Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Артезіанські басейни

Артезіанські басейни
Артезіанські басейни
контент-менеджер
травня 27.2018
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Людство дуже швидко відкрило і досліджувало інформацію про напірні артезіанські води, вперше цілий ряд джерел було виявлено ще на початку 20 століття. Давайте розглянемо найбільш популярні артезіанські басейни докладніше.

Один з найбільших джерел напірних вод є Західно-Сибірський басейн, площею близько 3,5 мільйонів кілометрів квадратних. Він охоплює підземні води від Уралу до Енісейкого краю, і справедливо вважається справжнім «артезіанських океаном».

Спекотна пустеля Сахара також приховує під своїми піщаними дюнами артезіанське море. Його води займають площу до 700 тисяч кілометрів квадратних, при цьому його водоносний горизонт має потужність в 500 м.

Похвалитися великою підземним джерелом може і Австралія. Його площа сягає 1736 тисяч кілометрів квадратних, і за допомогою цього артезіанського басейну стало можливим освоювати території з посушливим кліматом і пустирями.

Достаток артезіанських джерел також характерно Східній Європі, зокрема колишнім країнам СНД. Важливу роль відіграє Дніпровсько-Донецький, Підмосковний і Прибалтійський джерела. Найбільшим і примітним серед них є Дніпровсько-Донецький басейн, що займає площу до 350 тисяч кілометрів квадратних. Протяжність його території поширюється на частину Білорусії, на значну площу України і на деякі області Росії.

Підмосковний басейн забезпечує водою велику кількість населених пунктів, при цьому має невелику площу - близько тисячі кілометрів квадратних.

Наявність величезної кількості напірних басейнів було також зосереджено в гірських і передгірних областях багатьох гірських систем Кавказу, Карпат, Середньої Азії. Незважаючи на невеликі розміри, ці джерела дуже рясні. Басейном з максимальною площею вважається Східно-Предкавказкий.

Артезіанські басейни забезпечують водопостачання і в багатьох європейських країнах (Паризький, Піренейський), а також штатах США (Дакотське, Вайомінгске).

Артезіанські басейни грають дуже важливу роль в забезпеченні водою величезної кількості країн і міст. Крім використання джерел, як постачальника питної води, вони часто застосовуються в якості лікування чи оздоровлення мінеральними водами.

Тому басейни напірних вод своєї країни дуже важливо використовувати тільки в раціональних цілях, цінувати і оберігати.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас: 

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.