Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Як знайти воду для буріння свердловини

Як знайти воду для буріння свердловини
Як знайти воду для буріння свердловини
контент-менеджер
травня 4.2020
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин
 

Підвищити комфортність ділянки за межами міста, куди занадто дорого підвозити воду в достатніх обсягах, дозволяє облаштування власного джерела. Як знайти воду для буріння знає компанія «Акваторія». Розібратися в пошукових хитросплетіннях допомагають методи, рекомендації, відео та фотоматеріали, розміщені на веб-сайті компанії, що має досвід з 2007 року у дослідженні ґрунтів і розробці водоносних жил.

Як знайти воду під землею

Как найти воду под землей<

Пошук навмання призводить до розчаровує результатами. Волога під землею розташовується між грунтовими пластами, які не піддаються розмиттю через що входять до складу піщаних, вапнякових і скельних порід. Як знайти воду для буріння свердловини? Дістатися до відкладень, в яких чергуються піщані, глинисті і гравійно-галькові прошарки. Це артезіанські горизонти - природні сховища найчистішої води.

В процесі пошуку необхідно враховувати неоднорідність геометричних показників водоноса, який може зменшуватися в одних місцях, розширюватися і заглиблюватися - в інших. Неоднорідність властива і  в водотривких пластах, які можуть змінювати горизонтальне розташування на синкліналі з найбільшими обсягами водонасичених порід.

  Вплив глибинного чинника на органолептику

Вологу, розташовану близько до поверхні землі називають верховодкою. Вона непридатна для пиття, тому що утворюється з проникаючих в грунт атмосферних опадів, талого снігу, розташованих поруч річок, ставків і озер. Низька органолептика пояснюється високим ризиком просочування каналізаційних стоків і потрапляння шкідливих речовин.

Рівень верховодки залежить від сезонних факторів. Це означає, що облаштовані на ній джерела можуть пересихати в літню спеку, замерзати в холодну пору року і залишати без цілющої вологи власників заміської нерухомості. На думку бурильників-професіоналів, в піщаних шарах прозора і смачна вода залягає на 15 метровій глибині.

 Як знайти воду на дачній ділянці

Відшукати вологу допомагають народні методи, які полягають в спостереженні за тваринами і певними природними явищами.

  • висока щільність туману над певним місцем дачної ділянки говорить про близьке розташування води  до земної поверхні;
  • собаки риють ями для охолодження в самих прохолодних місцях, що зберігають вологу;
  • присутність водоносного пласта підтверджують добре розвинені рослини типу ожини, брусниці, черемхи, мокриці.

Як знайти воду під свердловину без буріння? Необхідну інформацію можна отримати у сусідів, які вже обзавелися і користуються колодязем або свердловиною. Отримані відомості про глибину, стабільності рівня і органолептиці сусідського джерела допоможуть правильно спланувати та облаштувати власний водозабір.

Як знайти воду вдома

Крім спостережень, існують практичні способи пошуку підземних вод із застосуванням скляних банок однакового розміру, гігроскопічної солі, алюмінієвого дроту, вербової рамки або садового бура. Кожен з цих методів по своему є результативним, але виявлене місце може приховувати верховодку або конденсат, що утворився на підземних комунікаційних лініях. Тому воду необхідно відправити на дослідження в спеціальну лабораторію.

Как найти воду под землей<

Дороге і надійне професійне буріння - кращий спосіб для отримання важливих гідрогеологічних показників:

  • товщина ґрунту і рівень заглиблення водонасичених пластів на ділянці;
  • органолептичні властивості і обсяг водних запасів;
  • розміщення пливунів, валунів та інших уламкових порід;
  • попередня сума на облаштування.

Якщо пощастить і в процесі розвідувального буріння місце для облаштування джерела водоподачи виявиться в межах 5 м від будинку, буде потрібно менше капіталовкладень.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.