Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Основні причини зниження дебіту свердловин

Основні причини зниження дебіту свердловин
Основні причини зниження дебіту свердловин
контент-менеджер
червня 20.2017
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Гідротехнічна споруда - артезіанська свердловина - вважається одним з найбільш надійних і стабільних джерел чистої і якісної питної води. Незважаючи на досить тривалий період експлуатації, такі свердловини також потребують періодичного ремонті, так як існує цілий ряд причин порушення їх працездатності і зниження продуктивності. Однією з поширених ознак, що вказують на необхідність ремонту, є зниження дебіту свердловини.

Не можна однозначно відповісти на питання, що називається дебітом свердловини на воду. По суті, це продуктивність свердловини, подача і витрата води. Цей показник є найбільш важливим при облаштуванні артезіанської свердловини. Саме правильно визначивши дебіт свердловини, можна зробити розрахунки щодо достатнього і повного водопостачання об'єкта, підібрати насос, необхідної потужності.

Причини зменшення дебіту свердловини

Зниження кількості води, що поступає, малий дебіт свердловини може відбуватися на увазі ряду причин, основними з яких є:

  • Кольматаж, хімічне заростання або заповнення при фильтрового простору, наявних зазорів, окремих осередків матеріалу фільтра, отворів перфорації, каркаса фільтра зовні, піщано-гравійної обсипання свердловини, що відбувається за рахунок осадження нерозчинних утворень (солей, оксидів). При цьому відбувається зменшення внутрішнього діаметру обсадних труб. На інтенсивності кольматажу переважно позначається хімічний склад артезіанської води, присутність води вміщуючих порід, їх схильність до виділення осадового матеріалу. Тому даний показник, а також умови водоотбора повинні обов'язково враховуватися при розрахунку оптимального дебіту свердловини.
  • Кольматаж, механічне засмічення піщано-гравійного обсипання, замулювання. При цьому у внутрішню поверхню свердловини фільтраційним потоком через щілини, свищі заносяться грунтові частинки і пісок. Розрахунок дебіту свердловини повинен обов'язково передбачати правильні операції при облаштуванні обсипок, дотриманні технологічних норм.
  • Статичне замулювання, як наслідок тривалих перерв експлуатації артезіанських свердловин.
  • Брак води при облаштуванні артезіанської свердловини або бурінні декількох свердловин на місці малопотужного водоносного пласта.

Фахівці компанії Акваторія на високому професійному рівні облаштують артезіанські свердловини, зроблять всі необхідні розрахунки, проаналізують, як збільшити дебіт свердловини, а також нададуть повний комплекс послуг по ремонту та відновленню вже наявних свердловин, які втратили працездатність або знизили продуктивність.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.