Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Що таке «артезіанська свердловина»

Що таке «артезіанська свердловина»
Що таке «артезіанська свердловина»
контент-менеджер
червня 19.2017
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Підземні води у водоносних пластах, які перебувають під гідравлічним тиском і розташовані між водотривкими шарами гірських порід, отримали назву артезіанських. Вони зібрані під слідством різного гідростатичного тиску в одному замкнутому водоносному горизонті і утворюють артезіанські басейни. Місце виходу такої води на поверхню землі називається артезіанською свердловиною. У природі мимовільний вихід артезіанської води з підземних пластів - досить рідкісне явище. Зазвичай воно являє собою фонтан з б'є артезіанської водою.

У побуті будь-яку промислову свердловину глибиною 30-200 метрів прийнято називати артезіанської. Глибина пристрою артезіанської свердловини залежить від рівня, на якому залягає водоносний пласт, переважно, вапняковий.

Якщо дотримуватися вимог до артезіанських свердловинах в плані їх облаштування і експлуатації, то гарантовано можна отримати тривалий і безперебійний період експлуатації джерела. Завдяки природній фільтрації води через вапнякові породи, такі колодязі не пересихають, мають постійний доступ і стабільний рівень, що не замулюються. Вода з артезіанських свердловин практично не потребує облаштування додаткової фільтрації та знезараження.

Як правило, бурові артезіанські свердловини, глибина яких становить до 300 м., Є досить витратними, а їх облаштування вимагає грамотного вирішення цілої низки технічних моментів. Також необхідний дозвіл на артезіанську свердловину від контролюючих державних органів. Однак термін служби глибинних колодязів складає багато десятків років, а вода вважається найбільш чистою і придатною для питних цілей.

Переваги артезіанських свердловин

  • Гарантовано позитивний результат, так як установка артезіанської свердловини можлива в будь-якому місці і відрізняється лише на місцевості глибиною розташування водоносного пласта;
  • висока продуктивність, висока Водовіддача за рахунок специфіки  водоносних пластів;
  • безперебійна рясна подача води, незалежно від кількості працюючих насосів і від пори року;
  • висока якість змісту артезіанської свердловини, низька забрудненість води хвороботворними бактеріями і мікроорганізмами, мінеральними добривами, іншими поверхневими і органічними забрудненнями, солями жорсткості і домішками заліза, також вода вільна від радіонуклідів;
  • тривалий термін експлуатації як з двухтрубной технологією (до 50 років), так і з однієї обсадної трубою (до 30 років).

Артезіанська вода залягає в Дніпровсько-Донецькому артезіанському басейні і присутній практично на всій території Київської області. За допомогою буріння артезіанської свердловини можна вирішити питання з автономним водопостачанням заміських будинків. Грамотне облаштування артезіанської свердловини з висококваліфікованими фахівцями компанії «Акваторія» стане запорукою тривалого її використання, безперебійного отримання якісної питної води.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.