Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Особливості буріння свердловин взимку

Особливості буріння свердловин взимку
Особливості буріння свердловин взимку
0 Коментар
Існує багато міфів щодо того, що взимку бурити свердловини не рекомендується. При цьому у багатьох виникає потреба створити свердловину на воду саме у зимовий період. Тому слід ознайомитися зі специфікою буріння свердловин у холодну пору та особливостями її експлуатації.

Чи можна бурити свердловину взимку?

З погляду клієнта особливо немає різниці, коли формуватимуть свердловину та проводитимуть бурильні роботи. Відмінності буріння свердловини влітку та взимку мають значення для фахівців, які здійснюватимуть роботу.

Основний недолік реалізації бурильних робіт взимку – потреба підготовки ділянки. Для цього слід очистити землю від снігу та проводити буріння на замерзлій породі.

Крім того, взимку день досить короткий, тому слід подбати про хороше освітлення ділянки та доступу до води, яка необхідна для очищення свердловини від залишків породи.

Ще слід зазначити, що працівники, які провадять роботи на холоді, повинні обігріватися. Тому вони можуть скористатися вашою електроенергією, що слід враховувати як додатковий вид витрат.

Такі особливості впливають збільшення терміну бурильних робіт. Так, якщо влітку можна пробурити свердловину з 1-2 дні, то в зимовий період для цього може знадобитися від 5 до 7 днів.

Перевагою проведення робіт на ділянці взимку є відсутність пошкоджень ділянки після роботи важкої техніки на ньому. Також у зимовий час значно знижується вартість робіт через низький попит на такий вид послуг.

Оцінюючи всі переваги та недоліки проведення робіт узимку, слід індивідуально приймати рішення, коли бурити свердловину на воду.

Утеплення свердловини у зимовий період

Одне з основних питань – чи потрібно утеплювати свердловину на зиму. Щоб відповісти на це питання, слід оцінити кліматичні особливості, що впливають на необхідність утеплення.

Так, рівень промерзання ґрунту взимку становить близько півтора метра, а глибина свердловини – близько 20 м. Це свідчить про те, що утеплення не є необхідністю для використання свердловини.

Якщо свердловина буде використовуватися цілий рік, слід підготувати водопровід і обладнання, щоб вони не промерзли. У такому випадку рекомендується використовувати кесон, де знаходиться все обладнання. Він є захисним елементом, який запобігає замерзанню.

Водопровід прокладається в будівлю від кесона, його розміщують нижче за рівень промерзання ґрунту, тому він також не вимагає утеплення. Потрібно утеплювати місце, де водогін вводиться в будівлю. Для цього може використовуватися саморегулюючий кабель.

Вмикати та вимикати такий кабель слід, залежно від специфіки та особливостей будівництва та рівня утеплення простору між будовою та ґрунтом.

Якщо при будівництві будинку використовувалися палі, а утеплення відсутнє, то кабель може вмикатися і вимикатися при температурі нижче нуля. У випадку, коли будівля збудована з утепленням і характеризується високим рівнем герметичності, кабель слід включати при температурі нижче -15 градусів.

Таким чином, при будівництві свердловини з кесоном не потрібно проводити роботи з її утеплення.

Якщо побудована свердловина без кесона, а використовується спеціальний адаптер для свердловин, то утеплювальні роботи не є необхідними. Це з тим, що трубопровід і адаптер розміщуються нижче, ніж рівень промерзання грунту. Тому низькі температури не впливають на експлуатацію водопроводу та свердловини.

За відсутності зимового облаштування свердловини, коли виводиться літній кран, слід застосовувати насос, у якому відсутній зворотний клапан. При експлуатації такого насоса вода йде у свердловину після закриття крана. Завдяки цьому вода завжди знаходиться у свердловині і не замерзає.

Друге актуальне питання щодо експлуатації свердловини в холодну пору – це необхідність консервації на зимовий період свердловини. Для будь-якого виду облаштування свердловини консервація не потребує.

Діставати насос із свердловини необхідно лише для проведення ремонтних робіт. Якщо свердловина використовується весь рік, не слід проводити консервацію устаткування.

Якщо ви не використовуєте свердловину взимку і переживаєте про можливість крадіжки насоса, тоді можна дістати обладнання.

При цьому слід зазначити можливі ризики, пов'язані з підйомом насоса назовні. Ці ризики пов'язані з механічними пошкодженнями та поломками обладнання. Тому фахівці рекомендують витягувати насос із свердловини лише у випадку, коли виникла поломка, щоб здійснити ремонт. В інших ситуаціях насос діставати не рекомендується.

Особливості зливу води зі свердловини взимку

Якщо взимку ніхто не використовує свердловину, а будинок або іншу будову не опалюється, слід злити воду зі свердловини. Класична свердловина із кесоном обладнується спеціальним краном для зливу. Щоб злити воду, слід вимкнути насос, для скидання тиску з системи – відкрити кран у будівлі (наприклад, на кухні). Після цього можна відкривати кран у кесоні для подальшого зливу води.

Злив води може здійснюватись різними способами, залежно від типу облаштування на ділянці свердловини. Деякі типи обладнання передбачають зливання води в свердловину, в інших ситуаціях для зливу води слід використовувати ємності, щоб дістати воду з кесона.

Якщо свердловина обладнана спеціальним адаптером, то такій системі також облаштовується клапан зливу. Він допомагає злити воду, для чого також потрібне відкриття крана в будівлі з метою скидання тиску в системі.

За відсутності такого клапана слід вкрутити монтажну палицю у верхній елемент адаптера, щоб його підняти. Після цього вода зливатиметься протягом півхвилини. Після зливу води клапан слід повернути у вихідне положення.

Ця процедура досить складна у фізичному аспекті та її слід здійснювати взимку після кожного використання свердловини. Так, якщо ви кілька разів узимку приїжджаєте до будинку, то щоразу слід проводити цю процедуру. Тому перед встановленням обладнання для свердловини краще продумати всі нюанси та встановити гарне якісне обладнання, яке не потребує таких операцій. Наявність зимового клапана значно полегшує експлуатацію системи взимку.

У разі встановлення самозливної свердловини перед зимовим періодом під час використання системи цілий рік не слід переживати. Якщо в системі обладнано кесон, слід просто перекрити воду.

За відсутності кесона, якщо виведена труба нагору, а кран закритий під час сильних морозів, можуть бути негативні наслідки. Ці наслідки пов'язані з ризиком замерзання свердловини та можливістю порвати трубопровід. У таких свердловинах важливо простежити за зливом води у канаву перед зимою.

Експлуатації свердловини взимку

Якщо свердловина облаштована для використання цілий рік, то жодних відмінностей в експлуатації взимку від літнього періоду немає. Якщо свердловина обладнана для літньої експлуатації, їй можна користуватися в зимовий період так само, як і в літній, особливих відмінностей немає.

Якщо ви переживаєте, що після перерви в експлуатації на зимовий період, може знизитися якість води – слід перевірити її чистоту. Найчастіше жодних проблем із якістю води після перерви використання свердловини немає.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Поставити запитання
Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.