Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Як пробурити свердловину на воду в Києві

Як пробурити свердловину на воду в Києві
Як пробурити свердловину на воду в Києві
контент-менеджер
травня 13.2020
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин
 

Заміська нерухомість потребує водопостачання, організація якого вимагає наявності свердловини. Дороговартісне буріння змушує шукати відповідь на питання: як вирити свердловину власними руками? На сайті компанії «Акваторія» розміщені відео-рекомендації та статті про різні способи свердловинного облаштування, з 2007 року має досвід з видобутку води. Але без спеціальних інструментів, знань і навичок самостійно впоратися із завданням зможуть - одиниці.

Різновиди грунтів і свердловин

Как пробурить скважину на воду в Киеве

Як бурять свердловину на воду? Різними способами, після ознайомлення з основними видами виробок, які виділяють в залежності від нюансів залягання:

 • найпоширеніші абісанські колодязі або свердловини-голки відрізняються низьким дебітом і проколюються методом забивання в поверхневих водоносних горизонтах;
 • найнадійніші артезіанські вироблення з високим дебітом фільтрові або піщані шурфи пробивають на сипучих грунтах, в яких водонасичений шар залягає на глибині від 30-300 м;

Крім різновидів джерел, на вибір способу буріння впливають глибина залягання водоносних пластів і особливості грунтів:

 • на вологих пісках, безпроблемно піддаються буріння застосовні практично всі способи;
 • на пісках насичених водою використовується ударно-канатний метод;
 • через великоуламкові породи проходять за допомогою бурової желонки або склянки;
 • суглинки, глини та інші пластичні породи бурят шнековим або колонковим методом.

Дізнатися які грунти домінують, і наскільки глибоко залягає відніс на ділянці - можна через опитування сусідів. Це економний, але менш надійний спосіб в порівнянні з професійним дослідженням ґрунтових пластів, що дозволяє отримати точні показники і правильно вибрати метод буріння.

Як бурять свердловину для води: основні пристрої і технології

Обсяг видобутої рідини говорить про ефективність способу і задіяних пристроїв, вибір яких залежить від аналізу різних показників:

 • кількості води, одержуваного за конкретний період;
 • запланованого терміну використання джерела;
 • ймовірності зниження продуктивності.

Бурові роботи під воду не залежать від сезонності і виконуються в будь-який, не надто кам'янистій місцевості за допомогою:

 • станини з повзунами;
 • бурів різних діаметрів з побідитовими напайками;
 • шарнірних пристроїв і штанг;
 • електролебідки;
 • мотопомпи та насосних агрегатів;
 • портативних установок.

Неглибокі шурфи пробивають самостійно шнековим або застарілим ударно-канатним методом. Професіонали застосовують прогресивні обертальні технології з струменем повiтря, прямий і зворотним промиванням або комбінацією з декількох способів. Бурові компанії приступають до роботи тільки після узгодження дозвільної документації та розробки проекту.

 Як пробурити свердловину: робочий процес

Как пробурить скважину на воду в Киеве

Професійне бурильники використовують різні установки, включаючи УРБ 2А2, яку заганяють на рівну поверхню. Поруч з установкою риють яму-зумпф півтора метрової глибини, від якої до свердловини прокладають канавку глибиною до 20 см. Після накрутки спеціальної насадки на першу штангу, установку запускають і приступають до виконання проходки.

 1. Пробиваються перші 6 м, після яких установку зупиняють, щоб прикрутити другу штангу меншого діаметру і продовжують процес із заданою періодичністю, заглиблюючись до 40 і більше метрів.
 2. Встановлений на УРБ 2А2 потужний насосний агрегат, подає через штанги прямо в вироблення рідину, разом з якою видаляються і осідають в зумпфі уламки зруйнованих порід. Рідина повертається в насос через спеціальний шланг, щоб продовжити процес круга циркуляції.
 3. Після проходження землі і піску, розташованих в 10-20 м від поверхні, приступають до неспішного буріння глини, яка огортає і зміцнює стінки джерела. Бурять до потрібного водоносного горизонта.Зазори між стінками вироблення і труби засипають щебенем.

Коли вироблення остаточно пробита, виконують промивання водоносних тріщин за допомогою компресора. Після повної промивки встановлюють насосний агрегат і здають готовий джерело замовнику. Пробиття свердловини глибиною від 70 і більше метрів займає від 2 до 8 робочих днів.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.