Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Як експлуатувати свердловину для довгої служби

Як експлуатувати свердловину для довгої служби
Як експлуатувати свердловину для довгої служби
контент-менеджер
квітня 28.2016
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

При правильному облаштуванні глибинної свердловини не потрібно забезпечувати її постійне технічне обслуговування або ремонт. Однак в залежності від типу глибинного колодязя і інших чинників все ж потрібно періодично виконувати певні процедури з експлуатаційного догляду

Терміни служби

Свердловини на пісок відмінно функціонують від 5 до 8 років, після чого відбувається кольматація фільтра, його замулення. Викачка води може знизитися або взагалі зупинитися. Дана проблема не станеться зі свердловиною на вапняк, оскільки вона обладнується без фільтра, виключаючи замулювання або засмічення. А термін експлуатації артезіанської свердловини - більше 50 років, з рідкісною можливістю виходу колодязя з ладу. Вода з артезіанського колодязя не містить бактерій, при цьому він має максимальні характеристики надійності і довговічності.

Свердловинне обладнання

Терміни експлуатації свердловини залежать і від встановленого обладнання, зокрема насоса. Вибір виробника залежить від фінансових можливостей і переваг клієнта, але відомим брендам служать однозначно довше.

Також важливо врахувати продуктивність насоса в співвідношенні з типом свердловини і потребами в поставках води. Занадто потужний насос може створювати надмірний тиск в баку, а слабкий не забезпечить потрібного водного запасу. При установці насоса не варто економити на якості кріплень, проводки, обсадних труб і інших елементів, адже всі вони будуть знаходитися в несприятливих умовах досить довгий термін, тому повинні бути надійними.

Періодичне техобслуговування

Є кілька причин періодично перевіряти стан свердловини, забезпечувати технічне обслуговування насоса, обов'язково міняти фільтра, при необхідності - очищати колони від корозії і солей. Для піщаних свердловин додатково додається очищення від замулювання і пробок.

Вихід з ладу і ремонт свердловини

Якщо в паркані води спостерігається значне падіння дебіту (викачування води) потрібно провести комплекс заходів з відновлення водопостачання зі свердловини. Ремонт також потрібен, якщо зміст глино-піщаних сумішей перевищує 50 мг / літр.

Найчастіше виконується промивка фільтра водою з аерацією під великим тиском (15 атм), може проводитися заміна частин обсадної колони або в крайньому випадку, гідроудар. Всі обслуговуючі і ремонтні роботи можуть виконуватися тільки професійними компаніями, що мають спеціалізоване устаткування і досвід.

Вихід з ладу свердловинного колодязя можливий в разі природних катаклізмів, зневоднення водоносного горизонту через буріння промислових свердловин.

Якщо перерва водопостачань досить велика (близько року і більше) можливе замулювання свердловини. Для її відновлення потрібно буде виконувати промивання, якщо знадобиться - гідроудар і заміну обсадних труб. Таким чином, режим експлуатації повинен бути відносно стабільним.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.