Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Плюси і мінуси артезіанської свердловини

Плюси і мінуси артезіанської свердловини
Плюси і мінуси артезіанської свердловини
контент-менеджер
липня 31.2018
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Серед багатьох людей існує думка про те, що артезіанська вода - чиста і смачна сама вода на світі. Насправді, артезіанська свердловина являє пробурену на напірний водоносний горизонт свердловину. Тобто, виконавши буріння до водоноса, вода за рівнем підніметься вище. Тому її називають артезіанської, але якість не поліпшується, як і в безнапірних свердловинах. Сьогодні простий термін - артезіанська свердловина застосовується для всіх видів свердловин. Але рівень води в деяких з них може підніматися дуже високо, що призводить до її виходу з свердловин.

Важливим в показнику артезіанської свердловини не тільки хімічний склад , а дебіт, якого повинно бути достатньо для забезпечення води в приватний будинок, селище або на виробництво. Завдяки цьому, сьогодні високо популярно буріння свердловин на воду. Замовити послугу слід у професіоналів, у яких є обладнання, інструменти, звичайно ж, колосальний досвід, чим відрізняється  наша компанія. Також важливо знати все про артезіанської свердловини, перш ніж оформити її буріння. У нашій компанії можна замовити обслуговування, монтаж обладнання свердловин на воду та інші послуги під ключ.

Глибина артезіанської свердловини

Якої глибини проводити буріння артезіанської свердловини відразу відповісти ніхто не зможе. Причиною тому є геологія місцевості. Наприклад, в деяких областях артезіанська вода може розташовуватися на різних глибинах - зокрема, в Київській області від 50 до 300 м. Для визначення глибини залягання артезіанської води необхідно вивчити карту глибин свердловин на території Києва та області. А також скористатися порадою сусідів, у яких вже є власна свердловина. У цьому випадку висока ймовірність, що ви можете мати аналогічний варіант. Незалежно від того, в яких породах залягає артезіанська вода, суть від цього не змінюється. Слід також ознайомитися з питаннями глибини, дозволів та інших нюансів, які забезпечать якісне буріння. При цьому, наші фахівці виконають роботи будь-якої складності, допоможуть оформити дозвільні документи на свердловину. При бажанні виконають проект свердловини на воду, паспорт свердловини на воду, дозвіл на буріння свердловини, монтаж свердловини, облаштування свердловин.

Відмінність артезіанської свердловини від звичайної

В даний час фахівцями різниться два основних види свердловини на воду - артезіанська і піщана. Їх відмітні ознаки досить значні:

 • Сезонність змін в пісках рівня води.
 • Вода низької якості.
 • Невелика кількість.
 • Терміни експлуатації нижче.
 • Доступна вартість на буріння піщаних свердловин.

Відзначимо також, що піски, насичені водою, є не у всіх місцях. Їх залягання буває ближче до поверхні, що дозволяє бурити не 50 метрів, а тільки 15 м. У цьому полягає істотна економія за вартістю і проведення робіт. Ціна на свердловину з облаштуванням під ключ в 2-3-4 труби значно нижче і робить таку послугу високо популярної у багатьох власників заміських будинків і дачних ділянок.

До неприємного фактору відноситься те, що буквально через 7 років свердловина піддається замулювання і потрібно замовляти чергове нове буріння. Слід врахувати, що забезпечити повноцінно водою будинок для постійного її споживання піщана свердловина не здатна через низьку продуктивність. У період малого випадання опадів підживлення пісків не відбувається, а тому в свердловині знижується рівень води, що призводить до погіршення ситуації. Якщо кілька сезонів відбувалася боротьба за воду, то доведеться поруч бурити артезіанську свердловину. І краще замовити послуги в нашій компанії за розумними цінами. Ми пропонуємо кваліфіковані послуги, виконаємо при бажанні проект свердловини на воду, паспорт свердловини на воду, дозвіл на буріння свердловини, монтаж свердловини, облаштування свердловин і ряд інших.

Переваги та недоліки артезіанської свердловини

Для власників заміських будинків, котеджів досить користуватися необхідною кількістю води. Тому основним плюсом артезіанської свердловини, зокрема, є високий дебіт. Піщані свердловини в цьому питанні дуже поступаються і навіть поза порівняння. Іншою перевагою  такої свердловини є постійна наявність води незалежно від пори року, сезонності та інших явищ. Рівень води завжди стабільний разом з її напором. Артезіанська свердловина не потребує обслуговування, якщо вона була пробурена за всіма правилами, технічним нормам і стандартам. З огляду на грамотність конструкції, яка здатна виробити свій термін служби і не завдасть зайвих клопотів, стандартний термін експлуатації досягає понад 50 років. Але також враховуються якісні матеріали при використанні, хороші труби, включаючи роботи в 2-3-4 труби, і високу якість роботи. Сьогодні, на жаль, мало хто робить гарне виконання з гарантією на буріння свердловини. Це пов'язано зі зменшенням по  доступності ціни. І для обслуговування потрібно водопідйомне устаткування, що вже слід в інших історіях. Повторимося з основними плюсами артезіанської свердловини:

 • Дебіт.
 • Завжди є вода.
 • Відсутність обслуговування.
 • Відмінна якість води.

   Чи є мінус артезіанської свердловини?

Як відомо, свердловина артезіанської води не має значних недоліків. Але найчастіше розмови ходять про жорсткість води і перевищенні в її складі заліза. Така ймовірність існує, якщо відсутні інші альтернативи і працювати треба з тим, що є. Для визначення корисності та шкідливості води в артезіанської свердловини необхідно спочатку прокачати її протягом двох або трьох тижнів. Після цього можна здати воду на аналіз, за ​​допомогою якого визначається перевищення або недоліки корисних в ній компонентів. Якщо будь-які частинки перевищують за змістом норму, то слід виконати водопідготовку і відрегулювати склад води, яка буде придатною для пиття. Якщо планується пити воду, то варто врахувати, що в свердловині на пісок і криниці вода якістю нижче на відміну від артезіанської. Для такої води необхідна система фільтрації.

Можливим мінусом є вартість артезіанської свердловини в готовому вигляді під ключ. Глибина конструкції, і її грунтовність будуть дорожче свердловини на піску в кілька разів, але грунтовна конструкція робиться на багато десятків років і здатна прослужити справно до завершення експлуатації.

Калькулятор артезіанської свердловини і можливі проблеми

При експлуатації свердловини у власників приватного будинку можуть виникнути типові проблеми, і тому їх слід врахувати, в тому числі, основні причини.

 • Поява піску в артезіанської свердловини

Можна сказати, що така ситуація досить не стандартна. Буріння виконувалося на артезіанську свердловину і надходить з водою пісок. Чому таке відбувається? Це вказує на те, що поява піску в свердловині свідчить про її несправності. Потрібно визначити причину і провести ремонт свердловини. Важливо пам'ятати, що не слід при появі піску в свердловині виконувати самостійні дії по його видаленню. В першу чергу, проведення робіт власними руками погіршить становище і приведе до повторної появи. Адже в даному випадку основна причина не усунена, що може в подальшому запісочити свердловину і насос зупиниться. По-друге, проведення самостійного ремонту призведе до погіршення ситуації, а внаслідок до значних витрат за послуги буровиків. І можливо, що буріння артезіанської свердловини доведеться робити заново.

Видалити пісок власними силами неможливо. Необхідно виконати ремонт свердловини, обслуговування устаткування свердловини. Викликайте наших фахівців, надайте їм паспорт на свердловину, і вони розберуться в причини появи піску. Він може проходити з черевика обсадної колони, для чого можна виконати цементування і встановити трубу. А також можливою причиною є розірвана різьблення обсадної труби. Сьогодні найчастіше застосовують труби з тонкими стінами, товщина яких не перевищує 4-х мм, а на них ще нарізається різьба. Тому вона дуже тонка і легко рвется. До ще однієї причини відносяться пливуни, що мають статичний рівень води менше в місцях переходу обсадної труби, через що відбувається переливання. Для цього необхідно вивести трубу меншого діаметру в межах, або встановити сальник. Дати точне визначення причини утворення піску можуть фахівці бурової бригади і усунуть всі несправності.

 • Повітря з свердловини

До причини освіти повітря зі свердловини призводить те, що спочатку йде суха, потім вільна порода. Згодом можливе утворення зворотної тяги і надходження повітря безпосередньо в свердловину.

 • Поява запаху і зміна кольору води

При виникненні запахів, зміні кольору води з різних причин, в тому числі, вода надходить жовта, гірка або з неприємним запахом, необхідно здати її аналіз. З його допомогою можна визначити відхилення, їх причини та особливість. На підставі аналізу можна зробити висновок про необхідність придбання системи фільтрації і проведення ремонту. Можливими причинами запаху води в свердловині може бути надходження верховодки, а також зміна в осадової породи. Також зустрічається той факт, що місцевість болотиста, або погане перекриття вищерозташованими породами в неглибокій свердловині. Дати відповідь на виниклу проблему може результат аналізу. Виправити ситуацію також може повне обстеження свердловини і ремонт обладнання свердловини.

 • Тепла вода

Слід пам'ятати, що вода зі свердловини завжди надходить прохолодною. Якщо ви спостерігаєте, що йде тепла вода, то проблема може виникнути у водопровідній мережі внутрішньої її частини. Наприклад, холодна вода зі свердловини йде на водонагрівач, в якому є зворотний клапан. Він забезпечує перешкоду для надходження теплої води. У разі, коли його немає або зламався, то вода буде надходити назад у холодну з подальшим її нагріванням.

У нашій організації ви можете замовити буріння свердловини, виготовлення проекту на свердловину, паспорт на свердловину, монтаж свердловини, обслуговування свердловин в Києві і Україні, а також всі роботи включно за найдоступнішою ціною.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас: 

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.