Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Ускладнення при бурінні свердловин

Ускладнення при бурінні свердловин
Ускладнення при бурінні свердловин
контент-менеджер
травня 30.2016
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Процес створення свердловини - досить складний, тому можуть виникнути ускладнення буріння, що вимагають правильної реакції майстрів.

Найбільш частими ускладненнями при бурінні свердловин є:

  • Обвал порід - вони різко підвищують тиск викиду бурових насосів, в'язкість промивної рідини, в ній спостерігається маса осколків обвалених ґрунтів.
  • Поглинання води для промивання трапляється у випадках проходження пористих пластів, вони просто вбирають промивальну воду. Поглинання може бути незначною або повної. З метою попередження такого ускладнення буріння промивку виконують полегшеними складами, додають в них сіль, вапно, а також проводять закупорку поглинаючих пір за допомогою азбесту, тирси, целофану, швидковисихаючих сумішей.
  • Прояв в пластах нафти, газу і води, які можуть характеризуватися періодичними викидами або фонтанування. Для вирішення проблеми використовують промивання правильної щільності, піднімають бурильні колони і дають можливість пласту знизити тиск.
  • Прихват бурильного інструменту може статися, якщо він засідає без руху на стінках з товстої липкою кіркою. Також прихват може статися при обвалі порід і викривленні стовбура свердловини, сужениях його частини, де інструмент заклинює. Ліквідувати прихват дуже складно, для цього потрібні професійні навички бурильників.
  • Всілякі аварії з обладнанням і використовуваними матеріалами приносять досить складні ускладнення в роботі. Найбільш частими з них можна назвати: відгвинчування і злам долота при перевантаженні, злам труб, зрив різьби або замку труби, поломка забійного двигуна, змятя обсадної труби, падіння секцій в колодязь, руйнування різьблення. З метою вирішення проблем аварійних ситуацій використовуються спеціальні інструменти - дзвін, мітчик, павук, фрезер з магнітом і ін.
  • Викривлення свердловин веде до значного зносу бурильного обладнання, погіршує якість ізоляції, унеможливлює якісне облаштування свердловини. Для запобігання викривлення потрібно вибирати правильні інструменти і способи буріння, які відповідають типам порід, контролювати навантаження на інструмент.

При виконанні робіт компетентними і досвідченими майстрами компанії Акваторія навіть проблемні ускладнення при бурінні свердловин знаходять грамотне рішення і дозволяють продовжити бурильні роботи.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.