Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Проектування і буріння артезіанських свердловин для теплиць, садів і розплідників

Проектування і буріння артезіанських свердловин для теплиць, садів і розплідників
Проектування і буріння артезіанських свердловин для теплиць, садів і розплідників
контент-менеджер
червня 27.2018
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

 Полив рослин в тепличних господарствах і розплідниках - процес першорядної важливості, але тривалий і трудомісткий. Тому більшість господарств використовують для теплиць, багаторічних насаджень і розсадників автоматичні системи поливу, які дозволяють оптимізувати споживання води і ефективність її використання, а також підвищити врожайність при зниженні собівартості продукції за рахунок скорочення витрат на робочу силу. Автоматична система поливу - це складна гідротехнічна споруда, в проектуванні якого першорядним питанням є вибір джерела водопостачання.

Яке джерело води вибрати для саду, теплиці і розплідника?

Основна вимога до джерела - гарантовано постійна подача води. Основними джерелами водопостачання для поливу теплиць і відкритих насаджень є поверхневі води з поверхневих джерел, колодязі і артезіанські свердловини. Водопровідна вода внаслідок своєї дорожнечі для поливу теплиць практично не використовується.

  Поверхневі води

Вода, отримана з природних або штучних водойм, вважається забрудненою. У ній присутні грубі частинки, розчинені органічні сполуки, домішки різних солей, мікроорганізми. Для її очищення потрібно фільтрація, яка коштує дуже дорого (особливо біофільтрація). Для подачі води до теплиці або ділянці насаджень потрібно установка на водойму насосу, який в процесі роботи може підняти мул з дна водойм.

Тому використання відкритих водойм для теплиць і розплідників в кінцевому рахунку призведе до подорожчання всієї системи автополиву: система буде вимагати постійного контролю за станом, а також регулярної обов'язкової очищення насосів, фільтрів і труб системи.

  Криниця

Свердловина «на пісок» є проміжним варіантом між поверхневими водами і артезіанських колодязем. Така вода менш забруднена механічно, однак, цей тип свердловинних колодязів не підходить для тепличних господарств, так як має ряд істотних мінусів:

 1. Низький дебіт.
 2. У колодязь потрапляють поверхневі грунтові води, які можуть містити шкідливі для рослин домішки.
 3. Невеликий термін служби - до 5 років.
 4. Згодом колодязь замулюється, тому через деякий час доведеться бурити нову свердловину.
Артезіанська свердловина для теплиці, фруктових і ягідних насаджень

Буріння артезіанської свердловини на воду коштує дорожче, але має низку переваг:

 1. Висока якість води, яка має мінімальний вміст механічних домішок.
 2. Тривалий термін служби - до п'ятдесяти років.
 3. Високий дебіт.

Залежно від регіону, артезіанська вода може містити солі з перевищенням по показнику жорсткості, тому для забезпечення якості поливної води в теплиці або розпліднику на свердловину встановлюються фільтри для пом'якшення і знезалізнення. Питання з низькою температурою артезіанської води вирішується за рахунок установки накопичувальних ємностей, в яких вода нагрівається до необхідної температури.

Якщо всі роботи облаштування артезіанської свердловини в аграрному господарстві замовити у досвідчених професіоналів, завжди можна отримати гарантовано високий результат з істотною економією грошей.

Як функціонує система автополиву з артезіанської свердловини

 1. Проводиться установка насоса в свердловину для закачування води в систему автополиву теплиці.
 2. Додатково до насоса здійснюється підключення насосної станції, що грає роль насоса, що підкачує для подачі води в труби.
 3. Насос свердловини накачує воду з глибинного колодязя в бак, звідки самовсмоктувальний насос перекачує воду в труби обладнання для поливу. Також можливий варіант, коли в резервуар замість насосної самовсмоктуючої станції проводиться монтаж насосу, що перекачує воду з накопичувального резервуару в телицю.

Компанія Акваторія виробляє весь комплекс робіт з облаштування водозабору для поливу теплиць і насаджень - від проекту свердловини на воду до сервісного обслуговування.

На етапі проектування свердловин наші фахівці:

 • проведуть всі необхідні дослідження;
 • підготують проект свердловинного водозабору і дозвільні документи для буріння свердловини;
 • виконають оформлення свердловини в відповідних дозвільних органах та отримають дозвіл на спецводокористування.

Після затвердження проекту буріння водозабірної свердловини ми проведемо:

 • буріння свердловини на необхідну глибину;
 • монтаж необхідного насосного та фільтраційного обладнання для свердловини;
 • монтаж водопостачання зі свердловини;
 • оформимо паспорт на артезіанську свердловину.

В процесі експлуатації водозабору ви можете звернутися в нашу компанію в разі необхідності проведення відеодіагностики (телеінспекції), поточного або капітального ремонту, а також ліквідаційного тампонажу свердловини.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.