Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Від чого залежить якість води

Від чого залежить якість води
Від чого залежить якість води
контент-менеджер
липня 12.2018
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Стан і якість води визначається за сукупними властивостями, які визначаються наявністю певних елементів і речовин. В її складі міститься понад п'ятдесят різних видів компонентів і з'єднань різного типу. Багато з них є в невеликих кількостях, але безпосередньо впливають на показники складу. Як правило, в природній воді завжди присутні основні компоненти, які розрізняються розміром частинок і визначаються за кількома типами:

Частинки високої дисперсності колоїдних компонентів мінерального і органічного походження. До мінеральних відносяться з'єднання металів, кремнієва кислота, а органічні представлені гуміновими речовинами і маслами, що потрапляють зі стічними водами. Щоб не допускати у воді їх змісту, слід проводити своєчасне обслуговування, ремонт свердловин;

Розчинені частинки, що знаходяться в молекулярній, або іонній дисперсності. Вони утворюються з розчинених газів у воді, наприклад, азоту, сірководню, кисню, і аніонів, катіонів розчинених солей натрію, хлору, кальцію та інших елементів.

Компоненти Грубодисперсні, представлені великими частками. Це можуть спливаючі, що тонуть, зважені частинки, наближені до щільності води.

Визначити якість води допоможе така послуга, як відео діагностика свердловини, або телеінспекція свердловини.

Якість води визначається за такими властивостями:

1. Фізичні включають температуру, запах, присмак, смакові показники, а також опади, ступінь прозорості, наявність зважених часток, електропровідність.

2. Хімічні властивості визначаються по активній реакції, жорсткості, сухого залишку, лужності, наявності заліза, хлоридів, сульфатів, окислюваністі, сірководню, азотовмісних речовин, цинку, міді і інших елементів.

3. В бактеріологічних враховуються середні числа колі-титр, колі-індексу, бактерій.

Питна вода за якістю регламентується Гігієнічних вимог до води питної, придатної для вживання людиною (ДСанПіН 2.2.4-171-10 (ДСанПіН 2.2.4-400-10)). Властивості і склад води, незалежно від типу джерела, способу обробки і конструкції водопровідних мереж, повинні відповідати нормам безпеки по вимогами епідеміологічних норм, а також не впливаюти на  хімічний склад, сприятливими органолептичними властивостями. Діагностика свердловини з регулярним обслуговуванням дозволяє отримувати питну рідину з водопровідних систем у відповідність норм і вимог. Важливо врахувати, що подається споживачам вода повинна мати захист від забруднень, які можуть проникати через пристрої зони санітарної охорони та герметичні системи водопроводів.

Як впливає вода на здоров'я людини?

У щоденному раціоні людина повинна вживати не менше півтора, двох літрів води, що залежить від ваги і віку. Але з її споживанням в організм проникають речовини, які містяться в рідині в розчиненому стані. Одні з них забезпечують смакові властивості, а інші впливають на здоров'я людини, яка не відчуваючи в воді. Наприклад, зміст на 1 л до 300 мг кухонної солі, або хлористого натрію, вона володіє солонуватим присмаком. А гірко-солоний присмак означає, що вода має у великій кількості солі сірчаної кислоти.

На Кавказі розташоване Садонское родовище, де на одному з його ділянок в скелі крізь тріщину протікає маленький ключ. Справа в тому, що в цьому місці відбувається видобуток свинцю, цинку та інших металів, а прозора з ключа вода має прекрасний прохолодний, але кислуватий присмак. Вона протікає по жилі, що містить солі сірчистої кислоти (сульфіди) у великій кількості. Іноді рідина має своєрідний болотним запахом, що свідчить про вміст у ній гумінових кислот.

А райони вулканів мають джерела з неприємним ароматом, що вказує на вміст сірководню. Збагачені залізом води володіють неприємним запахом сірководню і присмаком. Наприклад, вміст у воді особливо нудотного смаку свідчить про наявність органічних речовин і відсутності в складі вуглекислоти.

У воді важливо враховувати наявність окремих елементів. Зокрема, наявність невеликої кількості фтору може спровокувати розвиток у населення такого захворювання, як карієс зубів. А перевищення норми цього елемента може вплинути на освіту флюорозу. На стан кишково-шлункового тракту можуть вплинути містяться сульфати. На думку І.Д. Седлецького, надмірний вміст магнію породжує в воді мутність, а також може спровокувати утворення пухлин певного виду.

За твердженнями академіка Павлова І.П., прояв людиною відрази до води, яка має певний смак і запах, є захисною реакцією організму.

Але відсутність солей у воді може завдати шкоди організму людини, а також знизити вміст аскорбінової кислоти. Також без солі вода здатна порушити водно-сольовий баланс.

Проведені спостереження в Великобританії над літніми людьми, які вживали кип'ячену воду, дали такі результати: вода вплинула на звуження судин мозку, ураження серцевого м'яза і зниження кісткової маси. На підставі досліджень доведено, що відсутність або недостатня кількість кальцію в воді збільшує ризик серцевих захворювань. Тому дуже важливо, щоб питна вода відповідає гігієнічним вимогам і встановленим нормам. Своєчасне обслуговування артезіанських свердловин, яке можна замовити в нашій компанії, дозволить визначити стан і відповідність норм води. А також ми пропонуємо провести буріння свердловин, глибина яких буде залежати від ряду показників, в тому числі, території і грунту. Якщо у вас відсутні дозвільні документи на свердловину, ми допоможемо їх оформити в найкоротші терміни і забезпечити ваш будинок чистою і смачною водою.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.