Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Пріоритети у виборі місця буріння свердловини

Пріоритети у виборі місця буріння свердловини
Пріоритети у виборі місця буріння свердловини
контент-менеджер
лютого 1.2016
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Буріння свердловини на воду - це перший і обгрунтований крок до автономного водопостачання, отримання чистого і великого запасу води. При цьому правильний вибір місця буріння - запорука якості та довговічності служби даного колодязя.

Подвал – экономия или проблемы

Багато вирішуються на буріння свердловини під воду прямо в підвалі або гаражі свого будинку, виправдовуючи такі дії економією на прокладці зовнішньої траси водогону, збереженням обладнання та захистом від погодних впливів.

Насправді, свердловина в підвалі - це джерело безлічі труднощів, починаючи з процесу буріння, який можливий лише на першому етапі будівництва - до проблем з обслуговуванням системи, підвищеним рівнем вологості в підвалі, і, слідчо - появою цвілі в основі будівлі і в самому свердловинному колодязі.

Вибір пріоритетного місця

Найкраще місце для буріння свердловин під артезіанську воду - на ділянці, недалеко від будинку. З огляду на глибину свердловини, бажання дістати воду з першого, другого або третього водоносного шару, а також можливість усадки ґрунтів, варто приймати рішення про відстань від будинку до свердловини.

Приймаючи рішення про вибір місця, потрібно враховувати наступні рекомендації:

  1. З метою економії витрат на проведення водопроводу краще розмішати свердловину недалеко від будинку, ближче до місця розміщення основних вузлів опалення та водопостачання, але не менше 3 м від несучої стіни будинку.
  2. Свердловина не повинна розміщуватися в мінімальній точці висоти ділянки, що ускладнить доступ до люка під час опадів і паводків. Ця ж рекомендація пов'язана з можливістю затоплення кришки люка і потрапляння брудних поверхневих вод всередину колодязя, якщо він виявиться негерметичним.
  3. Місце буріння свердловини на воду має розташовуватися далеко від джерел забруднень, таких як звалище, вигрібна яма на відстані більше 50м.
  4. Ухил поверхні в точці буріння не повинен перевищувати 35 °.
  5. До місця буріння повинен бути проїзд для бурової установки, а робочий майданчик має становити ділянку 4х9 м. При нарощуванні бурової колони майстрам потрібно приблизно 6 м простору. Щогла установки висока (10м), що вимагає передбачити можливість пошкодження проводів та прилеглих дерев.

В процесі буріння грунтові породи піднімаються на поверхню разом з водою, тому якщо ландшафт ділянки вже облаштований, потрібно передбачити варіанти для відведення брудної води і глини.

Питання вибору місця розташування свердловинного колодязя вирішуються просто, при розгляді варіантів варто порадитися з фахівцями, які будуть проводити роботи. Грамотно облаштована свердловина дозволить отримати якісне автономне водопостачання на будь-якій ділянці.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.