Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Процес буріння свердловин

Процес буріння свердловин
Процес буріння свердловин
контент-менеджер
травня 10.2016
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Процесс буріння свердловини на воду індивідуальний в кожному випадку, так як неможливо зіставити всі фактори - місцевість буріння, підземні умови, можливість використання великої бурової техніки. Але завжди послідовність етапів зберігається, дозволяючи успішно створювати продуктивні свердловини на воду.

Технологічний процес буріння умовно ділиться на кроки:

1. Розвідка - фахівці проводять геологічні дослідження, аналіз ґрунтів і визначають можливість створення свердловини на воду в даному місці. Розвідка допомагає дізнатися типи ґрунтових порід і водоносних горизонтів, розташованих на місцевості, наявність твердих порід, що визначить той чи інший спосіб буріння. При розвідувальних роботах хорошою опорою стане наявність карти глибин, яка показує точне розміщення свердловин на місцевості з позначенням рівня вод.

2. Головний етап - буріння. Виконується свердління свердловинного колодязя одним з відповідних способів - роторним, ударно-канатним, гідробуріння, з використанням відповідних бурових установок, вишок. У свердловину опускаються обсадні труби, виконується облаштування, монтаж кесона, прокачування води до чистого стану за допомогою потужного насоса.

3. Установка насосного обладнання проводиться відповідно до рекомендацій по глибині, типу порід, необхідної продуктивності, також проводиться прокладка проводки і траси до будинку на рівні нижче промерзання грунту. Провід й тонку трубу, по якій вода піднімається з свердловини можна прокласти всередині додаткової труби з ПВХ, це забезпечить ще один рівень захисту даних носіїв при довгому підземному використанні.

4. Після демонтажу робочого устаткування, герметизації оголовка свердловини і закриття його кришкою можна приступати до оформлення зовнішнього ландшафту над місцем розміщення свердловини, а також виконувати запуск системи водопостачання та опалення будинку. Варто довірити фахівцям настройку автоматики і рівня тиску води в гідробаку, газовому котлі, перевірити справність і герметизацію всієї системи водопостачання.


Процес буріння свердловини здається простим лише на перший погляд, насправді це складна і відповідальна робота, яку можна виконувати зі знанням справи, використанням якісної і потужної техніки, надійних матеріалів. Не варто економити на бурінні свердловини і намагатися зробити це своїми руками, адже якщо щось піде не так - ніхто не відшкодує вам ризики і витрати.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.