 л / хв. - приватний будинок.

Перерахунок витрат води в куб.м / год. дозволить точно визначити тип пристрою. Таблиці витрат для стандартних побутових приладів допоможуть зробити розрахунки швидше, зокрема, для змішувача кухонного - 30 л / хв., Для умивальника - 10, ряду іншого обладнання та побутової техніки.

Щоденні норми водоспоживання

Ежедневные нормы водопотребления

За прийнятим стандартним нормам середня витрата води на людину враховує всі потреби, включаючи побутові, питні, господарські, в тому числі, приготування їжі, гігієнічні процедури і інше. Слід зауважити, що для приватних будинків враховується додатково полив присадибної ділянки, мийка машин, наповнення басейнів. Затверджені показники наведені в норми денного водоспоживання, до:

 • 2 л - для пиття;
 • 3 л - приготування їжі;
 • 8 л для миття рук;
 • 7 л (без перебою води) гігієнічні процедури, умивання;
 • 12 л / 1 раз - слив унітазу;
 • 20 л / 1хв. - прийняття душу;
 • 150 л - прийняття ванни;
 • 100 л - прання;
 • 10 л / 1 раз - мийка посуду.

У підсумку виходить за один день споживання води сягає до 570 л, що не відповідає прийнятим нормам.

Витрати для котеджів, приватних будинків

Сучасні жителі приватного заміського будинку або котеджу сьогодні не обходяться без наявності таких комфортних зручностей, як санвузол, кухня, душова. Всі ці приміщення неможливо уявити без використання води, яка необхідна як водопостачання і забору. Тому існують встановлені норми споживання для приватного будинку з розрахунком на добу на людину, включаючи:

 • наявність водопроводу, каналізації без ванн - 120 л;
 • водопровід, ванна, каналізація - 225л;
 • наявність центрального гарячого водопостачання - 300 л;
 • центральне гаряче водопостачання (об'єкт вище 12 м) - 400 л.

Відведення включає витрата води для приватного будинку, розраховуючись по мінімальним і максимальним добовим коефіцієнтами з нерівномірним водовідведенням за добу протягом однієї години. Встановлені норми відрізняються від планових показників, що не маловажно знати для обліку споживання.

Поливальні витратні норми

Поливочные расходные нормы

При відсутності даних про методи поливу, поливальної площі з урахуванням кліматичних умов місцевості розрахунок витрати води проводиться на одного жителя і береться до уваги впорядкованість населеного пункту (середній показник 50-90 л / добу). Менші показники норми витрати поливу можуть бути розраховані при наявності даних про поливальних методах, вигляді площі і добової кількості водоспоживання. Задовільна за якістю вода із загальних мереж водопостачання використовується також для поливу інших місць, включаючи рослини, прилеглі території, проїзди. Її витрата також має спільні середні показники норм поливу, зокрема:

 • 1 мийка для покриттів, проїздів, площ до 1,5 л / м кв .;
 • 1 поливання проїздів, покриттів, площ 0,3-0,4 л / м кв .;
 • ручний полив - то ж до 0,4-0,5 л / м кв .;
 • до 6 л / м кв. для поливання рослин, а також інші значення, з яким можна ознайомитися на сайті нашої компанії.

Щоб обчислити точні витрати поливальних норм і провести розрахунки під конкретні потреби водоспоживання, пропонуємо скористатися послугами фахівців нашої компанії.

Норми для промислових об'єктів

Для водоспоживання населенням додатково встановлюються норми для промислових підприємств з урахуванням використання для пиття і господарських потреб. Виконання розрахунків витрат води для промислових підприємств здійснюється з урахуванням присутності на роботі всіх співробітників, але у витратах не враховано користування душем. До уваги беруться витратні норми води в зміну на одну людину, а також тип виробництва, цеху, враховуючи нерівномірність споживання:

 • для цехів (з високими теплообмінних) на 1 м³ / год - 45 л / 2,5;
 • для інших - 25/3.

На одну душову сітку витрата води - 500 л з використанням душа за часом - 45 хв. по закінченню роботи однієї зміни. Розрахунок проводиться по максимальній кількості людей, які працюють в зміні.

Щодо використання підприємством технічної води, варто відзначити її застосування за трьома основними напрямками у виробництві:

 • 70-89% - технічні цілі, включаючи охолоджуючий продукцію холодоагент в теплообмінниках, або захист від перегріву обладнання, установок і машин. Вода в цьому випадку нагрівається.
 • 5-12% - для очищення сировини, продукції від домішок. Вона забруднюється і нагрівається при вступі в контакт з матеріалами.
 • 10-20% випаровується або включається до складу виробленої продукції.
 • Слід зазначити, що підприємства промисловості відносяться до великих споживачам води, яку використовують на виробничі, протипожежні та господарсько-питні потреби.

Великими об'єктами промисловості вважаються металургійні комбінати, нафтопереробні заводи, теплоелектростанції, гірничодобувні підприємства, а також підприємства по виробництву продуктів харчування. У них витрати водоспоживання досягають 90% і вище від загальної кількості водоспоживання. Розрахунок проводиться з урахуванням технології та процесів виробництва, або визначається за аналогічними параметрами подібних об'єктів. Для останнього варіанту користуються параметрами питомих на одиницю норм продукції, яку випускає виробничий цех. Формування показників витрати також залежить від виду продукції, виробничих технологій і аналізу досвіду аналогічного виробництва.

Витрати для громадських об'єктів житлового типу  

Для проведення розрахунку норми витрат води всіма споживачами, враховуються вид будівлі. За одиницю обліку на одного жителя приймаються добові норми витрат (л / сут.):

 • гуртожитку (без душових) - 60;
 • будівлі (з душовими), в тому числі, столові, пральні, то ж - 100-140;
 • готельні комплекси, санаторії з ванними (в окремих номерах) те саме - 230;
 • продовольчі магазини на 1 робоче місце - 400 і ряд інших показників для об'єктів різного призначення.

Більш докладний розрахунок витрати води на установа допоможуть інженери нашої компанії у зручний для вас час.

При бажанні провести точні видатки споживання води для певного типу об'єкта, пропонуємо скористатися послугами фахівців нашої компанії. Отримати консультації та оформити замовлення можна в будь-який час за телефонами. Наші співробітники проведуть точний аналіз розрахунку в найкоротші терміни з урахуванням прийнятих стандартів і норм водоспоживання.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.