Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Колонкове буріння свердловин

Колонкове буріння свердловин
Колонкове буріння свердловин
контент-менеджер
липня 19.2021
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Одним зі старих, продуктивних і вельми економічних методів в геологічні дослідження, водопостачанні заміських будинків вважається колонкове буріння свердловин. У ньому застосовується забійний інструмент невеликого діаметра, тому він затребуваний в геофізичних, географічних, екологічних та геологічних досліджень і бурінні артезіанських свердловин. Це найшвидший і простий спосіб доступу до підземних вод, який здійснюється із застосуванням спеціальних установок. Замовити колонкове буріння пропонує наша інженерно-геологічна компанія «Акваторія» для свердловин різного призначення в Києві та області.

Суть і переваги методу

Метод колонкового буріння являє проходку гірських порід таким чином, щоб масив руйнувався по контуру ріжучої насадки, зберігаючи цілісність керна всередині труби (колони). Для руйнування грунтів застосовується колонковий бур, що створює отвір заданих діаметра і глибини. Коронку бура оснащують ріжучими твердосплавними частинами або алмазними вставками. Збереження зразків фундаменту або гірської породи в природному стані забезпечує широку сферу застосування даного методу, який особливо затребуваний в геологічні дослідження. Він має низку переваг, серед яких відзначимо наступні:

  • оперативність виконання робіт;
  • цільний витяг вироблення зразків порід для досліджень складів в лабораторних умовах;
  • зниження технологічних витрат;
  • невеликий діаметр свердловин, що дозволяє досягти великих глибин;
  • руйнування твердих грунтів за рахунок заміни коронок алмазним інструментом;
  • буріння вертикальних і горизонтальних свердловин.

Цей метод буріння дозволяє отримати свердловину, яка справляється зі збереженням форми і відсутністю засипання. І можливо проводити в подальшому геолого-сейсморозвідувальні дослідження.

Технологічні особливості колонкового буріння

Технологические особенности

В даному способі буріння використовуються два основні методи, включаючи подачу розчину і без нього. При роботах на вологих ґрунтах, пластичної, глинистому ґрунті буріння проводиться на суху, а для гірських і скельних порід в обов'язковому порядку повинна подаватися вода. Буріння на суху проводиться повільно з високою ймовірністю стирання коронок. Варто зазначити, що подача води може відбуватися за відсутності необхідності дослідження кернів. Для проведення наступних процедур необхідно промити частки пошкоджених грунтів і забій, що виконується струменем води під напором.

Метод колонкового буріння відрізняється простотою, для чого бур повинен врізатися коронкою в грунт і вирізати контур у формі циліндра по контуру.

Потім необхідно проштовхнути в трубу фрагмент, а снаряд підняти на поверхню в заповненому стані. Повітряні маси подаються в верхню частину труби під напором, що забезпечує діставання керна. У роботах використовуються колонкові снаряди, алмазні коронки, штанги, обсадні труби, перехідники, промивні сальники, пробки, долота і інші інструменти. Варто відзначити, що колонкове буріння дає позитивний результат в пошуку водних горизонтів на достатніх глибинах.

Області застосування

Підйом скельних порід з глибоких горизонтів є основною сферою застосування даного методу. Також з його допомогою можна вирішити ряд інших завдань:

  • облаштування свердловин для водопостачання заміських будинків, окремих будівель, житлових кварталів, селищ і виробничих підприємств;
  • достовірна експертиза грунтового складу, геологічні вишукування, визначення глибини залягання корисних копалин;
  • в будівництві для облаштування пальових фундаментів, отворів і інших задач.

Якщо правильно, професійно підібрати бурове устаткування відповідну коронку, то буріння проводиться ефективно, швидко і надійно. Нашими фахівцями попередньо буде зібрана інформація про досліджуваній території і будуть проведені точні розрахунки свердловинних глибин.

Ціни на послуги буріння колонковим методом

У нашій компанії вигідно замовити колонкове буріння по ряду причин. Відзначимо, що цей вид робіт має високу продуктивність, зниження собівартості об'єкта, завдяки оперативному, грамотному проведенню. Вартість робіт формується з урахуванням складності геології ділянки, глибини планованої свердловини, виду техніки, обладнання, типу коронок і призначення свердловин з індивідуальним підходом до кожного заказу.Оформіть замовлення на колонкове буріння свердловин можна на сайті компанії або подзвонити до нас по телефону.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.